Hasta Öyküleri

PROF. DR. ORHAN ŞEN HASTALARIN YAŞAMLARINA DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR

Antakya'da yaşayan 34 yaşındaki Derya Hanım, Bel Kayması rahatsızlığı nedeniyle 1 dakika dahi ayakta duramıyor ve kısa mesafeleri bile yürüyemiyordu. Antakya'da muayene olduğu hastanede kendisine acilen ameliyat olması gerektiği ve dahası ameliyatının da çok riskli olduğu söylendi. Derya Hanım, duyduğu güvensizlik nedeniyle ameliyat günü kendi deyimiyle ameliyat masasından kalktı ve ameliyat olmadı. Tavsiyeler üzerine Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e ulaşan hastamız, başarılı cerrahın ilk muayenesinin ardından duyduğu sözlerle şaşkınlığı ve mutluluğu birlikte yaşadı. Orhan Şen, Derya Hanım'a böyle bir ameliyata gerek olmadığını, kendisini ameliyat olmadan tedavi edebileceğini söylemişti. Orhan Şen'in doğru tanısı ve uyguladığı Fizik Tedavi Programı sayesinde Derya Hanım şimdi dimdik ayakta ve sağlıklı. Derya Hanımla birlikte kontrole gelen yengesi Sedef Hanım'ın hikayesi de aslında benzerlik gösteriyor. Henüz küçük bir bebekken, bir beyin ameliyatı geçiren Sedef Hanım'a da birtakım şikayetleri nedeniyle gittiği muayenede yeniden ameliyat olması önerilince o da soluğu büyük güven duydukları Orhan Şen'in yanında aldı ve yapılan tetkik ve incelemelerin ardından Sedef Hanım'ın da ameliyat olmasına gerek olmadığı gerçeği ortaya çıktı. "Sağlıkta başarının sırrı : Doğru Tanı" felsefesiyle hastaların yaşamlarına dokunan ve en doğru tedavi yöntemiyle onları sağlıklarına kavuşturan Prof. Dr. Orhan Şen'e teşekkürlerini de işte bu videoyla dile getirmek istediler.

 

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

"BEL FITIĞI AĞRILARI KABUSUNUZ OLMASIN" ÇÖZÜM : PROF. DR. ORHAN ŞEN

42 yaşındaki hastamız Ahmet Yıldırım, Bel Fıtığı rahatsızlığı nedeniyle 6 aydır yoğun ağrılar hissediyordu. Yaşam kalitesini günden güne düşüren bu ağrılar, son 1 ayda artık dayanılmaz bir hal almaya başlamıştı. Adana ve Mersin bölgesinde gitmedik doktor bırakmayan hastamız, ne yazık ki hiçbir çözüme ulaşamamıştı. Ahmet Bey arayışlarını sürdürürken, bir akraba ziyaretinde, daha önce belindeki bir problem nedeniyle sakat durumda olan ve Prof. Dr. Orhan Şen tarafından ameliyat edilen yengesinin son derece sağlıklı ve mutlu olduğunu görünce gözlerine inanamadı. Yoğun tavsiyeler üzerine Ahmet Bey de soluğu Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'in muayenehanesinde aldı. Tecrübeli profesörün yaptığı tetkik ve incelemelerin ardından ameliyata karar verildi. Başarılı bir ameliyatın ardından ağrıları son bulan hastamızın, tekrar yürüyebilecek duruma gelmesinin ve sağlığına kavuşmasının mutluluğu yüzünden okunuyordu. Ahmet Bey'in Bel Fıtığı nedeniyle sorunlar yaşayan hastalara tek tavsiyesi ise Bel Fıtığı'nda Türkiye'nin 1 numarası olan Prof. Dr. Orhan Şen'e ulaşmaları oldu.

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

"FELÇ KALIRSIN, AMELİYAT OLAMAZSIN" DEMİŞLERDİ, PROF.DR.ORHAN ŞEN İLE YÜZÜ GÜLDÜ

48 yaşındaki Zeliha Dinç Hanım, bir buçuk sene önce geçirdiği bir kaza sonucunda belindeki problemler nedeniyle gitmedik doktor bırakmamıştı ancak her gittiği yerde kendisine belinde çatlaklar olduğu, ameliyat olamayacağı ve felç kalma riski olduğu söylenmişti. Tavsiyeler üzerine Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'in muayenehanesine gelen hastamız, yapılan tetkik ve incelemelerin ardından, bel bölgesindeki kırıkların tespit edilmesiyle, birçok doktorun "olamazsın" dediği ameliyata derhal alınmıştı. Bir kez daha imkansız görülen bir ameliyatı başarıyla tamamlayan başarılı profesör, Zeliha Hanım'ı sağlığına kavuşturmuş, korkularını yenmesini sağlamış ve yüzünü güldürmüştü. Biz de buradan hastamıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

BOYUN FITIĞI ŞİKAYETİNİZ Mİ VAR? "ÇÖZÜM : PROF. DR. ORHAN ŞEN"

53 yaşındaki Mualla Çakar, Boyun Fıtığı'yla alakalı şikayetleri sebebiyle Adana'da ve Kayseri'de gitmedik doktor bırakmamıştı. Zaman içerisinde kolunda şiddetli ağrı ve kuvvet kaybı sorunları ortaya çıkmaya başladı. Gittiği doktorların tespit ve önerilerinden tatmin olmayan ve güvensizlik duyan hastamız, internet üzerinden yapılan araştırmalar ve en sonunda dostlarının da tavsiyeleriyle Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e muayene olmaya karar verdi. Mualla Hanım, muayene olduğu gün Orhan Şen'e duyduğu güvenle birlikte ameliyat olmaya ikna oldu ve ameliyat başarıyla tamamlandı. Hastamızın şikayetleri ortadan kalktı, ağrıları dindi ve kendi deyimiyle hastamız artık çok rahatladı. Kendisi gibi, şiddetli ağrılar yaşadığı halde bir türlü çözüm bulamayan, korkuları olan hastalara da çözümün adresi olarak Prof. Dr. Orhan Şen'i göstermek istedi. Biz de kendisine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

ORHAN ŞEN "BEL FITIĞI'NDAN DEĞİL ROMATİZMA'DAN ŞÜPHELENİYORUM" DEDİ, MİNİK ÖZLEM SAĞLIĞINA KAVUŞTU

13 yaşındaki Özlem Kula'nın bir süredir bel ve bacak ağrısı şikayetleri bulunmaktaydı. Son 1 ay içerinde artık ayağını yere basamaz ve temel ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelmişti. Bir yerden başka bir yere 3 kişi tarafından götürülebiliyordu. Ailenin son 1 ayda gitmediği doktor kalmamıştı. Gittikleri her doktor, MR görüntülerinden yola çıkarak Bel Fıtığı teşhisi koymuştu. Kula ailesi araştırmalarını sürdürürken bir öğretmenlerinin tavsiyesi üzerine soluğu Adana'da, Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'in Muayenehanesi'nde aldı. Orhan Şen'in ilk fiziki muayenede "Ben Bel Fıtığı'ndan değil Romatizma'dan şüpheleniyorum." demesiyle Kula Ailesi büyük bir şaşkınlık yaşadı. Biricik kızları, 1 ay boyunca "Yanlış Teşhis" sebebiyle büyük sıkıntılar yaşamıştı.. Prof. Dr. Orhan Şen, hastamızı derhal doğru branşa, güvenilir ellere yönledirdi ve takibini bizzat yaparak Özlem'in sağlığına kavuşmasını sağladı.. Şimdi Özlem sağlıklı ve çok mutlu. Yaşadığı bu süreçte Orhan Şen, kimsenin göremediğini görmesi, sevecen ve babacan yaklaşımı sonrasında Özlem için bir rol model oldu ve o da ilerde bir doktor olmak istiyor. En güzel, en sağlıklı ve en başarılı günler senin olsun Özlem..

 

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

BEL FITIĞI'NDA BİLGİ, TECRÜBE, GÜVEN VE DOĞRU TANI : PROF. DR. ORHAN ŞEN

68 Yaşındaki Hatice Yörenç, bel - bacak ağrıları, uyuşma ve kuvvet kaybı şikayetleri sebebiyle birçok doktora muayene olmuştu ancak ne medikal tedaviden ne fizik tedavi sürecinden ne de kendince uyguladığı yöntemlerden bir fayda görememişti. Zaman içerisinde artan ağrıları nedeniyle 5 metre yol yürüyemez ve 1 dakika dahi ayakta duramaz duruma gelmişti. Gittiği doktorlardan güven duygusunu alamayıp çareyi yurt dışında arasa da bu şikayetlerine bir çözüm bulamamıştı. Öyle ki; kimi doktorlar kendisine yeniden fizik tedavi önermiş, kimileri ameliyatla platin takmak istemiş, kimileri de ameliyat riskini göze alamamıştı. Ne yurt içinde ne de yurt dışında aradığını bulamayan hastamız, araştırmalarını sürdürürken Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan ŞEN' e ulaşmış ve soluğu Adana'da almıştı. İlk muayenenin ardından başarılı profesörün kendisine aşıladığı güven duygusu ve bu hastalığın izlerini en basit ve en doğru şekilde yeneceğini ifade etmesiyle ameliyata karar verilmişti. Ameliyat başarıyla tamamlandı.. Ameliyat öncesinde 1 dakika dahi ayakta duramayan hastamız, henüz hastaneden taburcu olmadan 5 saat yürüyüş yapabilmiş ve ağrılarından kurtulmuştu. Artık her işini kendi başına halletmenin hastamıza verdiği mutluluk ise görülmeye değerdi. Tekrar geçmiş olsun Hatice Teyze..

ENBİYA BEBEK GEREKSİZ BİR HİDROSEFALİ AMELİYATI'NDAN PROF. DR. ORHAN ŞEN SAYESİNDE KURTULDU

Denizli'de yaşayan Kurşunoğlu ailesinin sevimli bebeği Enbiya Ali, henüz 7 günlükken bir düşme vakası geçirmiş ve beyninde kanama tespit edilince 11 günlükken ameliyata alınmıştı. Ameliyatın ardından yapılan 3 aylık kontrolde Enbiya bebeğe bu kez Hidrosefali teşhisi konuldu ve ameliyat olması önerildi. Kurşunoğlu ailesi bu haberle yeniden büyük bir üzüntü yaşamıştı. Ameliyata henüz karar vermeden önce araştırmalara başladılar ve bu araştırmaları neticesinde Hidrosefali'nin Türkiye'deki 1 numaralı ismi olan Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e ulaşıp soluğu Adana'da aldılar. Başarılı profesör, yapmış olduğu tetkik ve incelemelerin ardından aileye herşeyin normal olduğunu, herhangi bir müdahaleye gerek olmadığını ve 6 ayda bir kontrole gelmeleri gerektiğini belirtti. Biricik bebeklerinin Hidrosefali Ameliyatı olmasına aslında hiç gerek olmadığını öğrenen aile, şaşkınlığı ve sevinci bir arada yaşıyordu. Enbiya Bebek şimdilerde çok sağlıklı. Tekrardan bu tatlı bebeğimize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

 

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

MİGREN DEDİLER BEYİN TÜMÖRÜ ÇIKTI, PROF.DR. ORHAN ŞEN İLE HAYATA TUTUNDU

İskenderun'da yaşayan 29 yaşındaki Sümeyra TOKCAN, bir süre önce baş ve göz ağrısı şikayetleriyle hem Nöroloji hem de Göz Doktoru'na muayene olmuştu. Kendisine ilk önce Migren teşhisi konuldu ancak sonrasında 'Beyin Tümörü' gerçeğiyle karşı karşıya kalmıştı. Bu üzücü haberle birlikte apar topar güvenilir bir hekim arayışına giren hastamız, kendisi de hekim olan bir arkadaşının tavsiyesi üzerine Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan ŞEN'e ulaştı. Gerekli tetkik ve incelemeler sonucunda Sümeyra Hanım'ın acilen ameliyatına karar verildi. Tümör'ün bulunduğu bölge itibariyle riskli bir ameliyat olması, hastamızın endişesini oldukça artırmıştı ancak bu andan itibaren Sümeyra Hanım, azalan endişesini şu sözlerle dile getiriyordu : "Buraya gözümüz korkarak gelmiştik ancak Prof. Dr. Orhan Şen, kurduğu harika ekibiyle bizi bu riskli ameliyata çok güzel bir şekilde hazırladı.Tedavimizin her aşamasında yanımızdaydı ve tüm babacanlığıyla bizi rahatlattı." Ameliyatı başarıyla tamamlanan Sümeyra Hanım, şimdilerde hayatına kaldığı yerden,sağlıklı bir şekilde devam ediyor. 

BİRÇOK HASTANIN KABUSU OLAN BEL FITIĞI, PROF. DR. ORHAN ŞEN İLE SON BULUYOR

Niğde'de yaşayan hastamız Gözde Ünal Gevrekçi Hanım'ın birkaç aydır Bel Fıtığı rahatsızlığı sebebiyle ağrıları bulunmaktaydı. Hastamız, ağrılarını dindirebilmek için gitmedik doktor ve denemedik kişisel yöntem bırakmadı ancak bunlardan hiçbir fayda göremediği gibi maddi-manevi olumsuz etkilendi ve ağrıları da günden güne artış gösterdi. Bunun üzerine araştırmaları sonucunda Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'i keşfeden hastamız, soluğu Orhan Şen'İn muayenehanesinde aldı. Burada yapılan tetkik ve incelemelerin ardından hastamızın Mikrocerrahi yöntemiyle ameliyatına karar verildi ve ameliyat başarıyla gerçekleşti. Ameliyatın ertesi günü taburcu olan, ayağa kalkan ve hayatına ağrılarından kurtulmuş olarak devam eden Gözde Hanım'ın mutluluğu ise görülmeye değerdi.

"DÜNYADA BÖYLE BİR HEKİMİN OLABİLECEĞİNE İNANMIYORDUM,TEŞEKKÜRLER ORHAN ŞEN.."

İsveç'te yaşayan 39 yaşındaki Cemal Sağmen'in, mutlu ve kariyerli bir yaşantısı vardı ancak bir süre önce şiddetli bel ve omuz ağrıları yaşamaya başladı. Ağrıları dayanılmaz bir hal almaya başladığında ise doktora gitmeye karar verdi. İsveç'te gittiği sağlık kuruluşlarında kendisine bir türlü doğru tanıyı koyamamışlardı ve hastamıza farklı ameliyatlar önermişlerdi. Orada bir güven alamayan hastamız, ailesinin tavsiyeleriyle İsveç'ten Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen ile görüşmek üzere Adana'ya geldi. Muayene sürecinde Prof. Dr. Orhan Şen, hastamızla birebir ilgilenmiş, cerrahi olmadığı tanısını koyduğu bu rahatsızlıklarla ilgili Cemal Bey'i doğru branşlara yönlendirmiş ve en doğru tedavi sürecini geçirmesi için hastamıza yardımcı olmuştu. Hastalığına, çeşitli branşlarla görüşülerek en doğru tanının konulmasının ve buna uygun yürütülen tedavi sürecinin verdiği güvenle hastamız bugünlerde çok mutlu. Bu mutluluğu da işte şu sözlerle ifade etmekte : "Dünyada böyle bir hekimin olabileceğine inanmıyordum. Türkiye'ye gelip Orhan Şen'e muayene olduktan sonra çok mutlu oldum. Güleryüzü, pozitif enerjisi, insanlığı ve bilgisiyle bana çok yardımcı oldu. Allah ondan razı olsun. Teşekkürler Orhan Şen.."