Spinal Tümör Hasta Öyküleri

"OMURİLİK TÜMÖRÜ AMELİYATI OLURSAM SAKAT KALMA İHTİMALİM ÇOK YÜKSEKTİ ANCAK ORHAN ŞEN BAŞARDI"

"Merhabalar ben A.Avcı. 1 yıl öncesinde farklı bir hastanede omuriliğimde tümör tespit edildi. MR çekildi ve bu tümörün alınması gerektiğini, eğer alınmazsa sakat kalacağımı, alınsa dahi sakat kalma ihtimalimin çok yüksek olduğunu söylediler. Ben de bu nedenle bir araştırmaya girdim ve Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen hocamı buldum. Muayenemi yaptı hocam. Daha sonra MR çekildi tekrardan. Ameliyat olmazsam sakat kalma ihtimalimin yine çok yüksek olduğunu ancak ameliyat olmam halinde kurtulma şansımın olduğunu söyledi bana ve kendisine güvendim. Ameliyatımı oldum 1 yıl öncesinde. Şu an eski ağrılarım yok. Günlük işlerimi rahatlıkla yapabiliyorum. Eşimle ve çocuğumla birlikte çok mutluyuz. Benzer rahatsızlıkları ve endişeleri olan herkese Orhan Şen'i tavsiye ediyoruz."

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuler

PROF.DR.ORHAN ŞEN, YAPTIĞI OMURİLİK TÜMÖRÜ AMELİYATLARIYLA HASTALARINA IŞIK OLUYOR

Merhaba, ben Mehtap Tanyol. Gaziantep’ten geliyorum. Mimarım. Bundan iki ay kadar önce omuriliğimde tümör teşhis edildi. Görüş aldığım bütün doktorlar ameliyat olsam da olmasam da felç kalma riskimin çok yüksek olduğunu söylediler. Bunun üzerine Gaziantep’teki araştırmalarımla yetinmeyip Türkiye çapındaki doktorları araştırdım. İnternette araştırma yaparken Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen’in internet sitesini gördüm ve ameliyat yapmış olduğu hastaların videolarını izledim. İnternetteki tüm yorumları okudum. Bunlar beni gerçekten çok etkiledi. Daha Adana’ya gelmeden kendisine çok büyük bir güven duymamı sağladı. Bunun üzerine Gaziantep’ten kalkıp Adana’ya geldim ve Orhan Şen’e muayene oldum. Muayenenin ardından kendisine duyduğum güven hissi çok daha arttı ve kesinlikle Orhan Hocam’a ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyatım çok şükür başarılı geçti. Bugün ikinci ayımdayım, kontrolüme geldim. Çok şükür Mr sonuçlarım tertemiz çıktı. Sizin de eğer beyinle ilgili, omurilikle ilgili bir şüpheniz veya bir rahatsızlığınız varsa hiç çekinmeden Prof. Dr. Orhan Şen’e gelip kendinizi teslim etmenizi tavsiye ediyorum. Önce Allah sonra Orhan Şen Hocam diyorum. Ellerine sağlık, çok çok teşekkür ediyorum kendisine emeklerinden dolayı.

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

"BABAMI BİR DAHA BÖYLE SAĞLIKLI GÖRECEĞİMİ HİÇ DÜŞÜNMÜYORDUM.."

Prof. Dr. Orhan ŞEN umudunu yitiren hastalara umut olmaya devam ediyor !!! 64 yaşındaki babasının belindeki "Tümör" her geçen gün sağlığının geriye gitmesine sebep oluyordu. Hatay'da yaşıyorlardı ve gittikleri birçok doktor "Ameliyat olursanız felç kalırsınız." diyerek umutlarını ve moralleri yerle bir etmişlerdi. Ardından.. Adana'da Beyin ,Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan ŞEN tavsiye edildi aileye. Ve hemen Adana'ya geldiler. Yapılan muayene ve tetkiklerin sonrasında, Başarılı cerrah ameliyatı tereddütsüz gerçekleştirdi.. Sonrasında ne oldu biliyor musunuz? Tam 4 gün sonra Baba, ayağa kalktı.. Sevdikleriyle birlikte yeniden gülen, sohbet eden,kendi işlerini halledebilen ve hatta koşabilen bir Baba vardı artık.. Ve biricik evladının ağzından şu sözler çıktı :" Babamı bir daha böyle sağlıklı göreceğimi sanmıyordum.."

PROF. DR. ORHAN ŞEN, SPİNAL TÜMÖR'ÜN BİR HAYATI KARARTMASINA İZİN VERMEDİ

Bundan 2 yıl önce boynunda, omurilik bölgesinde bir kitle (Servikal Spinal Tümör) tespit edildi Hayati Bey'in. Çok tehlikeli bir bölgede ve büyük bir kitleydi. "Ameliyat olursanız felç kalma riskiniz var ancak olmazsanız da yine benzer bir durumla karşı karşıya kalacaksınız." demişti doktorlar. 2 yıl boyunca ne yapacağınız bilemez bir şekilde hayatını sürdürmesine karşın sonunda bu rahatsızlık sebebiyle hayat kalitesi düşmeye başladığında bir adım atma zamanı gelmişti kendisi için. Adana'da alanında harikalar yaratan Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'i önerdiler Hayati Bey'e. Deneyimli cerrah, yaptığı tetkiklerin ardından ciddi endişeleri olan hastasını cesaretlendirdi ve ameliyata karar verildi. Zorlu ameliyat artık başarıyla tamamlanmıştı. Aradan geçen süre sadece 2.5 ay olmasına rağmen hızlıca ayağa kalkan ve artık her işini halledebilecek duruma gelen Hayati Bey, şimdilerde eski sağlığına kavuşmasının mutluluğu içinde.. Doğru tanı, doğru tedavi süreci ve sonunda gelen sağlık ve mutluluk.. 

RİSKLİ BİR OMURİLİK TÜMÖRÜ AMELİYATI VE PROF. DR. ORHAN ŞEN İLE HAYATA DÖNÜŞ

Bundan yaklaşık 1 yıl önce, 52 yaşındaki Nadir Semir'in Boyun Omuriliği'nde Tümör tespit edildi. Gittiği doktorlar, hayati riskin bulunduğunu ve hastanın ameliyat masasında kalabileceğini söylediler. Büyük bir şaşkınlık yaşayan ve endişeye kapılan hastamız, bu kadar ciddi bir durum karşısında ne yapacağını bilemedi. Sonrasında Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e yönlendirildi Nadir Bey. Prof. Dr. Orhan Şen'in, gerekli muayene ve tetkiklerin ardından durumun ciddiyetini ve tüm riskleri en doğru şekilde hastamıza aktarmasının ardından Nadir Bey, büyük bir güven içerisinde ameliyat olmaya karar verdi. Zorlu ve riskli bir ameliyattı ancak Prof. Dr. Orhan Şen bu ameliyatı da başarıyla tamamladı. Nadir Bey ameliyatın üzerinden yalnızca 1 ay geçmesine rağmen sağlıklı bir şekilde karşınızda ve duygularını şu sözlerle dile getiriyor : "Ameliyatımdan önce evimiz yas evi gibiydi şimdi ise düğün evi gibi..Üstelik yakında işime tekrar başlayacağım..Teşekkürler Prof. Dr. Orhan Şen'e.."

DOKTORLARIN "FELÇ KALIRSIN" DEDİĞİ OMURİLİK TÜMÖRÜ HASTASI, PROF. DR. ORHAN ŞEN İLE DİMDİK AYAKTA

 

29 yaşındaki Ceylan Çayırcı'nın omuriliğinde bir süre önce tümör tespit edildi. Gittiği tüm doktorlar; ameliyat olsa da olmasa da, büyük ihtimalle felç kalacağını söylediler kendisine. Duydukları karşısında çok şaşıran hastamız, gittiği doktorlara güvenemeyerek araştırma yapmaya başladı. Araştırmaların sonucunda; Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e ulaştı Ceylan Hanım. Prof. Dr. Orhan Şen'in kontrolü altında hayatını sürdüren ve takibi yapılan hastamızın 6 ay önceki muayenesinin ve tetkiklerinin ardından ameliyatına karar veren tecrübeli cerrah, zorlu bir ameliyatı daha başarıyla tamamladı ve Ceylan Hanım'ı sağlığına tamamen kavuşturmuş oldu. Gittiği doktorların "felç kalacağını" söylediği Ceylan Hanım şimdi dimdik ayakta ve karşınızda. Mutluluğu ise görülmeye değer..