Hidrosefali Hasta Öyküleri

PROF.DR.ORHAN ŞEN'İN YAPTIĞI ŞANT AMELİYATI YILLARDIR ÇARE BULAMADIĞIMIZ BABAMI SAĞLIĞINA KAVUŞTURDU

"Babam S. Turan şu an 76 yaşında. Babamın unutkanlığı, bir sözü iki defa tekrar etmesi, oturduğu yerden kalkamaması gibi şikayetleri vardı. Ben bu sebeple 9 yıl boyunca İstanbul'a ve Ankara'ya gidip geldim. En sonunda Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'i internette gördüm. Kars'tan çıktık geldik Adana'ya. Orhan Şen, bütün şikayetlerimize, bulgularımıza baktı, teşhisi koydu ve Şant Ameliyatı yaptı. Babam 3 yıl önce bu ameliyatı oldu ve şu anda durumu çok iyi. Orhan Hocamızı Allah başımızdan eksik etmesin. Bütün sorunlarımız çözüldü ve şu anda bir sıkıntımız yok. Çok teşekkür ediyoruz."

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

PROF. DR. ORHAN ŞEN'DEN HİDROSEFALİ'DE BİR ALTIN DOKUNUŞ DAHA

İskenderun'da yaşayan 26 yaşındaki Aycan Hanım'a, gitmiş olduğu özel bir hastanede Hidrosefali tanısı konmuştu. Doktorların söylediklerine göre acilen ameliyat olması gerekiyordu ve eğer ameliyat olmazsa felç kalacaktı. Hatta bu durum ölümle bile sonuçlanabilirdi. Peki gerçekten de öyle miydi? Aycan Hanım acilen ameliyat mı olmalıydı? Bu yaşananların sonrasında neler olduğuna gelin hep birlikte bakalım: Aycan Hanım, aldığı kötü haberlerin moral bozukluğuyla araştırmalara başlar ve internet üzerinde yaptığı araştırmalar sonucunda Hidrosefali rahatsızlığının Türkiye'deki en önemli ismi olan Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e ulaşır. Hiç vakit kaybetmeden soluğu Adana'da alır ve ilk muayenenin ardından başarılı profesörün kendisine söyledikleri karşısında şaşkınlığı ve mutluluğu bir arada yaşar. Orhan Şen, şöyle söylemiştir : "Ameliyat da felç kalmak da yok! Ancak gerektiği zaman ameliyat olmalısın ve şu anda böyle bir ameliyata hiç gerek yok." Aycan Hanım bu sözleri duyalı 2 yıl oluyor. Orhan Şen'in tavsiyeleri ve rutin kontrolleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir hayat sürüyor. Kendisine bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

ENBİYA BEBEK GEREKSİZ BİR HİDROSEFALİ AMELİYATI'NDAN PROF. DR. ORHAN ŞEN SAYESİNDE KURTULDU

Denizli'de yaşayan Kurşunoğlu ailesinin sevimli bebeği Enbiya Ali, henüz 7 günlükken bir düşme vakası geçirmiş ve beyninde kanama tespit edilince 11 günlükken ameliyata alınmıştı. Ameliyatın ardından yapılan 3 aylık kontrolde Enbiya bebeğe bu kez Hidrosefali teşhisi konuldu ve ameliyat olması önerildi. Kurşunoğlu ailesi bu haberle yeniden büyük bir üzüntü yaşamıştı. Ameliyata henüz karar vermeden önce araştırmalara başladılar ve bu araştırmaları neticesinde Hidrosefali'nin Türkiye'deki 1 numaralı ismi olan Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e ulaşıp soluğu Adana'da aldılar. Başarılı profesör, yapmış olduğu tetkik ve incelemelerin ardından aileye herşeyin normal olduğunu, herhangi bir müdahaleye gerek olmadığını ve 6 ayda bir kontrole gelmeleri gerektiğini belirtti. Biricik bebeklerinin Hidrosefali Ameliyatı olmasına aslında hiç gerek olmadığını öğrenen aile, şaşkınlığı ve sevinci bir arada yaşıyordu. Enbiya Bebek şimdilerde çok sağlıklı. Tekrardan bu tatlı bebeğimize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

 

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

"ORHAN ŞEN OLMASAYDI ÇOCUĞUMUZ YAŞAMAYACAKTI.."

Daha doğmadan 'Beyinde Su Toplanması (Hidrosefali)' teşhisi konulmuştu Akif Emre bebeğe.. Ailesi bu haberle çok üzülmüştü çünkü kendisi de bir doktor olan komşularının aynı teşhisle 5 aylık bebekleri ameliyatla alınmıştı.. Vakit kaybetmeden 7 yıl önce Adana'da babalarının beyin ameliyatını gerçekleştiren Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan ŞEN'e geldiler. Orhan ŞEN, yaptığı tetkiklerin ardından bebeği almadan ve doğduktan sonra da ameliyat etmeden onu iyileştirebileceğini söylediğinde ise hem Emre bebek hem de ailesi yaşama tutunmuştu yeniden..

PROF. DR. ORHAN ŞEN HİDROSEFALİ'DE YİNE İMKANSIZ DENİLENİ BAŞARDI

Hidrosefali (Beyinde Su Toplanması) rahatsızlığından Prof. Dr. Orhan Şen'in yaptığı başarılı ameliyatla 1 ayda kurtulan bir hastamızın hikayesinden bahsedeceğiz. Alaattin Aydın 67 yaşında bir Bypass hastasıydı. 2009 yılında kendisine Hİdrosefali teşhisi konmuştu. Ailecek uzun süre bu hastalıkla mücadele ettiler. Son 1 yılda ise ciddi derecede denge kaybı problemleri ile karşı karşıya kalan Alaattin Bey, artık yolda dahi yürüyemez hale gelmişti. Hastane hastane dolaşmaya başladı Aydın ailesi. Gittikleri doktorlar : "Bypass hastasısınız ve ameliyat olamazsınız." dediklerinde, tek adres olarak Prof.Dr. Orhan Şen önerilmişti kendilerine. Hemen soluğu Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'in yanında aldılar. Hiçbir doktorun ameliyatına yanaşmadığı Alaattin Bey'i, hiç tereddütsüz ameliyat etmeye karar veren Orhan Şen, bu ameliyatla bir kez daha imkansız denileni başarmış oldu. Ameliyatın üzerinden sadece 1 ay geçmiş olmasına rağmen kendini çok iyi hisseden Alaattin Bey ve ailesi : "Orhan Hocamız sayesinde bugünlere gelebildik, kendisine çok teşekkür ediyoruz." diyerek mutluluklarını dile getirdiler.

PROF. DR. ORHAN ŞEN : HİDROSEFALİ'DE BAŞARININ SIRRI:

37 yaşındaki Ayşe Gümüşkaya'ya bundan 15 sene önce Hidrosefali tanısı konuldu ve acilen ameliyat olması gerektiği söylendi. Oldukça şaşıran hastamıza, ameliyat olmadığı taktirde gözlerini kaybedeceği ve bazı organlarının da zarar göreceği söylendi. Bir tanıdıkları vasıtasıyla, karar vermeden önce Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e muayene olmaya karar verdiler. Başarılı cerrah, muayene sürecinin ardından hastamızın belki de bütün yaşantısını etkileyecek şu cümleleri söylemişti : "Ameliyat olmanızı gerektirecek bir durum yok. Size buradan kocaman bir ışık veriyorum, yolunuza endişe etmeden devam edebilirsiniz." Ayşe Hanım, hem şaşırmış hem de çok mutlu olmuştu. İstanbul'da yaşamını sürdüren hastamız, kontrollerine orada devam etmek zorundaydı. Ne yazık ki yanlış tanılarla kendisini ameliyat etmek isteyen doktorlar, bu kez yine karşısındaydılar ve hastamızın ameliyat olması gerektiğini yinelediler. Ayşe Hanım da soluğu yeniden Adana'da, Prof. Dr. Orhan Şen'in yanında aldı. Orhan Şen, kontrollerin ardından hastamıza yıllar önce kurduğu o cümleleri yineledi : "Size yeniden bir ışık veriyorum, ameliyat olmanızı gerektiren bir durum kesinlikle yok, lütfen yolunuza bu şekilde devam ediniz." Ayşe Hanım, şimdilerde evli, 2 çocuk annesi ve ameliyat olmadan 15 yıldır sağlıklı bir şekilde yaşamına devam ediyor. Bize de bir kez daha Prof. Dr. Orhan Şen'in şu sözlerini hatırlatmak düşüyor : "SAĞLIKTA BAŞARININ SIRRI: DOĞRU TANI.."

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri