Yanlış Tanı Konulmuş Hasta Öyküleri

DOKTORLAR ÇARESİ YOK DEMİŞTİ, PROF.DR.ORHAN ŞEN İLE YAŞAMA TUTUNDU. 15 YIL ÖNCESİNDEN GELEN TEŞEKKÜR

Merhaba, ismim Yahya Karateke. Şanlıurfa doğumluyum. 2005 yılında burnumdan gelen sıvı nedeniyle sık sık hastaneye gidiyordum. Farklı doktorlara gittim. Her seferinde hastaneye yatırılıyor ve Menenjit tedavisi alıyordum ancak hiçbir doktor derdime çare olamıyordu. Araştırmalarımın ardından Adana'ya Orhan Hoca'ya gelmeye karar verdim ve Orhan Şen'e ulaştım. Allah ondan bin kere razı olsun. Bütün doktorları gezmiştik, çaresi yok diyorlardı ancak Prof. Dr. Orhan Şen, 2005 yılında hastalığıma kesin, kalıcı çözümü buldu ve sağlığıma kavuşmamı sağladı. 15 yıl önce Orhan Hoca'mızın yaptığı bu başarılı ameliyat sayesinde şimdi 2020 yılında çok iyiyim ve mutluyum. Prof. Dr. Orhan Şen'e çok teşekkür ediyorum.

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

PROF.DR.ORHAN ŞEN, DOĞRU TEŞHİSLERİYLE HASTALARINA IŞIK TUTUYOR

Hatay'da yaşayan 33 yaşındaki Gökhan Topalı, 15 yıl önce "Beyin Kanaması" geçirdiğinde Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr. Orhan Şen tarafından yapılan ameliyatla hayata dönmüştü. Sağlıklı bir şekilde hayatına devam eden Gökhan Bey'in babası da yaşadığı rahatsızlıkların ardından Prof.Dr. Orhan Şen'in kontrolünde sağlığına kavuşmuştu. Gökhan Bey, çok sevdiği bir yakınına, ne Hatay'da ne de Adana'da gittikleri birçok doktorda doğru teşhis koyulamayınca, Prof.Dr. Orhan Şen 'i tavsiye etti ve soluğu Prof.Dr.Orhan Şen'in muayenehanesinde aldılar. Şimdi her üç hastamızda Orhan Şen'in kontrolü ve takibi altında sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürüyorlar. Biz de hastalarımıza tekrar geçmiş olsun diyor ve bir kez daha hatırlatmak istiyoruz: “Sağlıkta başarının sırrı : Doğru Tanı”

 

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

YATALAK BİR HASTAYDI, ŞİMDİ KUŞLAR KADAR ÖZGÜR !!

Havva Eroğlu 51 yaşında.. Uzunca bir süre 'Ankilozan Spondilit' rahatsızlığı sebebiyle yatalak şekilde hayatını sürdürmek zorunda kaldı. Gitmediği doktor ve fizik tedavi uzmanı kalmamıştı. Üstelik kendisine bir rahatsızlığı bulunmadığını ve herşeyin normal olduğunu söylemişlerdi. Havva Hanım umutlarını yitirmek üzereyken.. Tavsiye üzerine Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan ŞEN'e muayene oldu. Muayeneye tekerlekli sandalye ile gelmek zorunda kalmıştı. Yapılan tetkiklerin ardından.. Orhan ŞEN tarafından tehlikeli bölgede bir kist tespit edildi ve Havva Hanım hemen ameliyatla alındı. Başarılı bir ameliyat olmuştu.. Ve ardından.. Tekerlekli Sandalye ile geldiği muayenehaneden kendi deyimiyle "Kuşlar kadar özgür çıktı." Artık yürüyebiliyor ve her işini kendisi halledebiliyor. En içten geçmiş olsun dileklerimizle..

SAĞLIKTA ATILACAK YANLIŞ BİR ADIM, HAYATİ ÖNEME SAHİP OLABİLİR!

Başalan ailesinin iki ferdi Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen sayesinde yanlış bir adım atmadan, doğru teşhis ve tedavi süreçleriyle sağlıklarına kavuştular. Yanlış bir adım atmadan diyoruz çünkü.. Hem çocukları hem de anneleri için gittikleri doktorlar kendilerine çok yanlış önerilerde bulunmuşlardı. Orhan Şen'in yanına önce oğulları için geldi aile.. Daha önce gittikleri birçok doktor oğullarının belindeki rahatsızlığın bacağındaki rahatsızlığıyla ilişkili olduğunu ve ameliyat olması gerektiğini söylemişti. Prof. Dr. Orhan Şen ise yapılan tetkiklerin ardından ameliyata kesinlikle gerek olmadığını ve kendisinin tavsiyelerine dikkat etmeleri halinde çocuklarının eski sağlığına kavuşacağını belirtti. Ve ne oldu biliyor musunuz? Ameliyata gerek kalmadan kısa süre içinde çocuk sağlığına kavuşmaya başladı. Aradan geçen zaman içerisinde anne Çiğdem Başalan da belinden rahatsızlandı ve yine birçok doktora giden aile her gittikleri yerde farklı bir sonuçla karşılaştı. Prof. Dr. Orhan Şen'in yanına bir kez daha yolları düştüğünde ise gerçeklerle karşılaşmanın sevincini tekrar yaşadılar. Annenin beline platin takılması gerektiğini ve bu sayede hayatına çok daha rahat ve sağlıklı devam edebileceğini belirten tecrübeli cerrah, başarılı bir ameliyatın ardından anneyi de sağlığına kavuşturmuştu. Sağlıkta atılacak yanlış bir adımın hayati öneme sahip olduğunu bir kez daha anlayan Başalan ailesi Prof. Dr. Orhan Şen'in yaptığı doğru teşhislerle çifte mutluluk yaşadılar.

PROF. DR. ORHAN ŞEN'İN DOĞRU TANISI BİR HAYATI DAHA DEĞİŞTİRDİ

50 yaşındaki Kudret Özsoy yıllardır boyun ağrıları çekiyordu. Gittiği bütün doktorlar kendisine "Boyun Fıtığı" teşhisi koymuştu ve dahası; ameliyat olması gerektiğini söylemişlerdi. Kendisine önerilen Fizik Tedavi sürecinden de hiçbir fayda görmeyen Kudret Hanım, araştırmaları sonunda Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e muayene olmaya karar verdi. Başarılı cerrahın tetkik ve incelemelerinin ardından ortaya koyduğu sonuç, Özsoy Ailesi'nde şok etkisi yaratmıştı çünkü tecrübeli profesör, problemin boyunda değil omuz bölgesinde olduğunu söylüyordu. Prof. Şen, hastayı hemen Ortopedi Servisi'ne yönlendirdi ve kısa bir süre geçmesine rağmen Kudret Hanım, artık huzurlu ve sağlıklı uykular uyuyabiliyordu. Bunca yıldır yaşam kalitesini alt üst eden hatalı tespitler zincirinin Orhan Şen ile son bulmasının verdiği mutluluk görülmeye değerdi..

DOĞRU TANI İÇİN : "PROF. DR. ORHAN ŞEN"

Bacağında hissettiği şiddetli ağrılar nedeniyle gittiği Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı’nın “Doppler sonucuna göre sizde Damar Tıkanıklığı yok!” dediği Gülşen Çimet Hanım’a “Bel Fıtığı” teşhisi konuldu ve doktor doktor gezmesine rağmen şifa bulamayan Gülşen Hanım, Prof. Dr. Orhan Şen’e başvurarak rahatsızlığına çözüm aradı.

Prof. Dr. Orhan Şen, yaptığı muayene sonucunda bu ağrının bel fıtığı ağrısı olmadığını tespit etti ve “Bacakta Damar Tıkanıklığı” olduğunu söyledi. Hemen telefonla bu konuyla ilgili hekimi bizzat kendisi arayarak, Gülşen Hanım’ı yönlendirdi.

Yapılan tetkikler sonucu, Orhan Şen’in de düşündüğü gibi “Bacakta Damar Tıkanıklığı” teşhisi konularak hastanın gerekli tedavisi yapıldı.

Geçmeyeceğini zannettiği şiddetli ağrısı kısa zamanda geçen Gülşen Hanım, soluğu teşekkür etmek üzere Prof. Dr. Orhan Şen’in yanında aldı.

Biz tekrar ve önemle hatırlatıyoruz ki : “DOĞRU TEDAVİ İÇİN, ÖNCE DOĞRU TANI..”

BEL AĞRILARINDA DOĞRU TANI İÇİN : PROF. DR. ORHAN ŞEN

Bir sabah bel bölgesinde hissettiği şiddetli ağrılarla uyanan Hasan Can, bu ağrıların Bel Fıtığı sebebiyle olduğunu düşünmüştü. Hastamız; ayakta duramıyor, oturup kalkamıyor ve çocuğunu kucağına dahi alamıyordu. Bu zor koşullar altında Hasan Bey, soluğu Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'in yanında aldı. Tecrübeli cerrah, ilk muayenenin ardından ağrıların sebebinin "Fıtık" olmadığını tespit etti ve doğru bir Fizik Tedavi süreciyle hastanın sağlığına kavuşabileceğini belirtti. Bu süreçte gerekli görüşmeleri hastamız için bizzat yapan Orhan Şen, hastamızı en doğru şekilde yönlendirerek sağlığına kavuşmasını sağladı. Bu sürecin öncesinde ayakta durmakta dahi güçlük çekerken şimdi sapasağlam karşısınızda olan Hasan Bey, mutluluğunu ve yaşadığı bu süreci sizlerle de paylaşmak istedi. Bir kez daha geçmiş olsun Hasan Bey..

FELÇ KALIRSIN DEDİLER, HAYATİ RİSKİN VAR DEDİLER ORHAN ŞEN İLE YAŞAMA TUTUNDULAR

71 yaşındaki Firdevs Aköz, bir süre önce yere düşmesi sonucunda acilen hastaneye kaldırıldı. Hastaneye gittiklerinde hastamızın elleri ve ayakları tutmuyordu. Boynunda kırık olduğunu söylediler. 1 hafta yoğun bakımda kaldı Firdevs Hanım.. Doktorlar çözüm olarak ağız bölgesinden girilecek bir operasyonla çivileme yapacaklarını ve gerekirse arka bölgeden de ekstra bir operasyon yapabileceklerini söylediler. Bunlarla birlikte hastamıza hayati riskin bulunduğunu ve felç kalabileceğini belirttiler. Oldukça üzülen ve endişelenen aile, başka bir hastaneye gittiklerinde yine aynı çözüm önerisiyle karşılaştılar. Bu süreçte hastamıza Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen önerilince soluğu başarılı cerrahın muayenehanesinde aldılar. Orhan Şen, felçlikten ve ölüm riskinden bahseden, çivileme öneren meslektaşlarının aksine buna hiç gerek olmadığını, basit bir cerrahi müdahaleyle hastamızı sağlığına kavuşturabileceğini söyledi. Aile oldukça şaşkın ve mutluydu. Operasyon başarıyla gerçekleşti.. Prof. Dr. Orhan Şen bir kez daha doğru tanıyla ve doğru müdahaleyle bir hastanın belki de tüm yaşantısını olumlu yönde değiştirecek bir başarıya imza atmış oldu. Firdevs Hanım şu anda sağlıklı ve mutlu. Ağlayarak geldikleri muayenehaneden gülerek çıkmanın mutluluğunu kızıyla birlikte bizlerle paylaşıyorlar.

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

PROF. DR. ORHAN ŞEN'İN DOĞRU TANISI, BİR HASTAYI DAHA AMELİYAT OLMAKTAN KURTARDI

Mardin'de yaklaşık 1 ay önce şiddetli baş ağrıları nedeniyle hastaneye giden Ahmet Yıldırım'a doktorlar: "Ameliyat olmalısın." dediler. Bu durum karşısında oldukça endişelenen hastamız, bir yakınını arayarak durumu izah ettiğinde, kendisine Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e muayene olması tavsiye edildi çünkü başarılı Profesör, daha önce ailelerinden bir hastayı tedavi edip sağlığına kavuşturmuştu. Hemen Adana'ya hareket ettiler. Prof. Dr. Orhan Şen, gerekli tetkik ve incelemelerin ardından "Ameliyatlık herhangi bir durum olmadığını" tespit etti ve Ahmet Bey'i doğru branşlara bizzat yönlendirerek ilaç tedavileriyle sağlığına kavuşmasını sağladı. Boş yere ameliyat olmak zorunda kalmayan hastamız şu anda çok sağlıklı ve mutlu. Sağlığını doğru ellere emanet etmenin güveniyle yaşamını sürdürmekte. Biz de kendisine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri