Gereksiz Ameliyat Önerilen Hasta Öyküleri

"PROF.DR.ORHAN ŞEN'E MUAYENE OLMASAYDIM BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATIM YAPILACAKTI, TEŞEKKÜRLER ORHAN ŞEN"

Merhabalar ben G. Yıldırım, 51 yaşındayım. 10 sene önce bana Beyin Tümörü teşhisi konulmuştu ve bu durumu danışmak için Prof.Dr.Orhan Şen’in yanına gelmiştim. Orhan Bey bunun bir Araknoid Kist olduğunu, doğumsal bir durum olduğunu ve bana hiçbir yan etkisinin olmadığını söylemişti. Daha önceki doktorlarım ise acilen ameliyat olmamı istemişlerdi. Ancak Orhan Bey beni bu konuda uyarıp ameliyatlık bir durumun olmadığını söylemişti. Bugünlerde yine başımda ağrılarım olmaya başladı ve yeniden MR çektirdim. Bu MR görüntülerine göre doktorlar yine ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Araknoid Kist’in çok büyük olduğunu söylediler. İlerde bayılabileceğimi ve gözlerimin görmeyeceğini söylediler. Ben de tekrar Orhan Bey’in yanına geldim ve onun görüşlerine başvurdum. O, yine aynı şekilde bunun doğumsal olduğunu, sorunun bundan kaynaklanmadığını ve bende yaşa bağlı tansiyon olabileceğini, başımın da bu sebeple ağrıyabileceğini söyledi. Tansiyonumu ölçtü ve gerçekten de tansiyonum biraz yüksek çıktı. Ben bunun için bütün insanları uyarmak istiyorum. Benzer sıkıntıları olan hastalar varsa ve doktorlar onlara ameliyat öneriyorlarsa ameliyat olmadan önce mutlaka Orhan Bey’in yanına gelip ona da danışmalarını rica ediyorum. Boşu boşuna ameliyat masalarına yatıp, daha da olumsuz sonuçlarla karşılaşmalarını istemiyorum. Doktorumuza çok teşekkür ediyoruz.

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuler

"ÇOCUK YAPAMAZSINIZ, FELÇ KALIRSINIZ" DEMİŞLERDİ, BUGÜN 3 YAŞINDA ÇOK SAĞLIKLI BİR EVLATLARI VAR.

Merhaba ismim Yakup, eşimin adı Nihal. Eşime 2012 yılında Gergin Omurilik Sendromu teşhisi konuldu. Aslında biz bu teşhis konulana kadar çok fazla doktor gezdik. İnanılmaz zor zamanlar geçirdik. Teşhis yapamayanlar oldu, "İğne yapılırken olmuş olabilir." diyenler oldu, "Doğuştan olabilir." diyenler oldu. Çok araştırdık ve en sonunda Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen hocamızı bulduk. Kendisi bize yüksek iletişim gücüyle o kadar cana yakın, o kadar güzel yaklaştı ve bazı cümleleriyle bizi öyle etkiledi ki, bu bizim doğru yola yönelmemizi sağladı. Bizi etkileyen en önemli cümlesi : "Benim kendi kızım olsa bu ameliyatı yapmam, seni ameliyatsız iyileştireceğim, ameliyata ihtiyacın yok ve çok daha iyi olacaksın inşallah." şeklindeydi. Bize evliliğimizden önce ve evlendikten sonra bazı doktorlar : "Sakın çocuk yapmayın, bebeği doğuramazsınız ve felç kalırsınız. Ameliyat olmanız lazım, olmazsanız ilerde zaten felç kalacaksınız." demişlerdi. Ancak Prof. Dr. Orhan Şen, bize bu noktada da yine yüksek iletişimi ve verdiği güven duygusuyla çocuk yapmamız konusunda bir sıkıntı olmayacağını belirtti. Şu anda 3 yaşında çok sağlıklı bir çocuğumuz var. Hamilelik süreci de sorunsuz geçti ve eşim de çok sağlıklı. 10 yıldır Orhan Şen'in güvenli ve şefkatli elleri altında çok güzel bir hayat yaşıyoruz. Hepsi onun sayesinde. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

ACİLEN AMELİYAT OLMAMI SÖYLEDİLER AMA PROF.DR.ORHAN ŞEN AMELİYATSIZ İYİLEŞTİRECEĞİM DEDİ VE BAŞARDI

Merhabalar ben Tuba Özdoğan, 35 yaşındayım. Bitlis, Tatvan'da yaşıyorum. Malesef geçen sene sırtımda Syringomyelia hastalığım olduğu söylendi ve aynı zamanda boynumdan çok acil bir ameliyat olmam gerektiği; Boyun Fıtığı'mın ilerlediği söylenmişti. Biz açıkçası çok korktuk ve hemen doktor arayışına girdik. Araştırmalarımız sonucunda Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen hocamızı bulduk. Kesinlikle kendisini iyi ki bulmuşuz diyorum. Hiç tereddüt etmeden Adana'ya geldik. Gerekli tetkikler yapıldı. Prof.Dr. Orhan Şen, sağolsun bu söylenenlerin aksine ameliyatımı gerektiren bir durumun olmadığını söyledi. Orhan Şen'in tedavi sürecimi takibi ve yönlendirmesiyle şu anda ağrılarım sıfıra inmiş durumda diyebilirim. Kendisine tekrar çok teşekkür ediyorum.

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

 

PROF. DR. ORHAN ŞEN HASTALARIN YAŞAMLARINA DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR

Antakya'da yaşayan 34 yaşındaki Derya Hanım, Bel Kayması rahatsızlığı nedeniyle 1 dakika dahi ayakta duramıyor ve kısa mesafeleri bile yürüyemiyordu. Antakya'da muayene olduğu hastanede kendisine acilen ameliyat olması gerektiği ve dahası ameliyatının da çok riskli olduğu söylendi. Derya Hanım, duyduğu güvensizlik nedeniyle ameliyat günü kendi deyimiyle ameliyat masasından kalktı ve ameliyat olmadı. Tavsiyeler üzerine Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e ulaşan hastamız, başarılı cerrahın ilk muayenesinin ardından duyduğu sözlerle şaşkınlığı ve mutluluğu birlikte yaşadı. Orhan Şen, Derya Hanım'a böyle bir ameliyata gerek olmadığını, kendisini ameliyat olmadan tedavi edebileceğini söylemişti. Orhan Şen'in doğru tanısı ve uyguladığı Fizik Tedavi Programı sayesinde Derya Hanım şimdi dimdik ayakta ve sağlıklı. Derya Hanımla birlikte kontrole gelen yengesi Sedef Hanım'ın hikayesi de aslında benzerlik gösteriyor. Henüz küçük bir bebekken, bir beyin ameliyatı geçiren Sedef Hanım'a da birtakım şikayetleri nedeniyle gittiği muayenede yeniden ameliyat olması önerilince o da soluğu büyük güven duydukları Orhan Şen'in yanında aldı ve yapılan tetkik ve incelemelerin ardından Sedef Hanım'ın da ameliyat olmasına gerek olmadığı gerçeği ortaya çıktı. "Sağlıkta başarının sırrı : Doğru Tanı" felsefesiyle hastaların yaşamlarına dokunan ve en doğru tedavi yöntemiyle onları sağlıklarına kavuşturan Prof. Dr. Orhan Şen'e teşekkürlerini de işte bu videoyla dile getirmek istediler.

 

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

BURHAN ÖĞRETMEN'E TAM 12 TANE PLATİN TAKACAKLARDI, AMELİYATSIZ İYİLEŞTİ !!

Burhan Kundakçı, 54 yaşında, öğretmen.. Ağır bir trafik kazasının ardından bel bölgesinde kırık oluşunca gittiği hastanede "Ameliyat olmanız ve 12 tane platin takmamız gerekiyor." denmişti kendisine.. Ancak hastamız, araştırmaları sonucunda bir de Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı PROF. DR. ORHAN ŞEN'e muayene olmak istedi. Orhan ŞEN, hastamıza ameliyat olmadan ve hiç platin takılmadan da kendisini iyileştirebileceğini söylediğinde ise hastamız kulaklarına inanamıyordu.. Ve zor olan başarıldı..

PROF. DR. ORHAN ŞEN'İN VİDEOLARI HAYATINI DEĞİŞTİRDİ !

2007 yılında beyin bölgesinden bir rahatsızlık geçirdi Sebahaddin Yarar.. Birçok doktora göründü ve her seferinde acilen ameliyat olması gerektiği söylendi kendisine. Dahası; ameliyatın riskli olduğunu ve ölüm tehlikesi bulunduğunu da söylediler. Psikolojisi yerle bir olan hastamız, bilinçli bir şekilde hareket ederek araştırmasını sürdürdü ve sonunda arkadaşlarının da önerisiyle Prof. Dr. Orhan Şen'in internet sitesinde araştırmalar yapıp hasta videolarını seyretti. Ardından Orhan Şen'e muayene olan Sebahaddin Bey, yapılan tetkiklerin ardından Orhan Şen'in ameliyata kesinlikle gerek olmadığı tespitiyle ve doğru yönlendirmeleriyle çok büyük bir şaşkınlık ve aynı zamanda mutluluk yaşadı. Halen sağlıklı ve mutlu bir hayat süren hastamız kontrollerinden birinde bu mutluluğunu paylaşmak istedi ve ekledi : "Sağlığınızla ilgili kritik bir karar vermeden önce iyi düşünün ve güvenilir ellere kendinizi emanet ettiğinizden emin olun. Biz Orhan Şen ile gurur duyuyoruz ve ona çok teşekkür ediyoruz."