Hasta Öyküleri

11 YILDIR BEL AĞRILARI ÇEKİYORDU..KABUSU ORHAN ŞEN BİTİRDİ!

Dile kolay.. Tam 11 yıldır bel fıtığı ağrıları ile yaşıyordu Enver Karaca. Şanlıurfa,Mardin,Diyarbakır derken gitmedik doktor bırakmamışlardı. Dahası,doktorlar ameliyata riskli diyerek yanaşmıyor ve çok sayıda platin takmaları gerektiğini söylüyorlardı. Enver Bey ise doğal olarak ameliyat olma fikrinden uzaklaşmıştı. Daha önce Prof.Dr.Orhan Şen'in beyin ameliyatını yaptığı bir yakını tarafından Adana'ya gidip başarılı cerraha muayene olması önerilince de hastamız soluğu Adana'da almıştı. Orhan Şen, kendisini korkmaması gereken bir ameliyatla kısa sürede iyileştireceğini söylediğinde kulaklarına inanmıyordu. Ameliyat başarıyla gerçekleşti ve Enver Bey ameliyattan 8 saat sonra ayağa kalktığındaysa bu kez gözlerine inanamıyordu. Yıllardır çektiği ağrılar yerini mutluluğa bırakmıştı..

BİR BAYRAM SABAHI 7 YAŞINDAKİ ENES'İN YAŞADIKLARI KADER MİYDİ?

Kahramanmaraş'ta bir bayram sabahıydı.. Bundan tam 7 yıl öncesiydi. 7 yaşındaki Enes Erdemir aniden bilincini kaybetti. Bulundukları ildeki hastaneye kaldırılan Enes'in acilen ameliyata alınması gerekiyordu ancak 9 günlük bayram tatili dolayısıyla çeşitli bahanelerle başka hastanelere yönlendirildiler. Çevre illerdeki hastanelerde de benzer durumlarla karşılaşan ve çaresiz kalan aile, sonrasında Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e ulaştılar. Başarılı cerrahla görüşmelerinin ardından soluğu Adana'da aldı Erdemir Ailesi.. Gerekli muayene ve tetkiklerin ardından Enes ameliyata alındı. Tatil süresince kendisini yalnız bırakmayan Orhan Şen ile yeniden hayata tutunan Enes, şimdi 14 yaşında ve çok sağlıklı. Yıllar önce kendisi için yapılan bu fedakarlıktan etkilenen Enes : "Ben de Orhan Amcam gibi doktor olup insanlara faydalı olmak istiyorum." diyerek mutluluğunu dile getirdi.

PROFESÖR PROFESÖR VE HASTANE HASTANE DOLAŞTILAR, ÇÖZÜMÜ ORHAN ŞEN'DE BULDULAR

Tıp Fakültesi öğrencisi olan Enes Batuhan Abacı, babasının kalça bölgesindeki rahatsızlık, Prof.Dr.Orhan Şen tarafından konulan Bel Fıtığı teşhisi ve başarıyla yapılan ameliyat sürecinden bahsetti. Bu süreçte kendi deyimleriyle ; "Profesör profesör ve hastane hastane" dolaşmalarına rağmen bir türlü çözüm bulamayan baba & oğul, en sonunda Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen sayesinde doğru tanıya ulaştıklarını ve babanın eski sağlığına kavuştuğunu ve çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

DOĞRU TANI İÇİN : "PROF. DR. ORHAN ŞEN"

Bacağında hissettiği şiddetli ağrılar nedeniyle gittiği Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı’nın “Doppler sonucuna göre sizde Damar Tıkanıklığı yok!” dediği Gülşen Çimet Hanım’a “Bel Fıtığı” teşhisi konuldu ve doktor doktor gezmesine rağmen şifa bulamayan Gülşen Hanım, Prof. Dr. Orhan Şen’e başvurarak rahatsızlığına çözüm aradı.

Prof. Dr. Orhan Şen, yaptığı muayene sonucunda bu ağrının bel fıtığı ağrısı olmadığını tespit etti ve “Bacakta Damar Tıkanıklığı” olduğunu söyledi. Hemen telefonla bu konuyla ilgili hekimi bizzat kendisi arayarak, Gülşen Hanım’ı yönlendirdi.

Yapılan tetkikler sonucu, Orhan Şen’in de düşündüğü gibi “Bacakta Damar Tıkanıklığı” teşhisi konularak hastanın gerekli tedavisi yapıldı.

Geçmeyeceğini zannettiği şiddetli ağrısı kısa zamanda geçen Gülşen Hanım, soluğu teşekkür etmek üzere Prof. Dr. Orhan Şen’in yanında aldı.

Biz tekrar ve önemle hatırlatıyoruz ki : “DOĞRU TEDAVİ İÇİN, ÖNCE DOĞRU TANI..”

PROF. DR. ORHAN ŞEN, SPİNAL TÜMÖR'ÜN BİR HAYATI KARARTMASINA İZİN VERMEDİ

Bundan 2 yıl önce boynunda, omurilik bölgesinde bir kitle (Servikal Spinal Tümör) tespit edildi Hayati Bey'in. Çok tehlikeli bir bölgede ve büyük bir kitleydi. "Ameliyat olursanız felç kalma riskiniz var ancak olmazsanız da yine benzer bir durumla karşı karşıya kalacaksınız." demişti doktorlar. 2 yıl boyunca ne yapacağınız bilemez bir şekilde hayatını sürdürmesine karşın sonunda bu rahatsızlık sebebiyle hayat kalitesi düşmeye başladığında bir adım atma zamanı gelmişti kendisi için. Adana'da alanında harikalar yaratan Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'i önerdiler Hayati Bey'e. Deneyimli cerrah, yaptığı tetkiklerin ardından ciddi endişeleri olan hastasını cesaretlendirdi ve ameliyata karar verildi. Zorlu ameliyat artık başarıyla tamamlanmıştı. Aradan geçen süre sadece 2.5 ay olmasına rağmen hızlıca ayağa kalkan ve artık her işini halledebilecek duruma gelen Hayati Bey, şimdilerde eski sağlığına kavuşmasının mutluluğu içinde.. Doğru tanı, doğru tedavi süreci ve sonunda gelen sağlık ve mutluluk.. 

BOYUN FITIĞI..UZUN ARAŞTIRMALAR..TEK ADRES : PROF. DR. ORHAN ŞEN

Bir buçuk yıl önce Boyun Fıtığı ile ilgili şikayetleri, sol kolundaki uyuşmayla başladı Sevcan Tanrısever'in. Fizik Tedavi sürecinden sonuç alamayıp eşiyle birlikte birçok doktora gittiler. Gittiği tüm doktorlar kendisine ameliyat olması gerektiğini söylediğinde çevresinin de etkisiyle çok kormuştu Sevcan Hanım. Eşiyle birlikte hemen araştırma yapmaya başladılar. Araştırmalarının her safhasında önerilen bir tek adres vardı : Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr. Orhan Şen.. "Ameliyat olacaksam, bu ameliyatı Prof.Dr. Orhan Şen yapmalı." diye düşündü Sevcan Hanım. Ve ameliyata karar verildi. Başarılı bir ameliyatın ardından hastamızın kendine geldiği anda hissettikleri ; dayanılmaz ağrılarının geçmiş olması ve kol gücünün tamamen yerine gelmesiydi. Bugün, ameliyatın üzerinden sadece 2 ay geçmiş olmasına rağmen eski sağlığına kavuşan ve günlük hayatına gayet normal şekilde devam eden Sevcan Hanım'ın mutluluğu görülmeye değer.

PROF. DR. ORHAN ŞEN BEYNİNDE TÜMÖR OLAN BİR HASTAYA DAHA IŞIK OLDU

52 Yaşındaki Cahide Canbolat'ın, 1 ay önce Beyin MR sonuçlarında 2 adet tümör tespit edilmişti.
Durum kritikti.
Paniğe kapılan aile, doktor doktor gezmeye başlamıştı ve oldukça karamsar bir durumdaydılar. 
Yoğun tavsiyeler üzerine bu alanda Adana'da harikalar yaratan Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e muayene olmaya karar verdiler ve bu karar, onlar için bir dönüm noktası oldu.
Tecrübeli Cerrah, herşeyden önce ailenin kafasındaki karamsar tabloyu ortadan kaldırmış ve Cahide Hanım'a kendisini iyileştireceğini söylerek büyük bir moral vermişti.
Herşey Orhan Şen'in söylediği gibi oldu.
Başarılı bir operasyonla yeniden hayata dönen Cahide Hanım şimdilerde çok mutlu ve sağlıklı.

PROF. DR. ORHAN ŞEN HİDROSEFALİ'DE YİNE İMKANSIZ DENİLENİ BAŞARDI

Hidrosefali (Beyinde Su Toplanması) rahatsızlığından Prof. Dr. Orhan Şen'in yaptığı başarılı ameliyatla 1 ayda kurtulan bir hastamızın hikayesinden bahsedeceğiz. Alaattin Aydın 67 yaşında bir Bypass hastasıydı. 2009 yılında kendisine Hİdrosefali teşhisi konmuştu. Ailecek uzun süre bu hastalıkla mücadele ettiler. Son 1 yılda ise ciddi derecede denge kaybı problemleri ile karşı karşıya kalan Alaattin Bey, artık yolda dahi yürüyemez hale gelmişti. Hastane hastane dolaşmaya başladı Aydın ailesi. Gittikleri doktorlar : "Bypass hastasısınız ve ameliyat olamazsınız." dediklerinde, tek adres olarak Prof.Dr. Orhan Şen önerilmişti kendilerine. Hemen soluğu Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'in yanında aldılar. Hiçbir doktorun ameliyatına yanaşmadığı Alaattin Bey'i, hiç tereddütsüz ameliyat etmeye karar veren Orhan Şen, bu ameliyatla bir kez daha imkansız denileni başarmış oldu. Ameliyatın üzerinden sadece 1 ay geçmiş olmasına rağmen kendini çok iyi hisseden Alaattin Bey ve ailesi : "Orhan Hocamız sayesinde bugünlere gelebildik, kendisine çok teşekkür ediyoruz." diyerek mutluluklarını dile getirdiler.

RİSKLİ BİR OMURİLİK TÜMÖRÜ AMELİYATI VE PROF. DR. ORHAN ŞEN İLE HAYATA DÖNÜŞ

Bundan yaklaşık 1 yıl önce, 52 yaşındaki Nadir Semir'in Boyun Omuriliği'nde Tümör tespit edildi. Gittiği doktorlar, hayati riskin bulunduğunu ve hastanın ameliyat masasında kalabileceğini söylediler. Büyük bir şaşkınlık yaşayan ve endişeye kapılan hastamız, bu kadar ciddi bir durum karşısında ne yapacağını bilemedi. Sonrasında Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e yönlendirildi Nadir Bey. Prof. Dr. Orhan Şen'in, gerekli muayene ve tetkiklerin ardından durumun ciddiyetini ve tüm riskleri en doğru şekilde hastamıza aktarmasının ardından Nadir Bey, büyük bir güven içerisinde ameliyat olmaya karar verdi. Zorlu ve riskli bir ameliyattı ancak Prof. Dr. Orhan Şen bu ameliyatı da başarıyla tamamladı. Nadir Bey ameliyatın üzerinden yalnızca 1 ay geçmesine rağmen sağlıklı bir şekilde karşınızda ve duygularını şu sözlerle dile getiriyor : "Ameliyatımdan önce evimiz yas evi gibiydi şimdi ise düğün evi gibi..Üstelik yakında işime tekrar başlayacağım..Teşekkürler Prof. Dr. Orhan Şen'e.."

DOKTORLARIN "FELÇ KALIRSIN" DEDİĞİ OMURİLİK TÜMÖRÜ HASTASI, PROF. DR. ORHAN ŞEN İLE DİMDİK AYAKTA

 

29 yaşındaki Ceylan Çayırcı'nın omuriliğinde bir süre önce tümör tespit edildi. Gittiği tüm doktorlar; ameliyat olsa da olmasa da, büyük ihtimalle felç kalacağını söylediler kendisine. Duydukları karşısında çok şaşıran hastamız, gittiği doktorlara güvenemeyerek araştırma yapmaya başladı. Araştırmaların sonucunda; Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e ulaştı Ceylan Hanım. Prof. Dr. Orhan Şen'in kontrolü altında hayatını sürdüren ve takibi yapılan hastamızın 6 ay önceki muayenesinin ve tetkiklerinin ardından ameliyatına karar veren tecrübeli cerrah, zorlu bir ameliyatı daha başarıyla tamamladı ve Ceylan Hanım'ı sağlığına tamamen kavuşturmuş oldu. Gittiği doktorların "felç kalacağını" söylediği Ceylan Hanım şimdi dimdik ayakta ve karşınızda. Mutluluğu ise görülmeye değer..