Belde Kanal Darlığı Hasta Öyküleri

RİSKLİ GÖRÜLEN BELDE KANAL DARLIĞI AMELİYATLARINDA ÇÖZÜM : PROF.DR.ORHAN ŞEN

Değerli öğretmenimiz Gurbet Duymuş Hanım'dan dinleyelim : "Belde Kanal Darlığı rahatsızlığı bulunan hastamız Gülizar Özkılıç 64 yaşında. Diyarbakır'da yaşıyor. Hastalığına bir çözüm bulmaya çalışan ailesi Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr.Orhan Şen'i duydu ve kendisinin tedavi ettiği hastaların internet üzerindeki olumlu referanslarını göz önünde bulundurarak Gülizar Hanım'ı Adana'ya getirdiler. Geldiğinde hastamız hiç yürüyemiyordu, ayaklarının üzerinde duramıyordu ve ciddi ağrıları vardı. 2 ay önce Orhan Şen Hocamız kendisini ameliyat etti. Daha önce gittikleri hiçbir doktor belirli bazı riskler sebebiyle kendisini ameliyata almak istememişti. Hastamızın beline "Platin" uygulaması yapıldı ve 2 ayın sonunda şu an hastamızın yürüme problemi yok. Ağrıları ciddi oranda azaldı. Prof. Dr. Orhan Şen'e çok teşekkür ediyoruz."

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

"PROF.DR.ORHAN ŞEN'İN YAPTIĞI AMELİYATLA HAYATA DÖNDÜM. YENİ DOĞUM GÜNÜM ARTIK 13 NİSAN!"

Kıymet Hanım'ın uzun zamandır bel ve sağ kalçadan bacağa yayılan ağrı, uyuşma, kuvvet kaybı, ayakta duramama ve yol yürüyememe şikayetleri bulunmaktaydı. Ayakta 1 dakika duramıyor, 10 metre dahi yol yürüyemiyordu. Sağ bacağı felç duruma gelmişti. Ağrıları sebebiyle son 10 gündür neredeyse hiç uyuyamamıştı. Artık ağrı kesiciler de fayda etmiyordu. Ailesi, kendisini birçok doktora ve hastaneye götürmesine rağmen hiçbir sonuç alınamamış, çare bulunamamıştı. Felç durumda bulunan ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan hastamız en sonunda tavsiyeler üzerine Prof. Dr. Orhan Şen'in muayenehanesine getirildi. Gerekli muayene ve tetkiklerin ardından 13 Nisan tarihinde Orhan Şen tarafından acilen ameliyata alındı. Başarıyla tamamlanan Bel Fıtığı ve Kanal Darlığı ameliyatının ardından Kıymet Hanım, ağrılarından kurtulmuştu. Ameliyatın üstünden yalnızca 1 ay geçmiş olmasına rağmen daha önce tekerlekli sandalyeyle ve felç olarak getirildiği muayenehaneye deyim yerindeyse 'koşarak gelen' hastamız ve ailesi gözlerine inanamıyordu. Mutluluğunu "Ben 13 Nisan'da hayata döndüm. Orhan Şen'e bir can borcum var. Allah'ım onu başımızdan eksik etmesin. Yeni doğum günüm artık 13 Nisan" sözleriyle dile getiren Kıymet Hanım'a tekrar geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

PROF. DR. ORHAN ŞEN BELDE KANAL DARLIĞI SORUNLARINDA DOĞRU TANILARLA YÜZ GÜLDÜRÜYOR

60 Yaşındaki Adile Tosun, yıllardır bel ağrıları çekiyordu. Zamanla hiçbir işini kendi başına halledemez duruma gelmişti. Gittiği doktorlardan kimisi kendisine 3 kez ameliyat olabileceğini ama bunun yine de işe yaramayacağını ve sakat kalma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylerken kimisi de omurilik bölgesine 18 adet platin takarak sorunu giderebileceğini söylemişti. Çok korkan ve üzülen Adile Hanım, kendi deyimiyle hayata küsmüş ve evine kapanmıştı. Son zamanlarda artık adım atamaz duruma geldiğinde ve ağrıları dayanılmaz bir hal aldığında, kız kardeşinin de telkinleriyle, Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e muayene olmaya karar verdi. Orhan Şen, sadece 8 adet platin kullanarak hastayı sağlığına kavuşturacağını ve ağrılarının artık son bulacağını söylediğinde Adile Hanım büyük bir güven alarak ameliyat olmaya karar verdi. Herşey başarılı profesörün öngördüğü gibi gerçekleşmişti. Ameliyat başarıyla tamamlandı ve 1 ay gibi kısa bir süre içinde Adile Hanım ayağa kalktı, ağrıları dindi ve hayata yeniden tutundu. Yanlış tanılar sebebiyle hayata küsen ve ağrılar içinde yaşamaya çalışan bir hastadan bugün Prof. Dr. Orhan Şen'in doğru tanısı ve tedavi yöntemiyle yüzü gülen, sağlıklı, dimdik ve mutlu bir insana dönüşen Adile Hanım'ın bu mutluluğu görülmeye değer..

YAŞ YETMİŞ FAKAT İŞ BİTMEMİŞ !

'Yaşın artık 70..' dediler.. 'Bu saatten sonra ameliyat olsan da olmasan da yatalak kalırsın.' dediler.. 'Olmasan daha iyi..' dediler.. Ama olması gerekiyordu.. Belinde kanal darlığı vardı.. Dayanılmaz ağrıları vardı.. Uyuyamıyordu.. Yürüyemiyordu.. 2 adım attıktan sonra düşüyordu.. Yattığı zaman ağrıdan kalkamıyordu.. Yıllar böyle acı içinde geçerken ve çaresizlerken.. Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr.Orhan Şen'i tavsiye ettiler. Profesör şöyle söyledi : "AMELİYATINIZI YAPACAĞIM VE SİZİ İYİLEŞTİRECEĞİM.KORKMAYIN.." Ve başardı ! "Yaş yetmiş ama iş bitmemiş." sözünü tıp dünyasına kabul ettirircesine bir başarı daha oldu bu.. Sevim Tokalılar 70 yaşında ve dimdik ayakta !

PROF. DR. ORHAN ŞEN İLE HAYATA TUTUNDU !

68 yaşında bir anne Ganimet Türker.. Bel Fıtığı ve Kanal Darlığı sebebiyle dayanılmaz ağrıları vardı. Günlük işlerini yapamıyor ve kendi ihtiyaçlarını karşılayamıyordu. Birçok doktora gitti. "Size 10 tane platin takmamız gerekiyor." dediler. Dahası.. Felç kalma riskiniz var dediler. Ameliyat olmaya cesaret edemedi Ganimet Hanım. Astım ve tansiyon rahatsızlıkları da olduğu için hiçbir doktora güvenemedi. Ardından.. Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr.Orhan ŞEN'e muayene olmaya karar verdiler. Birçok mucize ameliyata imza atan Profesör, "Sizi iyileştireceğim endişelenmeyin."dedi. Ve öyle de oldu. Ganimet Hanım şimdi dimdik ayakta..

"ANCAK BİR EVLAT, ANNESİYLE BU KADAR İLGİLENEBİLİRDİ.."

 

67 yaşındaki Fatma Gökçe'nin birçok rahatsızlığı bulunuyordu.
Daha önce kalp ve safra kesesi operasyonları geçirmişti. Şeker, kolesterol ve mide rahatsızlıkları da bulunmaktaydı.
Tüm bunlar yetmezmiş gibi " Bel Fıtığı" ve "Omurilik Daralması " sorunlarıyla karşı karşıya kaldı.
Evde bile yürüyemez hale gelmişti ve dışarı çıkamıyordu.
Bu büyük sıkıntılardan sonra araştırma yapmaya başladılar ve sonunda Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e ulaştılar.
Başarılı bir ameliyatın ardından iyileşme sürecinde Orhan Şen'in birebir ilgisi ve gece-gündüz ayırt etmeksizin yapmış olduğu takibin sonunda eski sağlığına kavuştu Fatma Hanım.
Bugün sapasağlam karşımızda duran ve kendi deyimleriyle "ikinci baharlarını yaşayan" mutlu çift sevinçlerini şu sözlerle dile getirdi : "Ancak bir evlat annesiyle bu kadar ilgilenebilirdi. Orhan Şen her an oğlumuz gibi bizimle ilgilendi. Kendisine minnettarız..  "

BELDE KANAL DARLIĞI SEBEBİYLE ADIM ATAMIYORDU, PROF. DR. ORHAN ŞEN İLE HAYATA TUTUNDU

7 yıl öncesiydi..
Adıyaman'da yaşayan Ömer Kara, yürüyemiyordu ve adeta çöküp kalmıştı.
Belde Kanal Darlığı ( Lomber Dar Kanal ) problemiyle karşı karşıyaydı.
Gaziantep'e gitti, olmadı.
Ankara'ya gitti, olmadı..
Birçok yere yönlendirdiler, olmadı..
Felç veya sakat kalma riskinden bahseden doktorlar, ameliyata yanaşmamışlardı.
En sonunda Ömer Bey'e, Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'i tavsiye ettiler ve hastamız soluğu Adana'da aldı.
Prof. Dr. Orhan Şen, hastamızın acilen ameliyat olmasına karar vermişti.
Birçok doktorun yanaşmak dahi istemediği ameliyat başarıyla tamamlandı.
Aradan geçen 7 yıl boyunca Ömer Bey, hayata eskisinden de sağlıklı şekilde dönebilmişti.
Bir düşünelim..
Adım atamayacak bir haldeyken, bu ameliyatın ardından traktörünü yeniden kullanabilmenin ve balyozla kendi taşlarını kırabilmenin Ömer Amca'ya verdiği mutluluğu düşünelim..
Tüm bu zorlu süreci ve Orhan Şen'in kendisine pozitif yaklaşımını bir an olsun aklından çıkarmayan Ömer Bey, işte bu mutluluğu tam 7 yıl sonra Orhan Şen'e yaptığı bir ziyaretinde şu sözlerle dile getirdi: " Ben Orhan Hocam'ı çok seviyorum, canım kadar çok seviyorum..." 

2 AMELİYAT GEÇİRDİ İYİLEŞEMEDİ, BELDE KANAL DARLIĞI SORUNUNDAN PROF. DR. ORHAN ŞEN İLE KURTULDU

Mersin'in Aydıncık ilçesinde yaşayan Fatma Hanım, Belde Kanal Darlığı rahatsızlığı nedeniyle daha önce 2 ameliyat olmuş ancak hiçbir fayda görememişti. 
Öyle ki; artık başka bir doktora gitmek dahi istemiyordu çünkü güveni sarsılmıştı.
Aydıncık'ta yaşayan ve daha önce Prof. Dr. Orhan Şen tarafından sağlığına kavuşturulan iki hasta aracılığıyla tecrübeli cerraha ulaştı Fatma Hanım. 
Bu hastalardan birine, acilen ameliyat olması önerilmesine rağmen hastanın Prof.Dr. Orhan Şen tarafından ameliyat olmadan iyileştirildiğini öğrenen Fatma Hanım'ın içinde bir umut ışığı doğmuştu ve soluğu Adana'da aldılar ailecek.
Prof. Dr. Orhan Şen, yapmış olduğu muayane ve incelemelerin ardından, Fatma Hanım'ın durumunun ciddi olduğunu ve ameliyat olması gerektiğini kendisine en doğru şekilde iletti.
Bu güven verici konuşmanın ardından Fatma Hanım, ameliyat olmaya karar verdi ve zorlu ameliyat ameliyat başarıyla gerçekleşti.
Ameliyatın üzerinden sadece 1 ay geçmiş olmasına rağmen önceki ağrılarından kurtulan ve günde 2 km yol yürüyebilecek duruma gelen Fatma Hanım, mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi :
"Ben, Orhan Şen ile tanışmadan önce iyi olacağıma inanmıyordum ve ameliyat olmaktan da korkuyordum. Prof. Dr. Orhan Şen benim rahatsızlığımı ve şikayetlerimi benden önce bana söyledi ve ameliyatın ardından iyileşeceğime beni inandırdı. Şimdi evimde ailemle, çocuklarımla daha mutluyum ve huzurluyum. Allah ondan razı olsun.."