Doç.Dr. Orhan Şen ile ilgili hasta ve hasta yakınlarının www.tavsiyeediyorum.com'da yayınlanan yorumları

Yorum Sayısı : 103


İsa GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.227.110.BL

09-07-2012             .

 TavsiyeNo: 52370             .

Ben bir ay önce Dr.Orhan Şen tarafından boyun fıtıgı ameliyatı oldum.Olmadan önce oldukca endiseliydim. Çünkü tehlikeli ve riskli bir ameliyattı.Suan oldukca rahat ve huzurluyum.Her gecen gün boynumun düzeldigini gördükce Orhan beye tesekkür ediyorum.Oldukça memnun kaldım.Gördüğüm ilgiden dolayı ameliyata girmek için güven kazandım.Tüm hastalara Orhan beyi tavsiye ediyorum.Herşey için cok tesekkürlerimi sunuyorum ve suanki saglıgımı doktor beye borcluyum.

 

 okan ıSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 81.212.100.YJD

04-07-2012

 TavsiyeNo: 52267

Annemin ileri derecede bel fıtığı rahatsızlığı vardı. Daha önce masaj vb alternatif tedavi yöntemleri denedik ve ağrıları geçici olarak geçti. Fakat en son yürüyemez, yarı felçli duruma geldi. en son Orhan Şen'e geldik ve bize mutlaka cerrahi tedavi uygulamamız gerektiğini anlattı, bu cerrahi tedavinin içinde platin koyulması da bulunuyordu. Annemin yaşından ve diğer rahatsızlıklarından dolayı ameliyatı ve iyileşme evresi çok riskliydi. Doktorumuz Orhan Şen'e güvendik ve ameliyat yaptırdık. Şu an ameliyattan sonra 1 ay geçti ve annemin senelerce çektiği ağrılar hemen hemen bitti ve kendisini çok hızlı bir şekilde toparlıyor. Orhan Şen bu tedavi karşılığında bizden herhangi bir fark veya ilave ücret talep etmedi. Ülkemizde her alanda Orhan Şen gibi işinin hakkını veren ve insanlara insan olduğu için değer veren kişilerin artmasını diliyorum.

 

 Halime (Hasta)
 IP: 95.15.147.CD

30-06-2012

 TavsiyeNo: 52213

Merhaba ben Halime KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı.17 yaşındayım.Yaklaşık 2 yıldır bel ve bacak ağrısı çekiyorum.Ve bel fıtığı teşhisi koyuldu bana.Birçok ilaç kullandım fakat benim midemi bozmaktan başka hiç bir şeye yaramadı.Daha sonra bana doktor Orhan ŞEN' in adı verildi.Çok deneyimli ve çok başarılı bir doktor olduğu söylendi.Bende çabucak bu ağrılardan kurtulmak için onun yanına gittim.Bana tetkikler yaptı mr çekti ve ameliyattan başka çarem olmadığını söyledi.Bende iyice düşündüm ve doktoruma güvenerek ameliyat olmaya karar verdim.Ameliyatımın açık ameliyat değilde endoskopi ameliyatı olacağını söyledi.Ve aynı gün yatışımı yaptım.Ameliyattan sonra benim için her şey normale döndü.Okul hayatımda olsun, günlük hayatımda olsun çok ama çok rahat ettim.Ve bu yüzden doktorum Orhan Beye ve ekibine her şey için çok çok teşekkür ediyorum.Bu alanla ilgili bir hastalığı olan herkese kesinlikle doktor Orhan Şen'i tavsiye ediyorum.

 

 Cevdet SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 212.253.116.C

20-06-2012

 TavsiyeNo: 52003

Orhan hocamla gecirdigim talihsiz is kazasindan 7.5 metre yuksekten dusup belimdeki 2 bel omurumu kirdiktan ve omurilik zarini yirtip beyin omurilik sivinda kacak meydana geldikten sonra uzman bir fizik tedavi doktorunun tavsiyesi uzerine tanistim. Benimle bir agabey sicakliginda ve samimiyetinde ilgilenip gereken herseyi; vucudumda ne tur bir deformasyon oldugunu hangi asamalardan gececegimi ve nasil iyilesecegimle ilgili gereken hassasiyeti ve muayeneleri yapti.sag ayagimdaki felci (sinir sıkısmalarini ve kirilan kemik parcalarini temizleyerek) ve yaramin mikrop kapmasindan dolayi olusacak menenjit hastaligindan beni sorunsuz bir sekilde kurtarip iyilestirdi.Buyuk bir kazadan 1 ay sonra gibi kisa bir sure zarfinda kendim yuruyecek kendim oturup kalkacak hale geldim.Orhan hocayi diger doktorlardan ayiran özellikleri bence hastarini aile gibi gormesi ve yaptigi isi cok sevmesidir.Ben kendini emin ellerde ve gereken özende iyilesmeyi uman herkeze tavsiye ediorum..

 

 ALİ NECİP (Hasta)
 IP: 78.186.114.CZ

13-06-2012

 TavsiyeNo: 51842

ben hatay/antakyadan yazıyorum adım ali necip Site Editörleri Tarafından Kapatıldı yaklaşık iki ay önce kayıvalidem (gülnaz Site Editörleri Tarafından Kapatıldı)bel fığıgı amaliyatı geçirdi bu amaliyat çok başarılı geçti kayınvalidem daha önce ayakta 5 dakikadan fazla duramazdı ama amaliyattan sonra eski haline döndü hiç bi şikayeti olmuyor artık bu nedenle bsk metropark hastanesinde bulunan doç. dr.orhan şen'e sonsuz teşekkürlerimizi sunar başarılarının devamını diler ve herkese doktorumuzu tavsiye ediyorum.

 

 Umut KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 78.166.31.LD

24-05-2012

 TavsiyeNo: 51426

Bundan 3 ay önce annemin sol bacağında şiddetli bir ağrıyla baş gösteren hastalık için, hangi doktora gittiysek, boyun fıtığı, boyunda kireçlenme, iğne vurulmuşsun damara denk gelmiş gibi abuk subuk teşhisler konuldu. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Orhan Bey'e ulaştık. Daha ilk muayenede acilen bel fıtığından ameliyat olması gerektiği söylendi. Hemen ertesi güne ameliyat günü belirlendi. Şiddetli ağrılardan dolayı hemen hemen 3 hafta ne annem ne ben uyuyabildik. Piyasadan sürmediğimiz krem, kullanmadığımız ağrı kesici kalmadı. Yaklaşık 2 saatlik bir ameliyattan sonra Allah' şükür kurtulduk. Şu anda her gün bir önceki günden daha iyiye gidiyor. Önce Allah, Sonra Orhan bey'in sayesinde annemi felç olmaktan kurtardık. Bu yazıyı okuyan herkese tavsiye ediyorum. Ameliyattan korkuyorsanız ve Fıtık sorununuz varsa, Mutlaka Orhan beye görünün. Ameliyat öncesi moral ve motivasyonu, güven veren duruşu ve hastayı ikna eden sözleri ile mutlaka sorunlarınızdan kurtulacaksınız... Acil Şifalar diliyorum.

 

 yücel çSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.236.98.F

21-05-2012

 TavsiyeNo: 51328

selam annem geçen yıl kayseri de ünüversitede bel fıtığından ameliyat oldu ama ağrıları hiç geçmedi..bizde 2012 mart ayında adanada dr orhan beye götürdük ve muayene sonrası annemin bel fıtığı olmadığı belinde damar tıkanıklığı olduğu tespit edildi.. dr.orhan şen tarafından ameliyat edildi ve şu anda durumu çok iyi hiç ağrısı kalmadı. başta dr.orhan şen olmak üzere tüm ekibine teşekkür ederim.... ayrıca dr. orhan şen hastalarıyla çok yakından ilgilenen güler yüzlü ve işini son derece iyi yapan birisi.

 

 mhtcrtmk (Hasta)
 IP: 176.88.160.ZZ

16-05-2012

 TavsiyeNo: 51219

Doç.Dr.Orhan ŞEN den çok memnun kaldık. Kendisi annemi kanal tıkanıklığı sebebi ile ameliyat etmiştir. Herhangi bir şükür olumsuzluk olmadı annemin durumu çok çok iyi doktor beyden allah razı olsun herkese tavsiye ederim. Bizzat ameliyat öncesi ve sonrası ilgisi hoşgörülü ve güler yüzlü davranışları sebebi ile kendisine minnettarız. Ayrıca mesleki başarısı hiç de göz ardı edilemez. Ben doktor beyi netten tavsiye edilenlerden bulmuştum. Önceden bilmiyordum. Ama Adana BSK Metropark hastanesine gittiğimizde çevre illerden bizzat Doç.Dr.Orhan ŞEN e gelen hastalar ı gördük sohbet esnasında ağızlarından düşürmediler doktor beyi güler yüzü hoşgörüsü ve mesleki başarısından dolayı, bizde aynı şekilde de memnun kaldık kendisini bize göstermiş olduğu ilgi alakasından dolayı kutlarım.

 

 perihan uSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 213.43.66.FZ

07-05-2012

 TavsiyeNo: 50972

Ben bir boyun fıtığı hastasıyım ağrılarım çok fazlaydı geceleri hiç uyuyamıyordum üç dört doktora gittim doktorlar boyun fıtığı olduğunu sağ taraf da felçlik başladığını söylediler ben biraz daha araştırma yapıp güvenilir başarılı bir doktor aradım ve sonun da Doç.Dr. Orhan Şen beye ulaştım korkularım devam ediyordu ta ki Orhan bey ile tanışana kadar güler yüzlü sıcak kanlı konuşmalarıyla çok ama çok rahatladı ve beni amaliyata ikna etti. Amaliyatımı oldum felçlimğim geçti ağrılarımdan kurtuldum uykum düzene girdi hayata yeni başlamış gibiyim sayın doktorum orhan bey size çok ama çok teşekkür edrim Allah sizden razı olsun şimdi benim durumum daki hastalara sesleniyorum lütfen amaliyatdan korkmayın ve güvenilir başarılı bir doktor arıyosanız hiç düşünmeden DOÇ.DR ORHAN ŞŞEN BEYE ULAŞIN

 

 tolga öSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 85.104.246.YZ

30-04-2012

 TavsiyeNo: 50805

öncelikle sayın orhan şen hocama buradan bir kere daha teşekkür etmek istiyorum çünkü hocam annemin hayatını kurtardı... biz kozanda ikamet ediyoruz. yaklaşık 3 hafta önce annem cennet öSite Editörleri Tarafından Kapatıldı kozanda beyin kanaması geçirdi. hocamla aynı hastanede doktor olan burak yiyenoğlunun tavsiyesi üzerine orhan hocamın bulundugu metropark hastanesine acil olarak giriş yaptık.. hepimiz çok tedirgindik tamamen şok içerindeydik hocam annemin durumunu o kadar güzel bir şekilde bize izah ettiki bizim soracak bi sorumuz kalmadı zaten... ertesi gün ameliyata aldı mükemmel bi ameliyattan sonra yine aynı ilgi ve alakaya bizi orda mükemmel şekilde misafir ettiler.. bir kaç şeyde hastane hakkında yazmak istiyorum gerçekten mükemmel bi hastane yapmışlar herşey mükemmel düşünülmüş ilgi alaka hijyen kişiye özel yemek vs.. zaten iyi doktor iyi hastane metroparkta buluşmuş.. tekrar orhan hocama teşekkür ediyorum.. allah kimseyi böyle duruma düşürmesin diyorum ama böyle bi durum oluşursada mutlaka orhan şen hocama gidilmeli diye düşünüyorum. gerekten sadece adana bölgesinde birinci değil bence türkiyede sayılı doktorlardan birisi..

 

 ayşegül çSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 85.104.235.YJC

19-04-2012

 TavsiyeNo: 50576

annemin beyin tümörü teşhisi koyulduğu gün yıkılmıştık doktorlar yüzde bir ümit verdiler ve bir tavsiye üzerine allah karşımıza bu doktoru çıkardı.annemi özel bsk metropark hastanesinde yarı ölü halde getirdik yürüterek çıkardık. doktorlar, hemşireler, çalışanlar herkes dört dörtlük. böyle bi durumda olan varsa hiç düşünmeden bu doktoru, bu hastaneyi tercih etmeli.buradan öncelikle DOÇ.DR. ORHAN ŞEN ve OP.DR. SÜLEYMAN ÖZEL'E tüm bsk metropark çalışanlarına herşeyden önce insan sağlığına önem vermelerinden ve bize verdikleri mükemmel hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sonuyorum

 

 emre (Hasta)
 IP: 212.253.107.ZBL

10-04-2012

 TavsiyeNo: 50280

Annemin beyninde iyi huylu bir kitle tespit edildi. Uzun araştırmalar sonunda Orhan Bey'de karar kıldık.Hayatımızın en doğru kararını verdiğimizi anlamamız uzun sürmedi. Annemi tekrar eskisi gibi sağlığına kavuşturduğu için çok teşekkürler SAYIN ORHAN ŞEN. Neden Orhan Şen:Ne zaman yanına gitseniz güler yüzle karşılanırsınız. İstediğiniz gibi ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.istediğiniz an ulaşma imkanına sahipsiniz. Hastasına değer veren onu para kaynağı olarak görmeyen süper bir insandır. Bütün herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebildiğim bir doktor. EN ÖNEMLİSİ DE HASTANE ÜCRETİ DIŞINDA EKSTRADAN ÜCRET TALEBİ OLMAYAN ENDER DOKTORLARDANDIR.

 

 sümeyye (Hasta)
 IP: 85.99.14.DZ

09-04-2012

 TavsiyeNo: 50176

annem tam 20 gün yatagından kalkamadı ve biz bu sürede doktor araştırmaya başladık hastanede çalışan birine danıştıgmızda kesinlikle orhan şen dedi sekreterinden randevu aldık ve hemen o gün orhan beye gittik..karşımızda samimi ve güler yüzlü birini gördügmüzde çok sevindik mr çekildi ve sonuçlar iyi değildi bel fitigi ve kayması vardı yani felç riski çok yüksekti ki bu zamanda annemin ayagında uyuşmalar ve hissizlik başlamıştı bile orhan bey bize ameliyatla alakalı bilğiler verdi tedirğindik oysa şimdi anlıyorum ki o tedirginlikler boşaymış annem ameliyat oldu ve şuan çok iyi orhan bey kesinlikle mükemmel bi doktor kendisine çok teşekkür ediyoruz..ve bütün hastalara hasta yakınlarına tavsiye ediyorum

 

 safiye öSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 141.196.19.L

24-03-2012

 TavsiyeNo: 49680

62 yaşındayım.Rahatsızlığım 8 yıl önce başladı belimde 2 bölgede fıtık,kayma ve eğilme vardı.Sadece 2 omurum sağlam kalmıştı son bikaç aydır ayağımda kısmi felçlik başlamıştı.Bir çok doktora gittim ameliyatımın riskli olduğu söylendi ve bu ameliyata kimse cesaret edemedi.3 ay önce Orhan Bey'i tanıdım.Alanında uzman,çok başarılı, güleryüzlü ve şefkatli biri.Ameliyatımın iyi geçeceğine,bununla birlikte felçliği önleyeceğine dair bize güven verdi.Ameliyatımı Metropark Hastanesinde oldum.Oldukça temiz ve iyi personellere sahip bir yer.Ameliyatım başarıyla geçti ve 14 platin atıldı.Şu anda çok iyiyim, ameliyattan önceki ağrılarım geçti, rahat bir şekilde yürüyorum ve ihtiyaçlarımı karşılıyorum.Orhan Bey'le yeniden doğdum.Doktoruma sonsuz teşekkürler...

 

 erdal dSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 85.99.25.ZZJ

24-01-2012

 TavsiyeNo: 47587

Omurilik egrilmesi,omurilik daralması ve fıtık ameliyatlarında son derece başarılı Beyin ve Sinir Cerrahisi doktoru Doç.Dr.Orhan Şen Ben Erdal Duru belimdeki eğrilme ,daralma ve fıtık ameliyatımı son derece başarıl ameliyatla gerçekleştirdi ve sağlığıma bir ay içinde kavuşmamı sağladı. Her ihtiyacımı karşılaya biliyorum. Bu rahatsızlıklardan şikayetçi olan kişilere Orhan beyi tavsiye ederim.

 

 Seray BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 46.197.17.YDF

18-01-2012

 TavsiyeNo: 47395

Sn;Orhan Hocam boyun fıtığı şikayetiyle gelmiş olduğum kurumunuzda şahsıma vermiş olduğunuz bilinçli açıklamalarınız ve boyun fıtığı ameliyatındaki üstün başarılarınızdan dolayı başta şahsınız olmak üzere güleryüzlü asistanınıza ameliyatımı başarıyla gerçekleştiren tüm hastane personeline ve ekibinize sonsuz şükranlarımı sunuyor,başarılarınızın devamını diliyorum. Boyun fıtığı ameliyatı gerçekten korkulacak bir ameliyat olmadığını ve en kısa zaman içinde çok rahat ağrılarınızdan kurtulacağınızı tavsiye ederim.Sonsuz teşekkürler Orhan Hocam......Saygılarımla...

 

 Reşit EsSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 85.104.164.ZJ

15-01-2012

 TavsiyeNo: 47313

Merhabalar, bende bel bağrısına bağlı olarak, sol ayakta çekme şikayeti vardı.Çok çabuk yoruluyor, zaman zaman zaman sekerek yürüyor,şiddetli ağrılar çekiyordum, öksürük ve hapşurma durumlarımda ağrı daha da şiddetleniyordu. Bulunduğum şehirde (Mersin) birçok doktora göründüm fakat ameliyatın şart olduğu aksi takdirde felç kalma durumumun sözkonusu olabileceği söylendi. Böyle olunca eniyi doktorlardan birinde ameliyat olmaya karar verdim ve kendisine gittim ancak kendisi de beni Adana'da bulunan Beyin ve Sinir Cerrahi Doç.Dr. Sn.Orhan Şen beye yönlendirip, Orhan beyin alanında uzman olduğunu ve kendisinde ameliyat olmam gerektiğini bildirdi. Bende Orhan beyden randevu alarak kendilerinde muayene oldum,muayene esnasındaki yaklaşımları, tavırları ve yapmış oldukları muayene son derece başarılı ve memnun ediciydi, kendileri de ameliyat olmam gerektiğini aksi taktirde felçlik durumumun olabileceğini bana bildirdiler.Bende kendilerinde ameliyat olmayı kabul ettim. Ameliyatım son derece başarılı geçti. Ameliyatımın ardından 2 saat sonrasında yürümeye başladım. Ertesi günü hastane koridorunu baştan başa dolaştım. Hastanede kaldığım 3.günün sabahı taburcu oldum..Burdan Sn.Orhan bey ve ekibine, hemşirelere ve hastane çalışanlarına ilgilerinden dolayı çok çok teşekkür ediyorum..Bu konuda rahatsızlıkları bulunan tüm insanlara Sn.Orhan beyi şiddetle tavsiye ediyorum.

 

 Melih ÇİLSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 213.43.93.YD

24-09-2011

 TavsiyeNo: 44430

Merhabalar.... Yaklaşık 3 ay önce belimdeki ağrılar artmıştı.Zamanla sağ ayağıma vurdu sıkıntı.Önce bacakta uyuşma arkasından his ve güç kaybı başladı.Ağrılar artıyordu.MR çekildim L 5 isimli yerde bel fıtığı teşhisi konuldu.Telaşlanmıştım.Birkaç beyin cerrahına gittim.Tatmin olmadım.Bir süre araştırdım ki herkes Doç.Dr.Orhan ŞEN 'i tavsiye etti.Önce hocama muayene oldum.Hekimliği oldukça iyi idi.Çektiğim ağrıları aynen biliyor,yerini ve zamanını tüm ayrıntıları ile sanki o ağrıları kendi yaşamış gibi anlatıyordu.Derken ameliyata karar verdik.18 Ağustos'ta Orhan Bey tarafından ameliyat edildim.Hastaya yaklaşımı çok profesyonel olan hocam vesilesi ile rahat bir ameliyat süreci geçirdim.Kısa sürede ayağa kalktım.Başta Doç .Dr.Orhan ŞEN olmak üzere Op.Dr. Bekir YILDIZ'a ve ameliyat öncesi - sonrası emeği geçen tüm BSK Metropark Adana Hastanesi çalışanlarına şükranlarımı sunarım.

 

 BAHADIR GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 212.253.118.ZBC

25-08-2011

 TavsiyeNo: 43842

Kendisi 1 ay önce boyun fıtığı ameliyatımı gerçekleştirdi. Dayanlmaz bir acı çekiyordum, zorlu bir fıtığı başarılı bir ameliyatla aldı. Ameliyattan önce ve sonra ilgi ve alakası beni çok memnun etti.Ameliyattan sonra çevremde bu acıyı çekenlere tavsiyem, korkulacak bir ameliyat olmadığı ve ameliyatı Orhan Bey'e gönül rahatlığı ile olabileceklerini ifade ettim.Kendisine ve ekibine çok teşekür ediyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Tesadüfen taniştım,sempatik ve insancıl bir doktor, konuya hakim olduğunu hissettiriyor ve bu da hastayı rahatlatıyor.Böyle doktorları allah başımızdan eksik etmesin.

 

 MUHAMMET (Hasta)
 IP: 81.213.174.YW

09-08-2011

 TavsiyeNo: 43477

meraba ben muhammet kSite Editörleri Tarafından Kapatıldı öncelikle hocama çok çok teşekkür ediyorum.türkiyenin çok az sayıda yapılabilen ve çok zor olan bir amaliyatını gerçekleştirdigi için ona ne kadar çok teşekkür etsekte azdır.Onun sayesinde annem kurtuldu eger o olmaysa belki annem şuan aramızda degildi. şimdi ise hiç bi problemi yok eskisinden daha iyi ve saglıklı.benim tavsiyem ise belki hastalrın erken teşhis koyulduktan sonra hemen sayın hocama başvurmalıdırki oda hastalarımıza yardımcı olacaktır. hocama tekrar tekrar teşekür eder ellerinden öperim.

 

 Kevser (Hasta)
 IP: 85.106.176.FZ

05-08-2011

 TavsiyeNo: 43422

Merhaba Ben Kevser annem de 8 yıldır boyun fıtığı vardı.Çok doktor gezmemize rağmen bir sonuç alamadık.Son 4 aydır felç oldu.Sağ ve sol olmak üzere. Uyuşuyord,Keçeleniyordu,canı yoktu,yürüyemiyordu,yemek yiyemiyordu,konuşmakta zorluk çekiyordu.Bir doktor tavsiyesi üzerine Doç.Dr.Orhan Şen ile tanıştık ve iyiki tanışmışız,Allah kendinden bin kere razı olsun.Allah başımızdan eksik etmesin.Annemizi bize sağlam bir şekilde geri verdi.çok teşekkür ederiz.Çok şükür annem artık bütün ihtiyaçlarını giderebiliyor.Sizde vakit kaybetmeden BSK METROPARK HASTANESİ'NE gidin.Tanıdıklarınızı,akrabalarınızı,arkadaşlarınızı yönlendirin.Gerçekten çok memnun kalacaksınız.Hastalırınızı kaderlerine mahkum etmeyin.Beni dikkate aldığınız için teşekkür ederim...

 

 GÖKAN KADİR ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.232.45.DZ

28-07-2011

 TavsiyeNo: 43272

23 nisan 2011 günü tüm türkiyede kutlama varken ayrıldıgım Yıllık izinde eşim ile beraber Adanaya ailemizin yayına gelmistik.Mersin ilinde gidelim gezelim dedik herşey güzeldi yağmur başladı birden ve o kaza geldi takla attık eşimin altıcı omur ilik kemiginde kırıklar var dendi ölüm yada felç dendi baska kurtulusu yok. Mersin devlet hastanesinde acı dolu 3 gece kaldık ameliyat olmadan sonra bu ameliyatı biz burda yapamayız dediler ,SGK var ameliyat edecek doktor aramaya başladık adanada aramadık hastane kalmadı tatil oldugu icin hic bir hastane kabul etmedi omur ilik oldugu icin nakli bile tehlikeli dendi SGK kurumun olsa ne olmasa ne ameliyat olacak yer yok eşim beni burdan götür diyor aglıyor acıdan duramıyor, Dostlar sayesinde Özel BSK Metropark hastanesinde Orhan ŞEN den başkasına ameliyatı yaptırmayın dendi aradık bizi kabul etti ambulas eşliğinde adanaya getirdik ameliyatı yaptı kolları tutmuyordu şimdi düzeldi üç ay boyunluk takılı kaldı bugün 28 temmuz 2011 tarihinde boyunlugu cıkardık boynunu döndere biliyor evliğimiz ilk 6. ayıydı cok tesekkur ederiz tavsiye ediyorum eşim düzeldi şimdi iyi Allah Razı olsun Orhan ŞEN den

 

 ATA PSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.228.102.ZZD

11-07-2011

 TavsiyeNo: 42960

Bel fıtığı rahatsızlığım nedeniyle hayatım cehenneme dönmüştü, etrafımdan gelen bilgi kirliliği ile kafam karmakarışıktı, değer verdiğim arkadaşlarımdan birinin tavsiyesi ile İskenderun' dan Adana"ya giderek Doç.Dr. Orhan ŞEN ile tanıştım. Götürmüş olduğum bel fıtığı mr. bakarak tüm sıkıntılarımı bana çok doğru bir şekilde açıkladı. Karşınızdaki insan donanımlı olunca gözünüzün önü açılıyor zaten, Bir ay önce Ameliyat oldum. İlk cümlemdeki Cehennem kelimesi yerini cennete bıraktı. Doç.Dr.Orhan ŞEN' e teşekkür ediyorum ve benim durumumda olan herkese tavsiye ediyorum. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz diyorum.

 

 SUNA CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.224.226.YB

30-06-2011

 TavsiyeNo: 42793

Merhaba.6 ay önce annemin ayaklarına vuran çok kuvvetli ağrıları vardı.Birkaç adım atamıyor ve ağıları çok ızdıraplaydı.Bir kaç hastaneye götürdüm.Kas sıkışması,ödem denildi.Ağrı kesiciler bile ağrısını dindirmiyordu.En son tavsiye üzerine Metro Park Hastanesi Orhan Şen'e muayane için gittiğimizde olayın kas sıkışması değil omuriliğin tıkalı olduğunu,sinir uçlarının bası yaptığını ve ağrılarının dinmeyeceğini,ama yaşı 74 olduğu için isterseniz bir fizik tedavi aldırın diye bize gerekli açıklamayı yaptı.Açıkcası bizde yaşı olduğu için ameliyattan sonra kalkamayacağını,yatalak olabileceğini düşünereeketen ameliyat yaptırma taraftarı olmadık.Ve 5 ay boyunca 2 defa aralıklarla fizik tedavi aldırdık.Sonra ağrıları aynı şekilde başladı.Ağlamaktan annemin gözleri görünmüyordu ağrılarından dolayı.Bir yandan da korkuyorduk 1 yıl önce gözlerinden katarakt amliyatı olmuştu.Bu kadar ağlamakta gözlerine zarar verebilirdi.Sonra Orhan Şen'e tekrar geldik 5 ay sonra.Ameliyat için.Orhan Bey ameliyatın risklerini anlattı.%80 başarı.%20 felçte olabilir,ölebilirde demişti.Ama bize %20 başarıda deseydi kesinlikle artık ameliyat yaptıracaktık.Bugün tam 1 ay oldu.Annem ameliyat olalı.Anamdan yeni doğmuş gibiyim diyor.Oysa basit bir bel fıtığı ameliyatından sonra hayatlarının geri kalan yaşantısını ızdırapla sürdüren insanlar biliyorum.Onun için Orhan Şen'e binlerce teşekkürlerimi sunuyorum.Annemin son sözünüde eklemek istiyorum.74 yaşındayım diyor,bilmiyorum kaç ay,kaç yıl ömrüm kaldı ama Allah benim ömrümden alıp doktorumun ömrüne ömür katsın diyor.Saygılarımla....

 

 YURTERİ (Hasta)
 IP: 88.254.164.ZY

08-05-2011

 TavsiyeNo: 41643

ben dSite Editörleri Tarafından Kapatıldı YURTERİ benim babamın(ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı YURTERİ) boyun fıtıgından dolayı sag koluna giden sinirlerde sıkışma görüldü. Babamın cok sancısı vardı morfin ve kortizon bile sag kol agrısını dindirmedi. Sayın doktor Orhan ŞEN sayesinde babam felc olmaktan kurtuldu kendisine teşekkurlerimizi sunuyoruz cünkü vucudun savunma sistemi kendisi sag koldaki agrıyı gecirmek icin kısmı felc olusacagını soyledı amelıyat olmaz ise agrın gecer 2 ay sonra ama felc olabilirsin dedi ve bizde kararımızı verdik babamı ameliyat ettirdik ve şimdi nerdeyse babam tamamen iyileşmiş durumda tekrar tekrar teşekkur ederiz. EN ÖNEMLİSİ HALA PARA İÇİN DEGİL İNSANLIK İÇİN ÇALIŞAN BİRİLERİNİ GÖRMEK BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ.

 

 B.M. (Hasta)
 IP: 88.229.7.YCY

02-05-2011

 TavsiyeNo: 41505

Sn. Doç. Dr. Orhan ŞEN'e olan minnettarlığımızı kelimelerle anlatmamız mümkün değil ancak yaşadıklarımızı sabırla okuduğunuzda bizim Sn. ŞEN'e olan saygı ve sevgimizin büyüklüğünü anlayacaksınız. 27.11.2010 tarihinde babamı evde geçirdiği talihsiz beyin kanaması sonucu Adana Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Hastanesi acil servisine kaldırmıştık. Çekilen tomografi sonucu beyindeki kanamasının durmuş olduğu haberini; orada halen görev yapmakta olan ve ''Sayın'' hitabını dahi hak etmeyen Site Editörleri Tarafından Kapatıldı tarafından almıştık. Bize hastanın derhal ameliyat olması gerektiğini, bunun kararını verebilmemiz için yarım saat süremizin olduğunu aksi halde hastanın vefat edeceğini, ameliyat olması durumunda ise; eğer başarılı geçerse hayatta kalabileceğini, başarısız geçmesi durumunda ise konuşma-görme-duyma yetisinden birini kaybedeceğini, yada en kötü ihtimalle vefat edeceğini söylemişti. Zamanla yarışıyorduk ve doktorluk mesleğini başarıyla ve ahlakıyla yapan bir aile dostumuz vasıtasıyla Sn. Orhan ŞEN'e ulaşmıştık. Son dakikada, babam ameliyathaneye girmek üzereyken gelen bir telefonla tüm sorumluluğu üzerime alarak ameliyatı durdurup, Sn. Orhan ŞEN'in görev yapmakta olduğu Adana BSK Metropark Hastanesine sevkine karar vermiştik. Hastaneye ulaştıktan sonra yoğun bakım ünitesinde Sn. Orhan ŞEN ve Sn. Yurdal GEZERCAN'ın yaptığı kontrolden sonra bize verdikleri bilgi şok ediciydi!! ''Bu hasta için şu anda söylenebilecek birşey varsa, o da kesinlikle ama kesinlikle ameliyat edilmeyeceğidir. Kanama durduğu için en az 48 saat müşahede altında kalmalıdır. Bu süre zarfında kanama tekrar ederse hastaya müdahale edilecektir.'' Sonraki 48 saat bizim için çok zor geçmişti. Takib eden 9 gün boyunca babam yoğun bakımda kalmış sonrasında servise alınarak iki hafta burada tedavisi devam etmiştir. Bu süreçte Sn. Orhan ŞEN'in hastasına göstermiş olduğu ilgi ve mesleğini severek yapan o ''doktor'' duruşu takdire şayandır. Diğer tarafta ise babamı gerek olmadığı halde ameliyat ederek bizden alacağı birkaç bin TL ile devlete fatura edeceği takribi 20-30 bin TL'nin hesabını yapan bir doktor (Site Editörleri Tarafından Kapatıldı) bulunmaktadır. Şu anda babam eski sağlığına hiçbir kalıcı etki bırakmadan kavuşmuştur. Sn. ŞEN'e gönülden sevgilerimizi ve minnettarlığımızı ifade eder. Site Editörleri Tarafından Kapatıldı'i ise sadece kınamaktayız.

 

 tamer sSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 213.43.84.ZZC

28-04-2011

 TavsiyeNo: 41447

Yaklaşık 1.5 yıldır bel fıtığından kaynaklanan ve sol bacağıma vuran ağrılarım vardı. Ocak ayında arkadaşlarımın tavsiyesi ile Orhan Bey'e muayene oldum. MR çektirdikten sonra durumu gayet açık bir şekilde anlattıktan sonra spor ve egzersiz yapmamı bu şekilde bir düzelme olmazsa son çarenin ameliyat olduğunu belirtti.Toplumdaki genel kanıya rağmen ameliyatın korkulacak bir şey olmadığını dile getirdi. Fizik tedavi yada başka bir takım alternatif tedavi yöntemlerinin fayda vermeyeceğini belirtti. (boşuna para harcamamam gerektiğini dile getirdi). Ağrılarımın devam etmesi üzerinde Mart sonunda tekrar muayeneye gittim. Ameliyata karar verdik. Ameliyattan 8 saat sonra ayağımın üstüne kalktım ve yürümeye başladım. Herhangi bir ağrım sıkıntım kalmadı. Oturmamda kalkmamda herhangi bir problem yok. Bu gün 28 nisan ve doktora kontrole gittim . Hiçbir problem yok ve yarın işe başlıyorum.

 

 tamer ivSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 95.15.198.LD

16-04-2011

 TavsiyeNo: 41194

Bel fıtığı rahatsızlığımdan dolayı yürüyemez ve ağrılardan dolayı artık günlük yaşamdan kopmaya başlayınca bu hastalığıma çare olacak bir doktor arayışına girdim. Bu arada tanıdığım birinin, bir süre önce yine Orhan beye bel fıtığı ve kanal daralması ameliyatı oldugunu ve sonuçtan memnun kaldığını öğrendim. İletişim bilgilerinden Orhan beyden randevum aldım. İlk muayene sonucunda ameliyat olmam gerektiği ifade edildi. Ertesi gün bel fıtığı rahatsızlıgımdan dolayı ameliyat oldum. 1 gece hastanede kaldım. Ertesi gün taburcu oldum ve İskenderuna kendi arabamın arka koltuğunda oturarak geldim. Ameliyatın 17. gününde arabamı kendim kullanarak İskenderundan Adanaya kontrole geldim. Bu ameliyat sonrası, kendi tecrübelerimden aktarmak istediklerim 1- Eğer bel fıtığı ağrılarınız varsa ve bu günlük yaşantınızı etkileyecek hale geldiyse ve Orhan bey ameliyat olmanız gerektiğini söylerse bu sizin için çare olacaktır. 2- Ameliyattan korkan biri olarak, Orhan beyin çalıştığı hastanedeki bakım ve ameliyat sonrası ağrı kontrolü gayet iyiydi. Bu yüzden gerçekten ameliyatın ilk gecesi rahattı. 3- Bel fıtığı ağrısını yaklaşık 1 ay çektim. Ameliyat olmakla iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum. Çünkü sol bacağımaki ağrılar yok oldu ve ayağımın kuvveti yine eskisi gibi oldu. 4- Ülkemizde elbette çok iyi hekimler var. Bunlardan biri olan Orhan beyi tanımakla ve onun hastası olmakla, kendimi şanslı biri olarak görüyorum. Orhan Hocam size ve sizi bana tavsiye eden yakınıma da teşekkürederim.

 

 Melike ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.224.5.ZCJ

06-04-2011

 TavsiyeNo: 40948

Bel fıtığı artık kâbus olmasın! Biz doktorumuz sayın Orhan Şen sayesinde bu kâbustan kurtulduk. Eşime bel fıtığı teşhisi konmuştu. Çektiği acıları yakinen görüyor, biliyordum. "Allah doğru kuluna yardım eder.." derler ya işte aynen oldu. karşımıza Doç.Dr.Orhan Şen'i çıkardı. Allah kendisinden bin kere razı olsun. Eşimi muayene etti ve bel fıtığı haricinde bir de bel kayması olduğunu söyledi. Daha önce bize, ameliyat olursa felç olma ihtimali olduğu söylenirdi hep..Fakat tam tersi oldu! Eğer ameliyat olmazsa neredeyse felç olacakmış. Şimdi 1 ay oldu ve eşim gayet rahat yürüyor, koşuyor.. her hareketini sanki hiç hasta olmamış gibi rahatlıkla yapabiliyor. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır..Her hastasına ayrı bir ilgi ve özen gösteriyor. Herkesin "özel" olduğunu hissettiriyor. Güler yüzü, ilgisi, işine olan sevgisi ve bağlılığı mükemmel!.. Demek böyle doktorlar da varmış. Kendisine bir kez de buradan kalbi teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. Çok teşekkürler sevgili doktorum..Dualarımız sizinle..

 

 Cemal ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 78.187.155.YYC

16-03-2011

 TavsiyeNo: 40323

Adana'da bir okulda Rehber Öğretmen olarak çalışıyorum. Bel fıtığından dolayı yürüyemez haldeydim, Adana'da bir çok hastaneye gittim, gerekli verimi alamayınca yaptığım araştırmalar sonucu bir zamanlar aynı ortaokulda okuduğum ama tanışmadığım Dç.Dr Orhan ŞEN'in çalıştığı hastaneye gidip yaşadığım sıkıntıları va başımdan geçenleri anlattım. Bel fıtığım sağ ayağıma vurmuş ve yürümekte zorluk çekiyordum. Çevremdeki herkes ameliyat olma başka yöntemler dene, tekrar nüksedebilir, bel fıtığı ameliyatları başarılı olmuyor vb. çok şeyler duydum ve bunları Orhan Beyle paylaştım. Orhan Bey bu konuda bana çok büyük güven verdi ve o güvenle ameliyat olmayı MR sonuçlarından sonra hemen kabul ettim. İki gün hastanede yatıp bir aylık bir nekahet döneminden sonra görevime başladım. Oh be! YÜRÜMEK NE GÜZELMİŞ. Orhan Beyi şöyle tanımlamak isterim; dürüst, güvenilir ve açık sözlü. Bel fıtığı için medyada çıkan farklı tedavi yöntemlerini bir aldatmaca ve zaman kaybı olarak görüyorum. Herkese sağlık ve mutluluk diliyorum.......

 

 arzu (Hasta)
 IP: 88.226.190.DL

14-03-2011

 TavsiyeNo: 40275

beyin sapındakı bir kitle sebebıyle yuruyemıyordum dunya neredeyse basıma yıkılmıstı gıttıgım butun cerrahlar prof.lar zaman gosterecek dıyordu benım ıcın bu durumda beklemek cok zordu hergecen gun karamsar dusuncelerımın bıraz daha esaretıne gırıyordum derken bıgun goz doktoruna gıttım BSK Metropark ADANA Hastanesınde Doç. Orhan ŞEN hocayı ısrarla tavsiye ettı.Pek de umut etmeyerek aynı şeyleri söyleyeceğini düşünerek annemin ısrarı babamın desteğiyle gittim.Şuan söylediğim tekşey İYİKİDE GİTMİŞİM.Çünkü Orhan Hoca bana Ankarada istanbulda daha öce hiçbir doktorun söylemediği birseyi söyledi [FİZİK TEDAVİYE GİT EGZERSİZ YAP3-4ay içerisinde YURURSUN] busozlerı hıc unutmadım ve 1 hafta sonra fızık tedavıye basladım ve 4.ayı doldurmadan yurudum şimdi heryere gidebiliyorum yardımsız evın ıcnde bıle yuruyemıyordum oysa sımdı ıstedıgım heryere gıdıyorum bunun ıcın DOÇ DR. Orhan ŞEN BEY'e çok tesekkur ediyorum iyiki bana Orhan Hocayı tavsıye etmısler Ben de burdan bütün hastalara umutsuzluk içinde bekleyen herkeze DOÇ.DR ORHAN ŞEN BEYİ tavsiye ediyorum.

 

 emrah DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.226.72.ZZY

11-03-2011

 TavsiyeNo: 40228

yıllardır annemin boyun şikayetleri bizi çok huzursuz etmişti. adana ve diğer illerde gitmedik doktor ve hastahene bırakmadık ama hiçbiri bize yardımcı olmadı. kimisi cesaret edemedi kimisi uğraşmak istemedi. sonrasında dayımın tavsiyesiyle orhan şen ile tanıştık samimiyeti ve hastalara bir dost gibi yaklaşması çok hoşumuza gitti bence orhan şen sadece bir doktor değil aynı zamanda dostur. ve bunun yanı sıra yıllardı annemin çektiği boyun ağrısına ve hiçbir doktorun görmediği omirilik deki sorunu orhan şen gördü ve şimdi annem eski sağlığına kavuştu. teşekkür ederiz orhan şen... ve orhan şeni 3 sıfatla tanınımlasam bence orhan şen şirin, neşeli ve güler yüzlü olur..

 

 hüseyin oSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 188.56.130.YF

05-03-2011

 TavsiyeNo: 40030

annem 56 yaşında. ve omurilikle beynin birleştiği noktada kemik daralması sonucu sinir sıkışması vardı.. bu da dolayısıyla hareketlerinde oldukça fazla bir yavaşlamaya neden olmuş neredeyse yürüyemez duruma gelmişti.. kendi düğmelerini kendisi bağlayamıyordu ve duvarlara tutunmadan evin içinde dolaşamıyordu. bu rahatsızlık hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak hayatını oldukça zorlaştırmıştı. birçok resmi hastaneye başvurup tedavi yollarıı aradık ancak hiçbirisi bırakın tedavi etmeyi teşhisi bile koyamadılar.. en son olarak mersin üniversitsi tıp fakültesindeki doktorlar teşhisi koymayı başardılar ancak onlar da ameliyat etmediler.. kişisel düşüncem cesaret edemediler.. Adana BSK Metropark hastanesine başvurup Orhan beyden randevu aldık.. ilk muayenede ameliyatın gerekliliğinden bahsetti ve lafı dolandırmadan ameliyatın aslında çok tehlikeli olduğunu ve her türlü sonuca açık olmamız gerektiğini vurguladı.. evet ameliyat tehlikeliydi ama Orhan bey'in sesindeki güven bizi cesaretlendiriyordu.. aynı zamanda sıcak ve samimiydi de.. birkaç muayeneden sonra ameliyat tarihi belirlendi ve annem ameliyata girdi.. 3 saat sonra ameliyatanenin kapısında orhan beyi gördüğümde bana neşeyle ''geçmiş olsun.. ameliyat çok başarılı geçti... koyacağımız parçayı bile koymaya gerek kalmadı.. kemik kendi kendini stabil etmiş.. birazdan annen çıkar'' ddiği zaman aslında bizim sadece bir doktora değil bir üstada geldiğimizin farkına varmıştık... şu anda annem fizik tedavi egzersizlerinin de yarımıyla rahatlıkla yürüyebiliyor... bütün işlerini yapabiliyor... denge egzersizlerinde çok başarılı... tabi bu eskiye nazaran ruh halinde de büyük pozitif değişimlere neden oldu... artık hastalığının ilerlemediğini biliyor aksine gerileme olduğunu ve rahatladığını farkediyor... bütün bunların hepsinin Orhan bey sayesinde olduğunun sadece o değil hepimiz farkındayız... Teşekkürler Orhan Hocam... Ellerin dert görmesin.. hayatta sıkıntı nedir bilmeyesin...

 

 FATMA Ç (Hasta)
 IP: 88.231.34.YDF

17-01-2011

 TavsiyeNo: 38766

Yaklaşık 3 yıldır bel fıtığı teşisi konmuştu.Hiçbir ilaç tedavisi cevap vermedi.Cerrahi olarak birkaç kilinikle görüşüldü.Fakat riskli görüldüğünden dolayı operasyon yapılmadı.20.11.2010 Tarihinde yürüyemiyecek duruma geldim.Daha önce ameliyat ettiği hasta tavsiyesi üzerine Doç Dr orhan şen görüştüm.Emar sonucuna göre mutlaka cerrahi operasyonu gerektiğini belirtti.Her Ameliyatın riski olduğunu bu güne kadar hiçbir hastayla ilgili olumsuz bir şey yaşanmadığını ve kısa zaman içinde hastalar sağlıklı bir şekilde taburcu olduklarını söyledi.26.11.2010 Tarihinde ameliyat oldum.Ayağımdaki his kaybı,ağrı,karıncalanma tamamen iyleşmişti.4 gün sonra taburcu oldum.Rahat yürüyebiliyorum herkese tavsiye diyorum.Doç Dr Orhan şen'e teşekkür diyorum.Sağlığıma kavuştuğum için..

 

 DOĞAN GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.229.104.YZW

14-01-2011

 TavsiyeNo: 38703

ÖNCELİKLE SAYIN HOCAMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNMAK İSTİYORUZ. Bel fıtığı ameliyatı riskli vede kesin çözüm değil diyenler için yazıyoruz. Eşimin L4-L5 seviyesinde bel fıtığı olduğunu öğrendiğimizde ilaç, fizik tedavi vs. tüm tedavi yollarını denememize rağmen bir türlü dinmek bilmeyen ağrılar ve en nihayetinde kaçınılmaz son ameliyatı önerdiler. Bu iş için uzman vede deneyimli birini aynı zamanda şartları iyi olan bir hastane aradık. Bu site üzerinden Dr. Orhan beyi araştırdık. Kendisine telefonla ulaştık vede randevü aldık. Muayenede esnasında başlayan ilgi ve alaka güven ve samimiyet ayrıca güleryüz ile mütevazilik ameliyat ( Aralık 2010)sonrası ve taburcu olana dek sürdü. Ağrılar yüzünden ağlayarak girdiğimiz hastaneden Orhan Hoca sayesinde gülerek çıktık.Tüm BSK Metropark Hastanesi çalışanlarınada teşekkürler. Derdimize derman olan ağrılarımızı dindiren yüzümüzü güldüren Hocamıza saygılarımızı sunuyor kendisini şiddetle bu konuda sıkıntı çeken herkese tavsiye ediyoruz.

 

 Gülder DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 85.99.144.DB

04-01-2011

 TavsiyeNo: 38457

Yaklaşık 9 yıldır bel fıtığım vardı.Merdivenden düşmüştüm, sanırım sonrasında fıtık oluştu.O zamanlar önce belimde ağrıyla başlayan rahatsızlığım sonraları bacak ağrısıyla dayanılmaz bir boyuta ulaştı.Mersin'de ve Elazığ'da iki ayrı doktora göründüm, MR çekildi ve bel fıtığım (L5) olduğu ve ameliyat olmam gerektiği söylendi.Daha önceden ameliyat olanlardan bildiğim kadarıyla riskli olduğu ve felç kalınabileceğini öğrendim ve ameliyat olmadım.Ama iğneyle, ilaçla, masajla tedavi oldum ve uzunca bir süre iş yapmadım.Dikkat ettim kendime.Ta ki 2010 yılı Haziran ayına kadar.Bacak ağrım ve kalçamda sanki bıçak sokulup oyuluyormuşçasına bir acı hissedip dayanılmaz bir hal almaya başlayana kadar.O zaman tekrar doktora gittim.DoçDr.Orhan ŞEN'e muayene oldum,sol ayak baş parmağımda his kaybı başlamıştı, bacağımı düz uzatamıyordum, sırtüstü yatamıyordum, uzun süre yürüyemiyordum, bacağım çekiliyordu; MR çekildim ve iki ayrı yerde (L4 ve L5) fıtığım olduğunu öğrendim. 2. fıtığım da oluşmuştu geçen zamanda.Önceleri yine çevreden olumsuz konuşanlar oldu; "ameliyat çözüm değil, felç kalabilirsin" vs.Ama Dr.Orhan ŞEN bana güven verdi ve içim rahat bir şekilde beni, kendisinin ameliyat etmesine karar verdim.İyi ki ameliyat olmuşum.Şu anda çok çok iyiyim.1 ay oldu ameliyat olalı ve çok rahatım.Kendisine büyük bir teşekkür borçluyum; beni dayanılmaz bir acıdan kurtardığı için.Şimdi tanıdığım tüm fıtık hastalarına tavsiye ediyorum kendisini

 

 GÜLŞEN (Hasta)
 IP: 88.249.70.ZB

28-12-2010

 TavsiyeNo: 38332

Merhabalar Annem, Orhan beyin hastası, orhan beyi bulmamız zaten bir mucize ; mucize çünkü annem çok ciddi ve krıtik durumundayken ben Tarsus'ta ablam Adana'da doktor ararken ameliyat ettiği hastalardan edindiğimiz bilgiler sonucunda tesadüfen ikimizinde karar verdiği doktor ORHAN ŞEN oldu. Bu kararla annemi önce Allah'a sonrada Orhan beye emanet ettik ve sonucundan da çok memnun kaldık.Orhan bey nasıl bir doktor derseniz, çok başarılı; ameliyatımız iyi sonuçlandı, bilgili; bizleri anlayabileceğimiz bir şekilde aydınlattı , samimi; bizlerle arasında bir duvar örmedi çok yakın davrandı.Hastaları ile ilişkisi mükemmel, annem ile arasında çok sağlam güvenilir bir bağ kurdu ki annem taburcu bile olmak istemedi. Güler yüzlü olmasıda artısı, Hastası olan herkese Orhan Bey'i tavsiye eder sağlıklı günler dilerim. ORHAN BEY SİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER...

 

 SEVİL (Hasta)
 IP: 88.227.147.YWD

25-11-2010

 TavsiyeNo: 37500

Neşeli, esprili, samimi, pozitif, dinamik, mesleğine aşık bir cerrah ilk defa görüyorum... Bunlardan daha iyi kelimeler bulamazdım sevgili doktorumuzu anlatabilmek için. Ailemizden biri vasıtasıyla gittik kendisine annemin boyun fıtığı vardı ve sinir sıkışması nedeniyle artık koluna kadar inmişti uyuşukluk biraz daha gecikseydik felç olacaktı kolu. Fakat şuan %90 eski gücüne döndü neşesi de yerine geldi. Ben Orhan Bey in hastası olmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Sizin tüm merak ettiklerinizi siz sormadan hemen size anlatıyor. Hasta ve yakınlarına eksiksiz bilgiler sunuyor. annemin ameliyatına girmeden hemen önce asansörde karşılaşmıştık: "Annen 2,5 saat sonra yanında merak etme" dedi ve annem 2 saat sonra yanımızdaydı. Hiçbir sorun yaşamadık her şey mükemmeldi annem çok iyi görünüyordu. İnanılmaz güven verici biri. Bana göre o hastalarının koruyucusu. Orhan Bey in yanında çalışanların da eksiksiz hizmetlerinden çok memnun kaldık. Sevgili doktorumuza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kendisi, esprili konuşmaları ve samimi davranışıyla ailenizden biri. Kendinize değer veriyorsanız ve anneminkine benzer yada beyin omurilik ile ilgili bir rahatsızlığınız varsa ve halen bekliyorsanız kesinlikle vakit kaybı. Orhan Bey in parmakları gerçekten sihirli....tekrarda sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz...

 

 murat (Hasta)
 IP: 85.105.90.J

09-11-2010

 TavsiyeNo: 37194

Ben murat gSite Editörleri Tarafından Kapatıldı benim belimde fıtık vardı yürüşüğümü etkileyecek kadar kötüydü bütün doktorlara gittim ama orhan şen gibi değildi orhan şende ve bana ameliyat olmamı tavsiye etti bende ameliyat oldum 8 saat sonra ayağa kalktım ve yürüşüm güzel oldu ve eskisinden daha iyi oldu ve herkeze tavsiye ederim kimse bu acıyı görmesin istemem kimse korkmasın hiç birşey olmuyor tek acılarınızdan kurtulacaksınız gerçekten bu acıdan kurtulduğum için orhan hocam sayesinde çok mutlu oldum ve hayatıma daha çok rahat ediyorum ve herkeze hayatını daha kolay devam edebilmesi için orhan hocamızın yanına gitmesini ve tedavi olmasını tavsiye ediyorum yararını eminim göreceksiniz hayatınızda sağlıklı ve huzurlu yaşamak için orhan hocamı tavsiye ederim.

 

 KEMAL (Hasta)
 IP: 78.170.170.YCD

04-11-2010

 TavsiyeNo: 37075

merhabalar; benim annemde beyin' 1cm'lik bi tümör var adana Site Editörleri Tarafından Kapatıldı hastanesindeki doktor bizi çok korkuttu ameliyat olunması halinde yüzün bi kısmı felç olabilir vede işitmeniz tamamen gidebilir bizde korktuğumuz için ameliyat ettirmedik,daha sonra arkadaşımın annesinin tavsiyesi üzerine adana metropark hastanesi'nde beyin ve sinir hastalıkları uzmanı do.dr.orhan şen'e gittik iyikinede ona gitmişiz bizi aydınlattığı için ayrıca ona çok teşekkür ederim.annemin beynindeki tümör 1 cm'lik olduğu için ameliyatlık bir durumunun olmadığını bu tömörün belki 6 sene belki 10 sene sonra büyüse bile çok az büyüyeceğini ameliyatlık bi durumun söz konusu olmadığını anlattı bize bu tümör 2 cm olsa bil ameliyata gerek yok çok büyük olmadığı sürece fakat her 6 ayda bir tüm beyin filmleri çekilecek kontrol amaçlı olarak eski ve yeni beyin filmlerine bakılacak diye bize yardımcı oldu,çokta kendisinden memnun kaldık bizimle sanki bi ailesi gibi çok iyi ilgilendi demek istedğim ameliyatlık bi durum söz konusu olamaz dedi bize çünkü tümör çok ufak olduğunu söyledi bizlere hemen aniden bi karar vermek hiç bir zaman iyi değildik kötü snuçlar doğurabilir ben bu tür hastalıkları olan kişilere doç.dr. orhan şen 'i tavsiye ediyorum herkese onunla iletişime geçtiğiniz zaman bana emin olun hakvereceksinizdir.

 

 kemal ySite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 78.168.78.BB

04-10-2010

 TavsiyeNo: 36293

Orhan Bey'le eşim sevim ySite Editörleri Tarafından Kapatıldı'ın rahatsızlığı nedeniyle tanıştık. Kendisini çok samimi, cana yakın, işini bilen , donanımlı ,üstelik çağımızda aradığımız halde zor bulduğumuz bir insan olarak buldm. Eşimin bel fıtığı vardı. En son rahatsızlandığında normal bir insanın yaptığı hiç bir şeyi yapamıyordu. Resmen yerde sürünüyordu. Ambulansla onu götürebildik. Çok seri bir şekilde gerekli tetkikler yapılarak durumumuz ortaya kondu. Bize çözüm önerileri sundu. Bizi ikna etti. Biz aynı gün ameliyata karar verdik. Eşim gelecek gün ayaktaydı. Şimdi günlük işlerini yapıyor, işe gidiyor.Ameliyat sonrası bile hhastalarıyla yakından ilgileniyor. Kendini yenileyen ,son gelişmeleri takip eden biri olarak tanıdım. Orhan Bey'i tanımlarsam dürüst, çağdaş, kendini yenileyen, işini bilen olarak tanımlarım. Çalıştığı ortam son derece temiz, teknolojisi yeni,personeller profesyonel Emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. kemal YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı

 

 Tuba TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 78.164.23.ZL

06-09-2010

 TavsiyeNo: 35641

Sayın; Orhan ŞEN'e tavsiye üzerine gittik. Babaannemin omurilik ve fıtık ameliyatını yaptı. Her şeyden önce gerçekten çok değerli bir hocamız, bilgisi hastaya ve hasta yakınlarına yaklaşımı, sıcak kanlılığı, pozitif enerjisi, iletişimi, güleryüzü, ilgisi için sonsuz teşekkürler. Çok başarılı bir ameliyat ve hızlı bir iyileşme süreci seyrettik. Ameliyat öncesi babaannem yürüyemez duruma gelmişti ağrılarından dolayı. Şuan çok çok iyi. Kendinizi gözünüz kapalı emanet edebilirsiniz hocamızın ellerine. Orhan Bey'e sonsuz teşekkürlerimi ve minnetimi bir borç bilir, başarılarının devamını dilerim...

 

 kübra sSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.231.36.ZL

26-08-2010

 TavsiyeNo: 35424

kendisi annemi ameliyat etmiştir. hiç bir doktor bize gerekli açıklama yapamazken ve bize güven veremezken kendisi bizimle yakından ilgilenmiş ve gerekli tüm açıklamaları yaparak bize güven vermiştir. başarılı bir ameliyat yaparak olumsuz düşüncelerimizden bizi kurtarmıştır. uzmanında adanada tek tavsiye edebileceğim bir doktordur. güler yüzlülüğü, samimiyeti ve enerji veren havasıyla kendisine çok teşekkür ediyoruz. annemi sağlığına kavuşturduğu için özellikle çok çok teşekkür ediyorum. kendisi şuan adana metropark hastanesinde görev yapmaktadır herkese tavsiye ediyorum!

 

 MUSTAFA SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.229.6.YWY

19-08-2010

 TavsiyeNo: 35255

yaklaşık 1,5 ay kadar önce babamı bel ağrıları nedeniyle doç. dr sn Orhan ŞEN e getirdim. omurilik kanallarında daralma ve bel fıtığı teşhisi konuldu, hemen ameliyat olması gerektiğini söyledi Orhan bey. ama biz fizik tedaviyide denedik. bir faydasını görmedik, sadece zaman kaybettik. 15 gün sonra ameliyatı gerçekleşti. babamın şu an hiç bir sıkıntısı yok. Orhan bey babamın koşabilceğini bile söyledi :). babam ve şahsım adına Orhan bey e teşekkür ediyor ve meslek hayatında başarılar diliyorum.

 

 Mehmet ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 78.170.168.YJ

19-08-2010

 TavsiyeNo: 35248

Hocama bel fıtığı ameliyatı oldum.Ameliyatım çok başarılı geçti ve tamamen rahatladım.İster ameliyat öncesi ister ameliyat sonrası açıklayıcı bilgiler vermesi ve kendine olan güveni gerçekten takdire değer.Orhan hocama gelmeden önce çok hocalara göründüm ve hocaları tanıdım fakat Orhan hocam kadar bilgi verilmedi kendine olan güvenlerini fazla göremedim.Normal sıradan biri gibi hissettiriler bana.Hocamızı tanıdıktan sonra etrafımda bu tür rahasızlıkları olan tüm tanıdıklarıma tavsiyede bulunacağım.Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum.Başarılarının devamını diliyorum..

 

 Meltem (Hasta)
 IP: 88.254.119.YJZ

13-08-2010

 TavsiyeNo: 35111

29-07-2010 tarihinde BSK METROPARK HASTANESİNDE Doç.Dr.Orhan ŞEN beyinimden tümör aldı.Ameliyat çok başarılı geçti,doktor sonderece başarılı ve ilgili idi,şuanda sorunsuz yaşıyorum .Hastanede özel ,temiz ,konforlu bir odada yattım.Hastane sgk ile anlaşmalı olduğu için sadece belli bir miktar fark ödedim,ayrıyeten doktora para ödemedim.Çalışanlar son derece alakalıydı. Amaliyat olmadan önce diger gittiğim hastaneler,cok ilgisizdi,aylar sonraya gün veriyordu. Doç.Dr. Orhan ŞEN ve Bsk Metropark çalışanlarına çok teşekür ederim. MELTEM MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı

 

 Nevzat Baki CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 195.174.86.ZZW

05-08-2010

 TavsiyeNo: 34923

Merhaba ; Doç.Dr.Orhan Şen i aslında bulmam çok kolay olmadı ben bel ağrısını 10 senedir sürekli çeken biriyim. Benim bel ağrım okadar arsız bir ağrıydı ki kendisini hissettirdiği anda bir ay ağrısını çeker ve yürüyemezdim ancak uzun süre, günlerce yatarak, iğneler vurularak,kas gevşeticilerle ayağı kalka bilirdim. Önce Site Editörleri Tarafından Kapatıldı hast beyin cerrahisine gittim sayın dr flim istedi flim e bakıp kas ağrılarımın oluğunu ve haplarla geçeceğini söyledi tabiki geçmedi ,sonra Site Editörleri Tarafından Kapatıldı tıp hastanesine ortapedi uzmanına gittim iğneler fizik tedavisi artık ilaç kullanmaktan böbreklerime sancılar girmeye başladı idrarım yanmaya başlamıştı piskolojim bozuldu biri benim Site Editörleri Tarafından Kapatıldıa gitmemi ve Site Editörleri Tarafından Kapatıldıdaki masörün bu işleri bildiğini söyledi ve Site Editörleri Tarafından Kapatıldıa gittim orda karşılaştığım şey 100 e yakın insan evin bahçesine toplanmış kapının dibindeki sekretere para verip bilgisayara adını yazdırıyor ve sabah giden kişi de akşam 4 de ancak içeri girip şifasını buluyordu (sözde adam dokunarak biyo enrji ile omur iliklerin iğleşmesini sağlıyormuş sadece para tuzağı :)) BEN Orhan beyi başkent hastanesinde çalışan çok sevdiğim ve iyiki karşılaşmışım dediğim abim dr savaş beye teşekkür ederim resmen benim hayatımı kurtardı BANA ORHAN Beyi tavsiye ettiğinde başıma acaba önceki yaşadıklarım gelecekk mi diye düşündüm insan hali Bsk adana Metropark hastanesine yine iki büklüm şekilde acil olarak DOÇ.DR. ORHAN ŞEN BEYE GİTTİM BU SEFER ayaklarım uyuşmuş utanmasam baston ile gezecek pozisyondaydım yani limitim dolmuştu kötünün kötüsüydüm . orhan beyin danışmanı beni çağırdı içeri girdim annem babam yanımda,orhan bey beni gördü beni muayene ederken bana sormadan benim ağrıyan yerlerime dokundu benim sorunlarımı duymadan bana söylemeye başladı ve bana yaklaşımından tutun dr hasta ilişkisi değil bir abi ,bir baba ilişkisi gibi . Okadar güvendim ki kendime de güvenim geldi içimden bu adamgibi bir adam beni iyleştirir dedim.BENİ hemen yarın amaliyat EDECEĞİNİ ve kırıkçıya gidip gitMEDİĞİMİ sordu bende gittiimi ve bir sonuç alamadığımı söyledim benim hemen emar flimimi acil olarak istedi. HASTANEYE Yatmam ve taburcu olmam 3 günümü aldı,artık bende bir eksik vardı, yıllarca çektiğim üzerimden atamayacağımı düşündüğüm o iğrenç ağrı artık hayatımda yoktu ve sonsuza kadar da yok oldu .Sevgili doktorum DAN allah razı olsun yaşam kalitem i yükseltti benim pisikolojimi ve içimden umutsuzluğumu aldı . Benim tamamen yeni bir hayatım var bundan 9 ay önce bu kadar rahat.futbol ,basketbol,yüzme ,koşu,yürüyüş ve en önemlisi iş hayatımı engelemeyen bel ağrımın olmicanı hayal edemezdim. KEŞKE YILLAR ÖNCE ORHAN HOCAMLA KARŞILAŞSAYDIM DA DAHA ÇOK ARKADAŞLARIMA VE DOSTLARIMA ÖNERSEYDİM şu ANDA etrafımda çalışan yaşayan kim olursa olsun en ufak ağrısı olan her insanı orhan hocama kendimi örnek göstererek yolluyorum.İyi ki varsın hocam tekrar tekrar teşekkür ediyorum sizin gibi DÇ.DR LARA gerçekten insanlığın ihtiyacı var .


 leyla (Hasta)
 IP: 88.254.145.YJY

30-07-2010

 TavsiyeNo: 34792

merhabalarr..uzun yıllardır boyun fıtığımdan kaynaklanan ağrılarım ve felçlik derecesinde kollarımda sıkıntılarım vardı.bir çok kişi gibi ben de bu ameliyattan korkuyordum.bundan bir ay önce bi yakınımın vasıtasıyla Orhan Bey ile tanıştım ve ameliyat olmaya karar verdim.Bu kararımla Orhan Bey'in gerçekten işinde çok profesyonel olduğunu gördüm.kesinlikle bu ameliyatın korkulacak bir tarafı yok, bunca zaman boşuna bu ağrıları çekmişim.şu an çok iyiyim sıkıntılarım kesinlikle çözüldü.bu sorunları yaşayan herkese Orhan Bey 'i tavsiye ediyorum ve ona teşekkür ediyorum.


 eylem aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.99.82.FB

26-07-2010

 TavsiyeNo: 34704

ben eylem aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı,yengem songül aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı bir gün bayıldı hangi hastaneye götürsek de sorunun ne olduğunu bulamadılar adanada metropark hastanesini ve doç.dr. orhan şen i tavsiye ettiler ve yengem songül aSite Editörleri Tarafından Kapatıldıın beyninde tümör olduğu teşisini koydular hemen hastaneye yatırıp emarlarını yeniden çekmeye başladılar ve ameliyatına orhan bey girdi ameliyatı 02.30 saat sürdü ve başarılı bir ameliyattı yengem şuan çok iyi bir durumda tüm metropark hastanesine,orhan beye,bizi destekleyen herkese teşekkür ederim metropark hastanesine doç.dr.orhan şen beyin ve sinir cerrahisi uzmanı tavsiye ediyoruz...EYLEM ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı

 

 Ramazan KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 195.174.85.W

12-07-2010

 TavsiyeNo: 34436

Kış aylarında zaman zaman sol omuzumda oluşan ağrıları önemsemedim. Mayıs 2010 sonlarında bir akşam sol kolumda omuzumda ve boynumda şiddetli ağrı başladı ve dayanılmaz olan ağrıların 3. gününde hastaneye acil servise veoradan Beyin Cerrahi polikiliniğine başvurdum. Yapılan muayene ve çekilen MR sonucu boyun fıtığı teşhisi konuldu ve acilen ameliyat olmam gerektiği söylendi. Boyun fıtığı rahatsızlığı olanların ameliyattan kaçtıklarını ve farklı yollara başvurduklarını veya bu rahatsızlıkla yaşamlarını sürdürdüklerini biliyordum. Bana da çevremdeki insanlar tarafından kesinlikle ameliyat olmamam ve boyun fıtığının tekrarladığı söylendi. Bu birkaç günlük süreçte Sayın Doç. Dr. Orhan ŞEN'in de ismini ve bu konuda uzman olduğunu duymuştum. Nihayetinde Sayın Doç. Dr. Orhan ŞEN'in görev yaptığı hastahaneye başvuruda bulunarak Orhan Bey'e muayene oldum ve birlikte ameliyata karar verdik. 17 Haziran 2010 günü yapılan başarılı bir ameliyat sonrasında geçen 25 günlük süre sonunda bu gün şikayetlerim kalmadı. %50 güç kaybına uğrayan ve omuz hizasından yukarıya kaldıramaz durumda olduğum sol kolum normal vaziyetine döndü ve ağrılarım kalmadı. Orhan beyin Ameliyat öncesi ve ameliyat sonrasında hastalarına olan yakın ilgisi, güleryüzü, günün 24 saati kendisine ulaşılması konusundaki açıklığı ve hastalıkla ilgili önerileri nedeniyle kendisine teşekkür ediyorum.


İbrahim TOPACIK Fotoğraf  Psk.İbrahim TOPACIK
Adana - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

02-07-2010

 TavsiyeNo: 34228

yardımlarından ötürü sayın Orhan ŞEN'e çok teşekkür ediyoruz... annem(52) bel fıtığı nedeniyle ayakta duramaz ve birkaç metre yürüyemez halde doktorumuza muayene oldu(Mayıs-2010) ameliyatı başarılı geçti ve bugün ameliyat sonrası ilk kontrolüne gittik(02.06.10) hiçbir problem gözlenmedi ve herşeyin yolunda olduğu belirtildi... şimdi annem yürüyebiliyor... oturup kalkabiliyor... yemek yapabiliyor... ev işlerini yaptırmıyoruz... henüz değil... 5-6 ay sonra herşeyi yapabilecek seviyeye geleceğinden kuşkumuz yok... doktorumuzun güler yüzüne, alanına hakim olan bilgisine, hastalarına vermiş olduğu güvene, hastalarını önce insan olarak değerlendirmesine(müşteri gibi görenlerden değil) ve tecrübesibe hayran kaldık... annemse doktorunu görünce çocuklar gibi mutlu oluyor... çok dua ediyor... kimsenin ameliyattan korkmaması gerekiyor... ameliyatın gereken bir uygulama olup olmadığını en tecrübeli bir doktordan öğrenmek isterseniz tek isim biliyorum artık... herşey için çok teşekkür ediyoruz... Metropark hastanesi çalışanlarının tamamına çok çok teşekkürler...


 sedat (Hasta)
 IP: 88.247.50.YWW

24-06-2010

 TavsiyeNo: 34039

orhan beye tedavi olmadan önce nerdeyse adım atamaz hale gelmiştim sol ayağımı sürükleyerek götürür vaziyetteydim tedavi olduktan sonra sanki yeniden doğmuş gibi oldum bu mesajı okuyanlara tavsiyem kesinlikle bel fıtığı ameliyatından korkmayın ve uzman doktor olarak orhan şenden vaz geçmeyin bana tedavide ilgisini alakasını eksik etmeyen tüm personele çok teşekür ederim mesleki açıdan hastalarla diyaloğu çok sıcak gerçekten hasta doktor ilişkisinden daha öte bir dayanışma meydana geliyor

 

 HUSEYIN CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 85.106.179.YFB

26-05-2010

 TavsiyeNo: 33369

3 yıldır bel agrıları cekıyordum gıtmedıgım doktor kalmadı nerdeyse ve kımı doktor fızık tedavı uyguladı kımı doktor ılac tedavı uyguladı ama hıc sıfa bulamadım ve doc. dr. orhan beyle tanıstım hemen amelıyat olacaksın dedi ve ogun ıcınde amelıyat oldum ve gece hastane personelın yardımıyla yurudum hastaneye aglıyarak gelmıstım kendı kendıme ınanamadım cunku hıc agrılarım yoktu ve on gun sonra top oynamaya basladım ve doktor ORHAN SEN BEYE VE HASTANE PERSOLINE COK TESEKÜR EDERIM

 

 murat aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.229.42.YZB

21-05-2010

 TavsiyeNo: 33263

ben murat aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı 1 yıl bel ve kalçamda ciddi ağrılar geçirdim, 2 kez 6 ay arayla fizik tedavi gördüm ama değişen birşey olmadı artık dayanılmaz hale gelmişti. gittiğim bütün doktorlar ameliyat olmam gerektiğini söylüyordu fakat dışarıdan duyduklarım beni korkuttuğu için ameliyat olmaktan vazgeçmiştim.bu arada kendimde sağlık la uğraştığım için tanıdığım doktor arkadaşlarıma durumu izah ettim ,hepsi adanada doç.dr.orhan beyi önerdi orhan beyin micro cerrahide uzman olduğu konusunda her yerden aynı tepkiyi aldım ve karar verip ameliyat oldum 2 ay geçti eski ağrılarımın %90 ı geçti diğer kısmıda zamanla geçecek bunu biliyorum çünkü % 10 luk kısmıda biraz kişinin kendisyle alakalı yani kendisine dikkat edip ve egzersizlerini doğru yapmasıyla alakalı. buarada Orhan abi sana çok teşşekkür ediyorum. saygılarımla......

 

 erdal (Hasta)
 IP: 78.160.200.ZJ

12-05-2010

 TavsiyeNo: 33071

Merhaba Yaklaşık 4 ay önce sırtımda sağ omuzumun altında ilk zamanlar hafif olmakla birlikte geceleri rahatsız edici bir ağrım vardı.Adanada çok tercih edilen bir hastenesine gittim yapılan mr ve bir takım tetkikler sonucu bende sağ kolda güç kaybı ve omurik kemiğide daralma olduğu tespit edildi.Bununda ameliyatsız düzelmeyeceği ayrıca konsutasyonla desteklendi.Boyun fıtığı ameliyatı riskli bir ameliyattır.Ama günümüzde yeni teknolojiyle mikrocerrahi yöntemi ile ve en önemlisi doğru tercih edilen bir doktorla bu risk neredeyse yüzde 1 lere indirilmektedir.Ben ameliyat kararı aldıktan sonra 4 doktora gittim.Ama tüm adresler ve işaretler Doçent Doktor Orhan Şen beyi gösterdi.Gittiğim baz doktorlar bile bu ameliyatı Orhan beye olmam gerektiğini ifadeettiler.Çok şükür bende ona gönül rahatlığıyla ameliyatımı oldumaradan 35 gun geçti.Eski agrılarım tamamen yok oldu güç kaybı yerine geldi. Toplumumuzda boyum ameliyatları hakkında yılardır süre gelen kulaktan dolma sadece korkuya dayanan birdurum vardır.İnsanların aklına hep su gelmektedir ameliyat esnasında hadi doktor bir hata yaparsa o zaman boyundan aşağı felç olur.Bu tip saplantılar hep vardır var olacaktır.Ama yukarıda belirtiğim gibi öncelikle dogru doktor tercihi yapmak gerekiyor. Ben bu yazıyı oncelikle Doçent Doktor Orhan Şen beye ve Takımına beni tekrar eski sağlığıma kavuşturdukları için tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum Erdal ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı

 

 Ahmet KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 78.168.226.YFD

05-05-2010

 TavsiyeNo: 32921

Merhabalar ben adanadan yazıyorum.bundan iki ay önce belimdeki fıtık nedeniyle ameliyat olmuştum.Bel fıtığı ameliyatımı birinci derecede özen göstererek yaptığı için ve beni ameliyattan sadece 2 ay sonra tekrar sağlığıma ve işime kavuşturduğu için Sn:Orhan ŞEN'e çok teşekkür ediyorum ve ihtiyacı olan herkeze tavsiye ediyorum,Ameliyattan önce çok kötüydüm ben bile bu kadar iyi olacağıma inanmıyordum,şimdi allaha şükür çok iyiyim,saygılarla.Ahmet KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı

 

 V.KANDEMİR (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 80.254.147.YJZ

31-03-2010

 TavsiyeNo: 31964

Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine gittiğim Sn.Orhan Şen 45 gün boyunca çektiğim ızdıraplarıma son verdi.şehir efsanesi olan aman sakın ameliyat olma uyarıları nedeni ile geleneksel yöntemlere yöneldim. Meğer ne büyük yanlış imiş.Gelişen teknoloji ve kendini yetiştirmiş uzman doktorlarımızın olduğu bu dönemde ,amaliyatın korkulacak bir şeyin olmadığını ,45 gün boyunca acı çekip bedel ödeyerek anladım.Gerek Sn. Orhan Şen, gerekse ekibinin göstermiş oldukları güleryüz, konuyu açıklıkla anlatma , konuya hakimiyetleri , hasta eşittir müşteri anlayışını hissetmemem ve üstüne birde standartları oldukça yüksek hastene ortamı sayesinde sıkıntılarımdan kurtulmuş oldum.Benim durumumda olan herkese mutlak olarak tavsiye ederim. Sn.Doç.Dr.Orhan Şen ve şahında tüm ekibine başarılarının devamı dileği ile saygılarımı sunarım

 

 Ercan ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.227.128.WY

26-03-2010

 TavsiyeNo: 31814

2007 yılında Site Editörleri Tarafından Kapatıldı hastanesinde bel fıtığından ameliyat oldum.Fakat hiçbir zaman düzelemedim.Üstelik kontrol için gittiğim zaman beni ameliyat eden profesör sorunun benim psikolojimden kaynaklandığını vs. gibi sözlerle beni azarlar tarzda hiçbir doktora yakışmayan tavırlar sergiledi.Ağrılarım ameliyat olmama rağmen daha da artmıştı.İnternetten ve çevremden Doktor ORHAN ŞEN Bey'i araştırdım.Kendisine muayene oldum.Bana mutlaka tekrar ameliyat olmamı, aksi takdirde bu ağrılarımdan kurtulamayacağımı söyledi.Gerek hastaya yaklaşımı ve gerekse kararlı, kendinden emin tavırları beni çok memnun etti.Hiç düşünmeden tamam dedim.18.02.2010 tarihinde çalıştığı Bsk Metropark Hastanesinde kendisine ameliyat oldum ve daha ayağa kalktığım ikinci gün ağrılarımın tamamen geçtiğini gördüm.Allah ondan razı olsun.Şu an çok iyiyim.Keşke onu daha önce tanıma fırsatım olsaydı.Durumu benim gibi olanlar varsa hiç düşünmeden ORHAN ŞEN Beyefendiye gitsinler derim.Ayrıca kendisiyle beraber çalışan Doktor Özkan Özger Bey'e de teşekkürlerimi sunarım.

 

 ali aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 78.164.53.ZCJ

21-03-2010

 TavsiyeNo: 31649

sayın doç.dr.orhan şen annemin bel fıtığı ile ilgili rahatsızlığı çok ciddi boyutta ,3 ay yatakta yatıyordu .omurilik disk bolgesindeki ameliyatı başarılı bir şekilde yaptı annem onun sayesinde ayakta. antakyadan dr.naim habip tarafından tanıştırıldım başta insan ,güler yüzlü hastaya büyük güven ve moral veren,mükemmel insan metropark hastahanesi 5 yıldızlı bir yer bütün çalışanları güler yüzlü ve işini bilen kadro herkese tavsiye ederim sağolasın doktor, ali Site Editörleri Tarafından Kapatıldı.

 

 yüksel dSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.226.255.JY

07-03-2010

 TavsiyeNo: 31262

Orhan bey daha önce kayınvalidemi boyun fıtığından ameliyat etmişti.O çok memnun kalınca yıllardır süren aşırı bel rahatsızlığımdan dolayı ben de gittim.Ama ameliyat kararı vermesinden çok endişeleniyordum.Çok güven verici ve samimi yaklaşımı vardı.Korktuğum gibi ameliyat önerdi.Beni ikna etti.Yıllardır korktuğum bel fıtığı ameliyatımı yaptı.İnanılmaz kolay geçti ve şimdi çok rahatım.3 ay oldu.yıllardır boşuna korkmuşum.Mikrocerrahi meğer bir mucizeymiş.Herkese anlatıyorum.Kimse bu ameliyatı gözünde büyütmesin.Orhan Şen bu işin en iyi uzmanı bence.Başka bir arkadaşım benden sonra başka bir yerde ameliyat olmuş.Çok acı çekiyor.Ben durumumu anlatınca çok üzüldü.Onun yaşadıklarını başkası yaşamasın diye Orhan beyi herkese tavsiye ediyorum.Teşekkürler ...

 

 Aydoğan ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 78.164.240.ZYC

01-03-2010

 TavsiyeNo: 31096

Ben Aydoğan ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı.Sn.BSK Adana Metropark Hastanesinde görevli Doç. Dr.Orhan ŞEN, Orhan Beyi ,çok değerli bulduğumuz doktorumuz üroloji uzmanı Sn. Dr. Seçkin SERİNSÖZ aracılığı ile tanıdım. 20 yıl muzdarip bir halde çeşitli doktorların bel fıtığı teşhisiyle yaşadım. Orhan Beyin rahatsızlığımın' bel kayması ,olduğunu söyleyerek en sonunda en doğru teşhisi koyduğuna inandım. Çünkü ikna edici, inandırıcı , samimi güleryüzlü ve babacan kişiliği beni etkilemişti. 2ay önce BSK Adana Hastanesinde başarılı bir ameliyatla sağlığıma büyük ölçüde kavuştum. Daha da iyi olacağımı umuyorum. Büyük Atatürkümüzün dediği gibi :'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz , sözünü doğrulayan bir doktor olan Sn. Orhan ŞEN'e eşimle birlikte sonsuz teşekkürlerimizi sunar, tüm hastalaralara kuvvetle tavsiye ederim.

 

 Sevim ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 195.174.76.LB

24-02-2010

 TavsiyeNo: 30961

Biz Orhan Bey'e tanıdık vasitasıyla gittik ve gerçekten bize anlatıldığı kadar, övüldüğü kadar çok iyi bi doktor hatta az bile anlatmışlar..Alanında da çok iyi bi doktor samimiyeti ve kendine olan güveniyle de hastalara üstün moral veren bi kişidir..Ben yıllar önce beli kırılan ve o zamanlar tedavisi olmayan bi hastalığa sahiptim.omurilikim yanlış kaynadığı için yıllardır ağrılarım çok fazlaydı ve bu ağrılar yaşa girdikçe arttı..şuanda 53 yaşındayım ve Doç.Dr.Orhan Bey sayesinde hayata yeniden döndüm..İmkansızı başardı.Çok araştırdım ama eğer ameliyat olursam masadan kalkamayacağımı hatta felç bile kalabileceğimi söylemişlerdi.Çok şükür ki Orhan Bey'in sayesinde ayağa kalktım ağrılarım azaldı,daha çok ve daha rahat hareket edebiliyorum artık..Kesinlikle tüm omurilik ve bel şikayeti olanlara tavsiye ederim..Eminim ki ilk önce Allah daha sonra Orhan Bey sayesinde imkansızı imkan haline getirip ayağa kalkıp eskisinden daha rahat bi şekilde hareket edebileceksiniz.Saygılar...

 

 FARUK (Hasta)
 IP: 78.160.201.YWY

22-02-2010

 TavsiyeNo: 30888

Dizlerimde,diz ve bilek arasında sonraları kalcamda(sağ kalça) ağrılarım vardı. Değişik doktorlara gittim , ortepeti, fizik tedavi ama bir şifa bulamadım. Bir doktor arkadaşımın tavsiyesi ile Orhan Şen Bey e gittim. Ama artık yürüyemiyordum. tek ayakla sekerek gittim. Orhan bey beni muayane etti tetkikler yaptı ve benim neler yaşadığımı ve şu anda ne durumda olduğumu söyledi. ameliyat olmam gerektiğini söyledi. bende razı oldum. ve şu anda iyiyim. bir ay oldu ufak tefek ağrılarım var ama ilerleyen zamanlarda geçecekmiş. orhan beyi tavsiye ederim. ben memnunum.

 

 cengiz gSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 85.105.89.YZ

11-02-2010

 TavsiyeNo: 30573

sağlıklı mutlu ve huzurlu günler herkese -Sayın Orhan ŞEN i Osmaniye Yenihayat hastanesinin beyin cerrahisi bölümünde çalışan Muhammet hocamın aracılığı ile tanıyorum. -Kardeşim Saniye GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı'ün beyninde tümor oluşmuş. Filmler vetetkikler sonucunda Osmaniyede tespit edildi. Muhammet hocam bu konun uzmanı olduğunu söylediği Sayın Orhan ŞEN hocama yönlendirdi. Herkesin malumu bir randevu almak günler , haftaları hatta ayları buluyor. Sağolsun Orhan hocam bizi hemen kabul etti. O zamanlar Adana yüregir başkent hastanesinde çalışıyordu. Şimdi ise ayrılmış. ama hala adanada birhastanede çalışıyor. Kanser tedavisi uzun bir süreçtir. İnsanı hem maddi hem manevi olarak zorlar. Orhan hocamın bu konuda çok yardımını gördük. -Diğer uzmanlarla karşılaştıramıyorum. -BEnce kendini yeterince geliştirmiş.Mesleğinde bir numara olmasını isterim. Hastaya saygılı Hastayı maddi bir potansiyel olarak görmemesi

 

 SELÇUK (Hasta)
 IP: 78.168.77.C

05-02-2010

 TavsiyeNo: 30427

herkese öncelikle merhabalar.ben 29 yaşında kendi işimle uğraşan biriyim.4 ay önce bel ağrılarım başladı ilk önce fazla önemsemedim daha sonra agrılarım artınca fizik doktoruna başvurdum bana önce ilaç tedavisi yaptı daha sonra 14 gun fızık tedavı gördum sonuc alamadım.sonrasında bıgun ayagımda aksaklık hıssettım hemen beyın cerrahı profösöre basvurdum bana amelıyat olmam gerektıgını soyledı ben yasım ıtıbarıyle sıcak bakmadım daha sonra fızıkcı bır profösöre gıttım bana amelıyat olmam gerektıgını daha sonrasındada kendımı toparlayacagımı soyledı.bır musterımın tavsıyesıyle orhan hocamıza gıttım benımle yakından ılgılenmesı amelıyat olmamın gerektığını bıldırdırmesı sonucunda karar verdım amelıyat olmaya amelıyat olduktan hemen sonrasında bendekı agrıların gıttıgını ayagımdakı olusan gucsuzlugun duzeldiğini gördum.amelıyatımın 2.gununde ayaga kalktım 3.gununde taburcu oldum.ve şimdi amelıyatımın bır ay gecmesıne rağmen çok şükür iyi durumdayım yuruyorum hatta kostum vucudumda bır sorun hıssetmedım.orhan hocamıza sonsuz teşekkür ediyorum ve buradan bu sorunla uğrasan herkese sunu demek ıstıyorum eğerki böyle bır sorunla karsılasırsanız hıc dusunmeden doktorum orhan sene güvenebılırsınız.ve bel fıtıgını acıyla cekmenızı tavsıye etmıyorum kımı doktorlar vardır hersey maddiyattır onlar için ama orhan şen hocamız önce ınsan sonra sağlık düşüncesındedır..bunu tüm samimiyetımle sızlerle paylaşıyorum..... selçuk dSite Editörleri Tarafından Kapatıldı

 

 hasip bSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 85.98.128.ZYY

03-02-2010

 TavsiyeNo: 30365

altı yıl önce yere düşerek belimi incittim.MR. cektirerek bel fıtığı tanısıyla ya ameliyat ve fizik tedavisi önerildi.ben bunların yerine masajla bel ceken bir sahısa gittim.6 yılda 2 kez nüksetti.bir ay önce acil bir şekilde orhan beyin muayenehanesinde kendimi buldum.tavsıye üzerine orhan beyi tercih ettim.gittiğimde sol ayağım kısmi felç olmuştu.birgün sonra ameliyat oldum.şu anda eski sıhatıme kavuştum.bel fıtığı olan tüm insanlara orhan beyi tavsiye ediyorum.su anda sporuma başladım.cok rahatım.kendilerine duacıyım.. hasip bSite Editörleri Tarafından Kapatıldı


 zeynep ySite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.231.38.FB

31-01-2010

 TavsiyeNo: 30254

merhaba bu tavsiye yazısını annem adına yazıyorum.yaklaşık 2 ay boyunca bel ağrısı nedeniyle sürekli yatıyordu.inanılmaz ağrıları vardı yürürken suna pekuysal gibi yürüyordu ve hiç doğrulamıyordu.birkaç doktora gittik bel fıtığı teşhisi konuldu ve acilen ameliyat olması gerektiği söylendi.ancak annem gittiğimiz doktorları hiç beğenmedi çünkü kendisine güven vermediklerini söylüyordu.gittiğimiz hiçbir doktor annemi ameliyata ikna edemiyordu ayrıca bunun için bir çaba da göstermedikleri gibi durumun ciddiyetinden de bahsetmiyorlardı.daha önce bel fıtığı ameliyatı olmuş bir tanıdığımı arayarak hangi doktora ameliyat olduğunu sordum o da ORHAN ŞEN in ismini verdi.biz de böylelikle kendisinden randevu aldık.annemi muayene ettikten sonra kendisine durumun ciddiyetini anlattı.sol ayağı uyuşmaya başlamış,eğer en kısa sürede ameliyat olmazsa felç olup ayağını kaybedebileceğini söyledi.bunun üzerine annemi ikna ettik ve annem ameliyata alındı.annem 60 yaşında ve ameliyattan çok korkuyordu ama ORHAN BEY sağolsun annemle ilgilenerek ameliyat öncesi çok güzel telkin etti.ameliyat çok ama çok başarılı geçti.bu kadar düzelebileceğini kesinlikle düşünmüyorduk.narkozdan ayıldığı andan itibaren annemin bacak ve sırt ağrıları geçti.hatta hastanede bile zor tuttuk çünkü 2 aydan beri sürekli yatıyor ve yürümekte oldukça zorlanıyordu.yukarda da bahsettiğim gibi suna pekuysaldan farkı yoktu ve ameliyat sonrası eski haline kavuştu.annemi eski sağlığına kavuşturduğu için ORHAN BEYE çok ama çok teşekkür ediyoruz.bu tavsiye yazısını yazıyorum çünkü bel fıtığı ameliyatı olup bundan sonuç alamayan ya da sonucundan memnun olmayan o kadar çok hasta var ki.bu konuda uzman olan doktorlar bir yana ORHAN BEY bir yana.özetle annem 2 ay boyunca yatakta çekmiş olduğu o kadar acıyı boşuna çekmiş keşke ilk zamanlarda ORHAN BEY le tanışıp ameliyat olsaymış.hastasına inanılmaz güven veren,doğal,içten ve güleryüzlü bir doktorla tanıştığımız için çok şanslıyız.darısı henüz tanışma fırsatı bulamamış diğer hastalara:)))))teşekkür ederizzzzz

 

 Ferhat YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 78.169.230.DC

27-01-2010

 TavsiyeNo: 30127

15 Yaşında oğluma beyinde 4cm kare büyüklüğünde tümör teşhisi kondu.İskenderun'da böyle bir ameliyatı göze alamadığımdan araştırma yaptım ve Dç Dr Orhan ŞEN hocama ulaştım.9 Mart 2009 da Orhan hocam ameliyata aldı. Beyin sapına yakın bölgede bulunan kitleyi başarıyla çıkardı. Bir hafta sonra taburcu olduk.Şimdi durumu çok iyi.Operasyon sonrası kontrollerde de Orhan ŞEN hocam ilgi ve alakasıyla bize çok yardımcı oldu.Hocamın emeğine sağlık ayrıntılı bilgi almak isteyen GSM 0536 253 Site Editörleri Tarafından Kapatıldı ten beni ara yabilirler. Dç Dr Orhan ŞEN hocam BSK Metro Park Hastanesinde(Adana) görev yapmaktadır. Huzurunuzda hocama teşekkür ediyorum.

 

 oya (Hasta)
 IP: 78.164.42.YFW

20-01-2010

 TavsiyeNo: 29901

Bu uzman doktor benim değil annemin doktoru aslında.annem 1 yıl önce beyin kanaması geçirdi ve yaşadığım şehirde(antakya'da) O'na yaşamaz gözüyle baktılar.fakat yine de adanaya sevk ettiler. orada yoğun bakımda 24 gün yattı.ve tedavisini doç.dr.orhan şen yaptı.şu anda annem eskisi gibi normal yaşantısına devam ediyor.kesinlikle mükemmel bir doktor.ihtiyacınız olursa eğer kesinlikle ilk seçeceğiniz doktor olmalı.ayrıca çok mütevazı.güler yüzlü bir insan :)

 

 İSMAİL BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 212.174.97.Y

20-01-2010

 TavsiyeNo: 29882

Bu Konu İle İlgili Bir Başka Uzmana Gittim Ne Yapacağını Bilemedi Beni Dç.Dr.Orhan Şen'e Hocama Yönlendirdi. Bel Fıtığı Ve Belde Daralma Problemim Vardı Bu Konu İle İlgili Daha Öncede Gittiğim Uzman Doktorlar Ameliyat Olduğumda En Az 3 Ayda Ayağa Kalkamayacağımı Söylemişlerdi. Orhan Hocam %90 En Geç 1 Ayda İşime Döneceğim Garantisini Verdi Ve Ben 27 Gün Sonunda İşimin Başındaydım 14 Yıldır Yaşadığım Acılardan Ve Kabuslardan Onun Sayesinde Kurtuldum 50 Metre Yürüyemiyor Geceleri Uyuyamıyorken Şuan 14 Yıl Önceki Sağlığıma Kavuştum. Mükemmel Bir Kişiliği Olan Ve Mesleğinde Bir Okadar Başarılı Olan Orhan Hocama sonsuz Teşekkür ediyorum ve ısrarla tavsiye ediyorum.

 

 Mustafa öSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 212.175.53.JF

26-12-2009

 TavsiyeNo: 29280

Şiddetli baş ağrısı ile fenalaştım 2 doktara götürdüler bir sonuç alamadım.Başkent hastanesine sevkimde muayenede Orhan bey'nin kontrolünde beyin kanaması geçirdiğimi söyleyip acil olarak yoğun bakıma aldı 3 gün sonra amilyat oldum.çok başarılı geçti. şuan 9 ay geçti herhangi sorunum olmadı orhan bey sevecen işini çok iyi bilen hastası ile ilgilelen her konuda yardımcı olan orhan beye teşekkür ediyor. başarılarının devamını diliyor.tüm okuyan arkadaşlara tavsiye ediyorum.

 

 Sayım (Hasta)
 IP: 95.10.89.CW

19-12-2009

 TavsiyeNo: 29109

Eşimin bel fıtığı ve bel kayması ile ilgili ciddi bir rahatsızlığı vardı.Kendisinin alanında Adana'nın en ileri gelen uzmanlarından olduğunu doktor olan yeğenimden öğrendim.BSK Metropark Hastanesinde kontrollerden sonra ameliyata karar verildi.Eşim kısa bir süre zarfında ameliyata alındı.Eşimin ameliyatı altı saat sürdü.Doçent Dr.Orhan Şen ve ekibi sayesinde ameliyat çok başarılı geçti.Gerek ameliyat öncesi,gerekse ameliyat sonrasındaki ilgisi,güler yüzlülüğü ve hastane personelinin de tavırları bizleri son derece mutlu etti.Bu nedenle; Başta değerli doktorumuz Orhan Şen bey olmak üzere operatör doktor Özkan Özgen ve Adana BSK Metropark Hastanesi çalışanlarına, eşimi tekrar eski sağlığına kavuşturdukları için sonsuz teşekkür eder,başarılar dileriz... Sayım Site Editörleri Tarafından Kapatıldı

 

 osman dSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 81.213.104.YCD

09-12-2009

 TavsiyeNo: 28839

Ben omuriliğinde dermoid tümür hastasıyım.2001 yılında izmir bozyaka eğitim ve araştırma hastanesinde ameliyat oldum.ancak sorunlarım bitmedi ve 2009 yılında yürüyememe sorunlarım başladı.tekrar eski doktoruma gittim ve beni boşyere oyaladı ve başından savdı.herkes ankara yada istanbula gitmemi önerdi.ailem benim adanada ameliyat olmamı istedi ve ben adanada Site Editörleri Tarafından Kapatıldı hastanesinden bir profösörü tavsiye üzerine ziyaret ettim.filmlerimi gösterdim sayın hocamız bana Site Editörleri Tarafından Kapatıldıa bu ameliyatı yapamayacağını ,dolu olduğunu ama eğer istersek adana Site Editörleri Tarafından Kapatıldı hastanesinde hemen yapabileceğini ve 18000 tl. ücret alacağını söyledi.bizim bu paramız plmadığnı kendisine söyleyince ozman ameliyatın çok riskli olduğunu ve ankara yada istanbula gitmemiz gerektiğini söyledi ve 400 tl ücret alıp beni yolladı.Tabi ben ve ailem müthiş bir moral bozukluğu içinde ordan ayrıldık.Ümidimiz kalmadı ,korktuk.Sonra bir tanıdığımızın tavsiyesiyle Doç dr Orhan Şen hocamızla tanıştık ve herşey değişti.Bizi cesaretlendirdi ve çok insani yaklaştı.yapacağı her adımı bize anlattı izah etti.ben hocama sonsuz güvenle kendimi teslim ettim ameliyatımı yaptırdım.şuan çok iyi durumdayım ve hocama şükranlarımı sunuyorum ve kendisini herkese tavsiye ediyorum.adana bsk metropark hastanesine teşekkür ediyorum.

 

 asel (Hasta)
 IP: 81.215.167.ZB

22-11-2009

 TavsiyeNo: 28386

herkese merhabalar,bundan 8 ay önce annem fatma aliye Site Editörleri Tarafından Kapatıldı bir damarı açılarak kalpden ameliyat olmuşdu bu sırada annemin boyun fıdığı olduğunu biliyorduk acı çekiyordu çok riksli bir ameliyat olacağını söyleyen bir çok dr. lar vardı bir gün tesadüfen dr. orhan şen'i tavsiye etmişlerdi gaziantepden kalkıp dr. orhan şenin bulunduğu metropark hastanesine gittik bu arada hastane çalışanları insanın hastalığını unutturuyorlar herkes güler yüzle karşılıyorlardı dr. orhan şen için buraya sığmayacak şeyler düşünüyorum ama kısaca bilinçli güler yüzlü samimi işinde başarılı biri, bir dr.ve bir hasta değil arkadaş olarak sohbet ettiğimizi hatırlıyorum 8 ay önce ameliyat olan ve üstelik şeker hastası olan anneme bakar bakmaz 3 gün sonra ameliyat dedi tabiki riskleri vardı ama annemin 3 gün sonraki ameliyatı başarı ile gerçekleştirildi ve şuanda rahat ve sağlıklı olan annemin sağlığına kavuşmasında etken olan dr.orhan beyi burdan herkese tavsiye ediyorum hastalarımızı rahatlıkla gözümüzü kırpmadan dr. orhan şene bırakabiliriz ve kendisine burdan teşekkürlerimi sunuyorum saygılar

 

 muhammet ş. (Hasta)
 IP: 78.169.231.YY

01-11-2009

 TavsiyeNo: 27663

Sayın Doç.Dr.Orhan ŞEN ile başka bir doktorun tavsiyesi üzerine tanıştık ve adresini alarak yanına gittim.Boyun fıtığı rahatsızlığım vardı.Sol kolumda güç kaybı ve şiddetli ağrılarım vardı,artık dayanılmaz boyutlara ulaşmıştı.Bulunduğum şehirdeki tüm beyin cerrahlarına gitmeme rağmen bir sonuç alamadım.Ağrılarımı dindiremediler.Orhan beyin yanına gittikten sonra ameliyat kararı aldık.Başarılı bir ameliyat geçirdim.Şu an sağlık durumum gayet iyi kendisine minnettarım. Hasta ile diyalog kurmada başarılı,derdini rahatlıkla anlatabiliyor insan.Ameliyat konusunda çok tewreddütlerim vardı.Ama bana çok net bir şekilde ameliyatı anlatarak beni rahatlattı.Ameliyat sonrası bağlantıyı hiç koparmadı ve beni takip etti,iyileşme sürecini beraber geçirdik. Orhan beyi üç sıfatla tanımlamak istesem şunları söylerdim:Bilgili,insancıl,başarılı.Yanında çalışan insanlarda onun kadar iyi niyetli,ilgili ve başarılı insanlardı. Benim sorunum boyun fıtığı idi ve sorunumu doktor bey sayesinde çözdüm,sizlere de tavsiye ediyorum.

 

 halil Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Hasta)
 IP: 88.228.65.YYF

31-10-2009

 TavsiyeNo: 27644

11 yaşındaki oğlum doğumu vakumla yaptığından beyin kanaması geçirmişti.o zaman Çocuğa Site Editörleri Tarafından Kapatıldı da doçent olan bir doktora şant taktırmıştık.bu yaz haziran 2009 ayında şantın çalışmadığını,gerek kalmadığını belirtti.biz de çıkartmasını soyledik.çıktıktan sonra çocukta görme bozukluğu meydana geldi.gittiğimiz göz doktoru gözün bozuk olmadığını ama beyinin yaptığı basınçdan dolayı gözün görmediğini belirtti bizi geldiğimiz doktora yönlendirdi.o da istemeyerek de olsa kabul etti "tamam bu çocuğa omurilikten şant takalım" dedi.Kabul ettik omurilikten şant takıldı.sonra çocuk yürüyemez ve adım atamaz,Kamburlaşır hale geldi.biz bunları doktora anlattığımız halde doktor "yok birsey olmaz yürüsün,naz yapmasın"gibi sözlerle bizleri oyaladı.Çocuk günden güne yürüyemez,okula gidemez ve çantayı taşıyamaz hale geldi.Ben bu olayı Ankaya gittiğim benim doktoruma danıştım.o da Metropark hastanesi Beyin cerrahı ORHAN ŞEN Bey'i tavsiye etti.En kısa zamanda çocukla gittik ve bu omurilikteki şantın sinirlere zarar vereceğini,bu gibi rahatsızlıkların olacağını,şantın çıkarılması ve kafaya takılması, gözlerin de bir süre sonra normale döneceğini söyledi.Biz de "olur" verdik ve yaptırdık.Herşey güzel geçti.Şu anda gözcüye gittiğimizde gözün normale dönüyor olduğunu ve ilerde biraz daha iyi olacağını soyledi.Şu anda Orhan beyin tavsiyesiyle fizik tedavi alıyoruz.Eskiye rağmen çok iyi durumdayız.Çocuğun durumu,psikolojisi,bizim durumumuz ve psikolojimiz gayet iyi,bizim başımıza gelenler inşallah başkalarına gelmez ben bir baba olarak diyorum ki "Allah böyle doktorların ORHAN ŞEN Bey gibi doğru,dürüst,ilkeli,çalışkan,gözü maddiyatta olmayan doktorların yokluğunu bize göstermesin." Hastanede yattığımız müddetce bize manevi cesareti veren Doç.Dr Orhan ŞEN beye,Uzm.Dr Özkan ÖZGER'e ve Hastane personeline katkılarından dolayı teşekkür eder,"BAŞARILARININ DEVAM ETMESİNİ TEMENNİ EDERİZ" Halil Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Ekmek Fab 0326Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Site Editörleri Tarafından Kapatıldı/HATAY

 

 HANİFE (Hasta)
 IP: 85.99.200.YZF

24-10-2009

 TavsiyeNo: 27454

insan kendi başına gelmediği zaman bizim gibi zor durumda olan insanların o anda neler çektiğini anlamıyor. 1EKİM 2009 günü sabahı babamın dengesini kaybedip düşmesi sonucu çukurova devlet hastanesine kaldırdığımızda beyin kanaması teşhisi kondu ve hemen yoğun bakım ünitesine kaldırılması gerektiği söylendi. Ama koakoca Adana'da bir yoğun bakım ünitesinde yer bulamadık. Bize Mersin de yada Antep'te yer olduğunu hastamızı oraya götürmemiz gerektiği söylendi. Tam umdumuzu kesildiği anda yeni açılan B.S.K Metropark hastanesinde yer olduğunu duyduk ve hemen oraya yöneldik.Hastaneye ilk adım attığımız anda hastanedeki tüm personellerin,doktorların,hemşirelerin ve diğer görevliler başta olmak üzere büyük bir sevgi,şevkat ve güler yüzle ilgi gördük.Babam 20 gün sonra çok şükür ambulansla geldiği hastaneden iyileşmiş bir şekilde çıktı.Başta DOÇ.DR.Orhan ŞEN ve diğer tüm doktorlara,hemşirelere ve tüm personele çok teşekkür eder bizim gibi zor durumda olan insanlarında B.S.K Metropark hastanesininde yoğun bakım ünitesinde hiçbir ücret talep edilmeden aynı ilgiyi göreceklerinden emin oldğum için tavsiye ediyorum

 

 Refik (Hasta)
 IP: 81.213.181.BD

21-10-2009

 TavsiyeNo: 27348

2008 Yılında çokiyi beyin cerrahı olduğunu duymuştum.15 EKİM 2009 tarihinde randevu alarak tanışma ve rahatsızsızlıgım hakkında kendisinden detaylı bilgi alma fırsatım oldu.İki yıl önce Adanada belfıtığı amaliyatı oldum.Bir yıldır amaliyatolduğum bölgede yumurta büyüklügünde bir kitle oluştu.Tedavi olmak için amaliyat olduğum doktor dahil olmak üzere beş doktora müracat ettim.Hiçbirinden sonuç alamadım.Son olarak Dç.Dr.Orhan ŞEN'e müracat ettim rahatsızlığımı tahlil sonuçlarınırına göre bana izah etti.Kafamdaki soru işaretlerini giderdi.İnsani değerlere önem verdiğini gözlemledim.Çalışma arkadaşlarıda ilgili kibar insanlar.Hastane çok hijyenik ve donanımlı.Keşke Orhan Beyi önceden tanısaydımda başka yerde amlaliyat olmasaydım.

 

 sıdıka y. (Hasta)
 IP: 88.227.6.YDB

13-09-2009

 TavsiyeNo: 26390

ben sıdıka yıldız yaşım 61.25 senedir ,inanılmaz bel ağrıları çekiyordum.ve buna bağlı olarak devamlı olarak baş ağrıları çekiyordum.belimin ağrısı o kadar şiddetli bir hal almıştı ki yürüyemez hale gelmiştim.hayatım bir kabus haline gelmişti.damadımın bir tanıdığı vasıtasıyla orhan şen beye gittim.o da benim gibi aynı ameliyatı olmuş ve çok memnun olmuş.tarsustan adanaya muayeneye gittik ve bize ameliyat olmamız gerektiğini söyledi.önce çok korktum ve tedirgin oldum.daha da kötü olurmuyum diye.ama ameliyata karar verdik.ve 2.5 ay önce orhan beyin sihirli ellerine kendimi teslim ettim.3 gün içinde de taburcu oldum.çok şükür ki şimdi çok ama çok iyiyim.allah orhan beyden binlerce kez razı olsun.tüm ağrılarım sona erdi.o baş ağrılarından bile eser kalmadı.şimdi normal hayatıma devam ediyorum.son kontrolde korseyide çıkarma kararı verdi ve çok daha rahatım.bu tür rahatsızlığı olan hastalara kesinlikle tavsiye ediyorum.orhan beye sonsuz teşekkürler.böyle idealist doktorlara bu ülkenin çok ama çok ihtiyacı var.sağolasın varolasın...

 

 ışıl d. (Hasta)
 IP: 81.213.89.BY

07-09-2009

 TavsiyeNo: 26260

sayın dr.orhan şen i internet aracılığıyla bulduk telefon aracılıgıyla randevumuzu aldık bızımle hıcbır tanısıklıgı yoktu sıradan hasta ve doktor gıbı bızde sıramızı bekledık amelıyat olacak kısı annemızdı beynınde kitle oldugunu o hariç hepımız bılıyorduk moralımız çok kotuydu ne ıle karsı karsıya oldugumuzu bılmıyorduk bırımız annemızı dısarda oyalarken bır dıgerımız doktorun odasına gırdık ondan bırsey rıca ettık annemızın haberı yok ve ne olursunuz bırsey varsa bızımle paylaşın onu bız dısarı cıkarırız dıye rıcada bulunduk seve seve yaptı o anda doğru insanın yanında oldugumuzu anladık.annemızle o kadar ilgiydiki sankı bızım degılde kendı annesını tedavı edecektı hastasına ve bızlere karsı cok nazık,kibardı.annemizi dışarı aldıgımızda bıze izleyecegımız yolu bu yolda hep yanımızda olacagını aglamamızın çözum olmadıgını güçlü olup hep bırlıkte bu hastalıgı yenecegımızı söylerken bıze moral depoluyordu bunu yapmak zorunda degıldı ancak doktorumuzda kocaman bır yurek var teşşekür ederız ailecek sana bır anda ailemızden bırı oldu.meleki açıdan çok profesyonel kendısını her an yenıleyen bırı oldugu her halınden bellı bıze asla doktor agzıyla konusmadı gerçekten bızım anlayabılecegımız herseyı yılmadan defalarca yorulmadan anlattı.dr.ORHAN ŞEN bılmıyorum kac aılenın ve daha kac kısının mükemmel dokturu ama sunu ıyı bılıyorum bızım aılemızın supermen doktoru :) sunuda soylemeden gecemıcemkı hangı saat hangı zaman ararsak arayalım onu asla sıkılıp cekınmeden arayabılıyoruz her turlu sorularımızın yanıtını net bır sekılde alıyoruz.bu kişiye 3 sıfat az ancak 1.kaprissiz 2.samimi ve dürüst 3.güvenilir güleryüzlü profesyonel bırı için ne soylense az.etrafına pozıtıf enerjı dagıtan bır insanın yanında ancak onun gıbı ınsanlar olacagından gayet ilgi guleryuzlu bır ekıbı var.sayın DOÇ.DR ORHAN ŞEN senı tanımaktan tum ailemız seref duyduk hersey için teşekkür ederız.allaha emanet olunuz saygılarımızla degırmencı ailesı....

 

 esra (Hasta)
 IP: 78.135.32.ZYZ

24-08-2009

 TavsiyeNo: 25890

mrhblr,ben esra Site Editörleri Tarafından Kapatıldı çok değerli doç.dr umuz orhan şenle biz şubat ayında tanıştık.oğlum ali ye epilepsi teşhisi konmuştu ve beyninde damar karışmasından meydana gelen beyin kanaması sorunu vardı kıbrısta gösterdiğimiz butun drlar ameliyat diyordu.hemen adanaya gittik ve değerli dr.umuzönce ilaç tedavi önerdi çok rahatlamıştık 4 ay kadar düzenli içti oğlum ve nöbet geçirmiyordu artık,takii 3 temmuz 2009 cuma akşamı acilen adanaya gittik oğlum ali 2 gün içinde fenalaştı ve felç oldu sol kolu ve sol bacağı tutmuyordu kıbrısta 2 temmuz perşembe gecesi acile götürdük anlamadılar ne yazıkki ertesi günü soluğu adanada aldım5 uçağıyla yetiştim direk hastaneye ulaştım orhan beyi aradım mesaisi bitmiş olmasına rağmen benim haykırışıma kayıtsız kalmadı ve hemen gerekeni yaptı allah orhan beyden ve onun gibi insanlığa hizmet için kendini adamış tüm drlardan razı olsun.oğlum beyin kanaması geçiryordu ve kısmi felç olmuştu yalvaryordum önce allaha sonra dr.a oğlum daha 11 yaşında onu kurtarın çok şükür dualarımız kabul olduu.ve sonuç oğlum eskisinden çok daha iyi felçliği de kalktı ortadan.tekrardan orhan beye ekibine ve bsk metro park hastanesine çoooookkkk teşekkür edyorummm.değerli dr.umuzun en beyendiğim özelliği bi kere insan pskolojisinden çok iyi anlıyor, çok güler yüzlü ve arkadaş canlısı hastasına kendi yakını gibi davranıyor bence her dr. öyle olmalı.Orhan beye tekrardan teşekkür eder,beyin ve sinir rahatsızlığı yaşayan bu dertten muzdarip olan herkese doç.dr. orhan şeni tavsiye ederim.

 

 Ceyda Şerife KULAÇ (Hasta)
 IP: 88.229.2.YC

28-07-2009

 TavsiyeNo: 25253

Değerli Site Kullanıcıları, Ben Adana'dan Ceyda Ş. KULAÇ. Yakın bir zamana kadar Başkent Üni. Tıp Fakültesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görev yapan şimdi ise başka bir hastane ile iş görüşmesi süren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Orhan ŞEN'i tavsiye ediyorum. Ananem olan D.P.tedavi süresince izlenimin şudur ki; Doç. Dr. Orhan ŞEN hastaya, yakınlarına, hastalığa, tedavi uygulamalarına yaklaşımı açısından örnek bir doktordur. Yaklaşık 10 yıldır Ananemin omurilik daralması rahatsızlığı devam etmektedir. Uzun yıllar süren tedavi sürecinde yatarak tedavi, fizik tedavisi, ilaç tedavisi olmak üzere çeşitli tedaviler uygulanmıştır. Doktorumuz, Ameliyatın çok riskli olması ve Ananemin yaşı nedeniyle kritik olan ameliyatın hazırlık sürecinde Ananemin fiziksel uygunluğunu ve psikolojik hazırlığını titizlikle ve yakinen takip etti. Doktorumuz bu sürede Ananemin ve bizim moralimizi yüksek tuttu, doğru kararı almamız için bizi her evrede bilgilendirdi, hastalığın ilerlemesi ile oluşabilecek durumları izah etti. Bu süre içerisinde zehirli guatr, kan zayıflığı nedenleriyle Ananem tedavi gördü. Bu yıl (2009 yılı) ortak kararımızla ameliyat riskini göze alarak Mayıs ayında Ananem başarılı bir ameli geçirdi. Ananem şu anda durumundan çok memnun. Artık yürüyebiliyor ve acıları azaldı. Uzun süren tedavinin sonucunda iyi bir noktaya geldiğimiz için çok mutluyuz. Buradan doktorumuz Doç. Dr. Orhan ŞEN'e Ananem, Annem, Teyzem ve tüm kuzenler adına tekrardan teşekkür ediyorum. Bilgisine, eline, yüreğine sağlık. Bilindiği üzere Ananemin hastalığı gibi kemik ve eklem rahatsızlıklar ile sinir rahatsızlıklarının tedavi yöntemleri fizik tedavisi, ilaçla tedavi ve cerrahi müdahale (ameliyat) olarak sınıflandırılmaktadır. Uygulamalarda izlenmesi gereken yöntem bu sıra iken fizik tedavi ve/veya ilaç tedavisi yöntemleri uygulanabilecek hastaya direk cerrahi müdahale kararı ile hastanın neşter altına yatırıldığı olmaktadır. Bu teşhisle ameliyata giren doktorlar maddi gelir avantajı kazanırken bu durum hastaya maddi, manevi ve fiziksel külfet (zarar) olarak dönüyor. Doğru zamanda doğru tedavi yönteminin kullanılması çok önemlidir. Size tavsiyem ameliyat olmadan önce fizik tedavisi ile veya ilaç tedavisi ile geçirebileceğiniz bir rahatsızlık için boşu boşuna ameliyat riskine girmeyiniz. Bu anlamda çekinmeden Doç. Dr. Orhan ŞEN'e başvurabilir ve kendisinden tedavi süreciniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Kendisinin uzmanlığı dahilinde sizi doğru yönlendireceğine inanıyorum ve kendisine güveniyorum. Dilerseniz referans olarak beni ve/veya Ananemi gösterebilirsiniz.

 

 hülya (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.252.55.BD

25-07-2009

 TavsiyeNo: 25157

işiyle de, kişiliğiyle de mükemmel bir insandır ORHAN ŞEN...hastalarıyla diyaloğu,ilgi ve alakası,işindeki titizliği muhteşem bir cerrahtır...ben ORHAN ŞEN'in herkesin kendisini gözü kapalı teslim edebileceği bir cerrah olduğunu düşünüyorum....kendisine ait sitesinde bizlerle paylaşmış olduğu bilgilere bir göz atmanızı önerrim ben....özellikle anevrizma cerrahisini çok beğendim........sadece cerrahi değil tanı ve tedavilerle ilgili de güzel bilgiler içeriyor sitesi......

 

 Gamze (Hasta)
 IP: 85.105.90.YJB

17-07-2009

 TavsiyeNo: 24929

sizlere basımdan gecen ufak olayın sayın Orhan Şen bey sayesinde nasıl şekil aldıgını anlatmak istiyorum..27 nisan sabahı babam rahatsızlanmıştı ve rahatsızlığı üzerine onu hemen devlet hastahanesinin aciline götürdük..sonrdan öğrendik ki babam beyin kanaması gçiriyormuş megerse..hemen yogun bakıma aldılar.biz bahçede çaresizce beklerken müdehalenin yapıldığını ve herhangi bir felçlik durumunun olmadıgını öğrendik..ancak sevincimiz yarım kalmıştı..bir ayrıntı vardı ki kanama esnasında beyinde baloncuk oluşmuştu.bu baloncuğun patlaması durumunda hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktı.. baloncugun patlamadan beyinden alınması gerekiyordu ancak bu operasyon için babamın kaldıgı devlet hastahanesinin şartları elverişli degildi..ordaki doktorlar istersek hemen ameliyata alabileceklerini fakat felçlik riskinin yüksek oldugunu söyledier..biz doktor aramaya baslamıştık ancak birtürlü bulamıyorduk..derken devlet hastahanesinin ameliyata baslamsını caresizce kabul edecegimiz sırada başkent hastahanesini ve doktorumuz Orhan Şen beyi bulduk ve 30 nisan günü babamın başkent hastahanesine yatış işlemleri gerceklesti orda biraz tedavi gördükten sonra 15 mayıs günü ameliyata alındı..ve bekledigimiz haber gelmişti sonuunda..ameliyat başarılı gecmişti..doktorumuz Orhan bey sayesinde babam hâlâ bizimle...bunları tüm içtenlik ve samimiyetimle söylüyorum ki Orhan bey iyi ki babamı sizin gibi bir uzmana emanet etmişiz..çok tesekkür ederiz..

 

 zahide (Hasta)
 IP: 88.226.108.J

03-07-2009

 TavsiyeNo: 24581

ben 24 yaşındayım ve bundan 2 3 yıl önce bel ağrılarımdan dolayı dr.a gittim ve kas sıkışması dendi kas gevşeti ilaçlar yazıp gönderiler. ama ağrılarımda hiç bi değişiklik olmadı ara ara etkisi oluyodu ama kesin çözüm olmadı...bundan 2 ay önce aşırı ağrılarımdan dolayı tekrar dr. gittim ve aynı şeyi söylediler kas gevşetici yazıp fizik tedaviye yönlendirdiler,fizik tedaviye başladım ama onun pek bi etkisi olmadı ve sol bacağıma vurdu ağrılarım hafif hissetme kaybı oluşmuştu...daha sonra başkent hastanesi doç. dr. orhan şen'e gittim ve mr sonuçlarımı görünce fıtık patlaması olduğunu söyledi hemen acil ameliyat olmam gerektiğini aksi takdirde sol bacağıma felç ineceğini ve rahatsızlığım hakkında beni ve ailemi bildilendirdi,babam ameliyatıma karşı çıktı ama ben şu an ameliyat olalı 1 ay oldu ve çok iyiyim hatta ameliyatımın 2. günü bacağımın ağrısı geçti ameliyat ağrılrım ise eskiye nazaran çok çok iyi...kesinlikle herkese tavsiye ederim ve dr.um orhan şen'e çok teşekkür ederim...

 

 K.ALİ ŞEMİŞ (Hasta)
 IP: 188.3.203.YDJ

27-06-2009

 TavsiyeNo: 24433

Anneme 8-9 yıldır bel fıtığı tanısı konulmuş olmasına rağmen ameliyat olmadı. Nedeni ise sizinde tahmin edebileceğiniz gibi halk arasında bel fıtığı şikayetinin sayısız tedavisi olması ve fakat bunlar arasında ameliyatın hiçbir zaman yer almamasıdir. Genel inanış "Ameliyat olma yarım insan olursun." yada "Hiç bir faydası yok boşuna olursun." inanışıdır. Yaklaşık olarak 1 ay öncesinde annemi Sayın Orhan ŞEN 'e ameliyat ettirdim. Annemin şeker hastası olması ve iyileşme aşamasının normale göre daha yavaş olmasına rağmen tahminimin çok üzerinde bir iyileşme hızıyla bel fıtığı nedeniyle oluşan ağrı ve şikayetlerinde %90-95 düzeyinde rahatlama oldu. Bunun dışında vurgulamak istediğim annemin ameliyat korkusu ve benzeri tereddütlerine rağmen Sayın Orhan Bey 'in hasta yaklaşımı ve ameliyat sonrası özeni sayesinde sonuca ne kadar hızlı ulaştığımızdır. Benim tavsiyem Herhangi bir operasyon konusunda bir tereddüt yada tabunuz var ise araştırma yapın. Doğru hekim seçimiyle sonuca varılamayacak operasyon olmadığına inanıyorum. Saygılar...

 

 UĞUR (Hasta)
 IP: 78.161.120.YBJ

24-06-2009

 TavsiyeNo: 24331

Merhaba ben sağlık memtru uğur annemın boyun fıtığı vardı ve çok agrıları vardı ellerınde kısmi felçlik vardı ve orhan beye muayane için götürdüm ve ameliyat kararı verdi ve ameliyat oldu ve üç ay boyunlukla gezdi bu 3 ay peryotta orhan bey kontolorlerini yaptı ve çok samimi davrandı ve üç ay sonunda annem agrıları kalmadı ve en önemlisi felçlikten kurtuldu ve şu an çok memnun orhan bey hastalara ve hasta yakınlarına çok açık bir şekilde bilgilendiriyor kimsenin aklımda soru kalmıyor bu yönde çok iyi bir doktur ve orhan beyin sayesinde boyun fıtıgı ortadan kalmış oluyor herkese tavsiye ediyorum DR ORHAN BEYE ÇOK TEŞKKÜR EDİYORUM

 

 Figen KAPLAN KERİMOĞLU (Hasta)
 IP: 88.249.52.BB

23-06-2009

 TavsiyeNo: 24314

Merhaba.Orhan Bey ile bir arkadaşım aracılığıyla tanıştım.Uzun yıllardır beni zaman zaman yatağa mahkum eden bel ağrılarım vardı.Son dönemde bu ağrılar bacağıma da yayılmış dayanılmaz bir hal almıştı.His kaybı da başladığı için artık sağ bacağım yürüme fonksiyonunu kaybetmişti.İleri derecede bel fıtığı teşhisi konmuştu.Hayattan kopmuş,dört duvar arasına sıkışmış,çok sevdiğim öğrencilerimden ve ikinci evim olan okulumdan çok uzun süre uzak kalmıştım.Ne yazıkki bel fıtığı hemen hemen herkesin hakkında ürkütücü yorumlar yaptığı,spekülasyona çok açık bir rahatsızlık olduğundan ameliyattan çok korkmuş ve hep kaçmıştım.Orhan Şen ile tanışıncaya kadar!Orhan Bey ile daha ilk randevumuzda özgüvenimi tekrar kazandım ve ameliyata karar verdim.Neşeli,güleryüzlü,samimi,bu mesleğin gerektirdiği tüm akademik donanıma sahip oluşu da elbette bu kararı almamda çok etkili oldu.Gerisini doktorumun sihirli parmaklarına bıraktım.Operasyondan sonra hızla toparlandım ve şimdi hayatıma kaldığım yerden devam ediyorum.Başta Orhan Şen olmak üzere,ameliyat adı altında sanat icra eden tüm cerrahlarımıza ve doktorlarımıza saygılarımı sunuyorum.

 

 vedat t. (Hasta)
 IP: 92.44.142.FD

21-06-2009

 TavsiyeNo: 24271

selamlar ben size bir anımı anlatmak istiyorum ama beni hayata döndüren ve yaşamayı sevdiren bana hayat veren çok kıymetli doktorum sayın orhan şen beyefendiye.ona çok şey borçluyum doktordan öte sanki arkadaş sanki baba insanlara hayat veren bir insan.ben hidrosefali ameliyatı oldum.ama orhan bey bana ikinci ameliyatı yaptı ama bana hayat veren insan oldu birinci ameliyatı özel bir hastanede oldum ama birinci ameliyatta şanttım çalışmadı şattım tıkanmışttı daha dikişlerim yeni alınmıştı.ne oldugunu anlamadım çünkü kendimden geçmişim ne oldugunu sonra ailem anlattı.beni tekrar acil olarak adanaya başkent hastanesine götürdüler hemen ameliyata aldılar ve müdahalem başarılı oldu sayın orhan şen sayesinde beni tekrar hayata döndürdü.kendisine çok şey borçluyum.ve allaha şükür kendime geldim kontrolerime gidiyorum.gittiğim zaman sanki arkadaşıma gidiyorum arkadaştan öte sanki baba sanki abi insanlara davranmasını çok iyi bilen bir insan.benim için bir dönüm noktası oldu orhan bey.bana yaşamayı sevdiren biri oldu.hemen kontrolümün gelmesini istiyorum çünkü orhan beyi görmek bana büyük mutluluk veriyor çok mutluyum ve sevinçliyim orhan bey gibi birini tanıdıgım için.saolasın orhan bey

 

 adem g. (Hasta)
 IP: 88.228.66.ZYJ

30-05-2009

 TavsiyeNo: 23726

selam arkadaşlar ben antakyadan adem 34 yaşındayım mobilya dekerasyon işiyle ilgileniyorum bende bel fıtığı oluştu. Belim ağrıyodu bulunduğum şehirde üç doktora gittim.Hepside ameliyat dediler.Şikayetim bel ağrısı ayakta uyuşma uzun mesafe yürüyemiyordum,artık ameliyat olmam gerektiğine inanmıştım.Emar çekildim bu emarımla üç doktorun yanına gidip doktorların tavsiyesini dinledim.Doktorun muayenesinden gelirken lise öğretmenimle karşılaştım hal hatır sordum ve bendeki rahatsızlığı söyledim.Kendiside altı fıtıktan ameliyat olduğunu söyleyip DOÇ.DR. ORHAN ŞEN'nin kartını verdi.Bende vakit geçimeden adana başkent hastahanesini aradım.Yoğun olduğundan sekreterlerinden randevu alamadım.Üzülmüştüm DOÇ. DR. ORHAN ŞEN' bir şekilde ulaşmam gerekiyordu.Çünkü ameliyatımı onun yapmasını istiyordum.Bende internet adresinden DOÇ. DR.ORHAN ŞEN' e şikayetlerimi bildirdim ve özellikle kendisiyle görüşmek istediğimi belirttim.Umutsuzdum randevu alamamıştım bulunduğum şehirde ameliyat olmaya karar verdim ağrılarım artmıştı.Daha önce gittiğim doktorla görüştüm ameliyat için hastaneden gün aldım.Birinci aldığım günü ameliyata hazır olmadığımı hissedip vaz geçtim.Bir hafta sonra tekrar ameliyat için gün aldım.Günü aldıktan sonra ADANA BAŞKENT HASTAHANESİ DOÇ.DR. ORHAN ŞEN'nin sekreterinden muayene için bana randevu verildi,çünkü üç defa internetten mesaj göndermiştim.Doktor bey şahsen mesajlarımı okuyup beni arattırmıştı.fakat ben ikinci kez hastahaneden gün almıştım ertelemeye çekinmiştim.Büyüklerime danışıp hareket etmek istedim bana bulunduğum şehirde ameliyat olmamı söylediler, bende hastaneye yattım fakat huzursuzdum hastanede yatağa uzanıp düşünmeye başladım çünkü ertesi gün adanada randevum vardı.Hasta odasında bel fıtığı ameliyatı olupta sızlayanları gördüm benimde sonum böylemi olacak diye düşündüm çünkü henüz gencim çalışmam gerekiyordu ve bi anda yataktan kalkıp hastaneden çıkş yapmadan kaçtım.Doktoruma ameliyattan tekrar vaz geçtiğimi söyledim ameliyattan korkmuyordum fakat doğru doktoru bulmam gerekiyordu.İçimdeki ses DOÇ. DR. ORHAN ŞEN diyordu.Adanaya hazırlıklı bir şekilde gittim ve gururla söylüyorum DOÇ. DR. ŞEN'e muayene oldum.DOÇ. DR. ORHAN ŞEN bana evet ameliyat olman lazım fakat bel fıtığı haricinde bende kanal daralması var olduğunu söyledi bunu memleketimdeki doktorlar bilememişti.ADANA BAŞKENT HASTAHANESİNDE DOÇ.DR.ORHAN ŞEN ameliyatımı yaptı sekiz saat sonra yürümeğe geçtim ertesi gün taburcu oldum.İki hafta sonra işime geri döndüm Çok memnun kaldım herkese tavsiye ediyorum.

 

 Seher (Hasta)
 IP: 88.226.253.ZZF

13-05-2009

 TavsiyeNo: 23210

İlk tanışmamız tamamen tesadüfen gerçekleşti.Orhan bey'ın iyi bir hekim olduğu söylenmişti ilk randevuyu aldığımda. Kendisi ile ilk karşılaştığımda çok cana yakın, insancıl, psikolojikmen hastayı rahatlatması ve güven vermesi beni inanılmaz etkiledi.Hastalığımla ilgili şikayetlerimi anlatırken çok rahat davrandım beni çok kolay anlayabildi.Benimle çok rahat iletişim kurabildi.Gerekli olan tetkıkler yapıldıktan sonra ameliyat olmam gerektiğini söyledi,inanılmaz derecede ağrılarım vardı kollarımda ve omuzumda.Sabahlara kadar mümkün değil yatamıyordum, ellerimin ikisi de uyuşuyordu hissetmiyordum.Ameliyat çok riskli olmasına rağmen kendisine çok güvendiğim için ameliyat olmaya karar verdim.Başarılı bir ameliyat geçirdim.Ameliyat sonrası en küçük bir şikayetimde bile kendisine çok rahat ulaşabildim ( hiçbir ücret taleb etmeden ).Kendisine binlerce kez teşekkür ediyorum.Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. Seher AKTAY

 

 Ş.M (Hasta)
 IP: 88.224.7.YCB

13-05-2009

 TavsiyeNo: 23202

Annem bel ağrısından sürekli şikayet ediyordu ve yürüyemiyordu.Tavsiye üzerine Dr.Orhan Şenin muayenesine gittik ve doktor çok iyi bir şekilde annemi muayene etti.Ameliyatın şart olduğunu söyledi.Ameliyat başarıyla geçti.Şimdi annem çok iyi ve iyi olmasını önce Allaha sonra doktoromuza borçluyuz.Çok doktor gezdik ama doktor ORHAN BEY gibi güleryüzlü ,içten ve mesleğinde çok başarılı bir doktora rastlamamıştık.Herkese tavsiye ediyorum.Kendinden çok emin bir doktor ve bu bize umut veriyor.Sağlığına kavuşmak isteyenlere Dr Orhan Şeni öneriyorum.Sağlıklı günler diliyorum herkese.

 

 zeynel ÇORAKLI (Hasta)
 IP: 85.107.217.YCC

13-05-2009

 TavsiyeNo: 23201

Doç.Dr. Orhan ŞEN le tanışmam 2007 yılında oldu. Daha sonra Boyun Fıtığı Operasyonum Sayın Hocam tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Daha önce gittiğim Hekimler beni oyalaya oyalaya bir 5 yılım geçti. Orhan bey beni sağlığıma kavuşturdu. Şu anda sağlığım gayet iyi. Çalıştığı hastane çok temiz, hastalarına en iyi hizmeti veren bir hastanedir. Orhan Beyin Tıbbi Becerileri bana göre tartışılmaz. Diğer bir yönüde hastasını ayrıntılı bir şekilde bilgilendirmesi ve aydınlatmasıdır. Güleryüzlü bir hekimdir. Ben Kocaelide yaşıyorum. Ameliyat için Adanaya giderek orhan Bey tarafından Sağlığıma kavuşturuldum. Kendisine minnettarım. Alanı ile ilgili rahatsızlığı olanlara şiddetle tavsiye ederim.

 

 GÜLLÜ ÖZDEK (Hasta)
 IP: 81.213.164.Y

10-05-2009

 TavsiyeNo: 23108

Annem Güllü Özdek adına bu mesajı yazıyorum... Annemin belinde sinir uçlarının geçtiği bölgede kist vardı. Bu kistin alınması çok riskli idi. Hastalık çok ileri safhadaydı. Eğer 2 ay içerisinde ameliyat olmaz ise yürüyemiyecek hatta felç bile kalabilecekti. Annem bir çok doktora gidip muayene oldu. Fakat hiç bir fayda görmedi. Acıları hiç dinmedi. Sonunda Doç.Dr. Orhan Şen ve ekibine gidip muayene oldu. Doç.Dr.Orhan Şen anneme mutlaka ameliyat olması gerektiğini, çünkü çok geç kalındığını ve kistin çok riskli bölgelere dağıldığını söyledi. Doç.Dr.Orhan Şen çok başarılı bir operasyonla bu kisti aldı. Allah ondan ve ekibinden razı olsun. Annemin acılarını dindirdiler.

 

 kemal (Hasta)
 IP: 88.229.0.ZYD

06-05-2009

 TavsiyeNo: 23007

ŞİFA ALLAH'TANDIR Derler ya arayan mevlasını bulur,biz aradık ALLAH bizi Doç.Dr.Orhan Şen'le karşılaştırdı. Annem uzun yıllardır belinden rahatsız yaşlı bir kadındır artık belindeki rahatsızlığı iyiden iyiye ilerlemiş kadın ne oturabiliyor nede ayağa kalkabiliyordu kadın iki büklüm yürüyordu,bir çok doktorlara götürdük fakat söyledikleri bizlere pek olumlu gelmedi hiç unutmam doktorun bi tanesine önce filmini gösterdik doktor bize bu hasta felç'mi dedi.Daha sonra Doç.Dr.Orhan Şen'e gittik muh ayeneden sonra ameliyat olmasına karar verildi. Doç.Dr.Orhan Şen'in şöyle bi lafı vardı teyzecim ALLAH'ın izniyle seni ayağa kaldıracağız dedi.Annem ameliyat oldu hamd olsun şu an durumu çok iyi,bizler Doç.Dr.Orhan Şen ve ekibin'den razıyız ALLAH'ta onlar'dan razı olsun. Doç.Dr.Orhan Şen ve tüm ekibine sevgi saygı ve başarılarının devamını dilerim.

 

 hazal u. (Hasta)
 IP: 195.174.64.YJJ

04-05-2009

 TavsiyeNo: 22943

Bende Orhan Bey'in hastasıyım.Ortopedistimin yönlendirmesi ile tanıştım kendisiyle.Benim Tethered Kord ameliyatımı gerçekleştirdi.Çok titiz ve başarılı bir operasyon oldu.Ameliyat öncesi ve sonrasında oluşabilecek sorunlar konusunda benimle açık ve net bir şekilde açık yüreklilikle anlattı.Ayrııca ameliyat sonrası hasta takibi ise çok başarılı.Ona ulaşmak için saattin hiç önemi yok. Gözlemlediğim kadarıyla da çalışma arkadaşlarıyla;düzeyli,teşvik edici ve güler yüzlü bir ilişkisi var. Onu şu sıfatlarla tanımlaya bilirim;titiz,işini seven,insan canlısı,hastasına değer veren....... ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM.Hayatımda tanıdığım EN ŞEN DOKTOR:)

 

 meral d. (Hasta)
 IP: 85.110.9.BF

02-05-2009

 TavsiyeNo: 22874

Doç. Dr. Orhan Şen ile tanışmadan önce, tamamen ağrısız bir gün geçireceğimi söyleseler inanmaz olmuştum. Tam beş ay bel fıtığım yüzünden ağrılarımla ve çare arayışları ile geçirdim. Arkadaşlarım ve yakınlarım bel fıtığından ameliyat olunmaz, sakat kalırsın diye söylüyorlardı. Bense artık ağrılara dayanamıyordum, gittiğim uzman doktorlar mr istediler tahliller filan yapıldı, kesin ameliyat olmam gerektiği söylendi, bense bir türlü güvenemediğim için acılarımla yaşamaya devam ettim. Buna da yaşamak denirse, dışarı çıkamıyorum, yürüyemiyorum, kimseyle görüşemez olmuştum, kendi ihtiyaçlarımı bile karşılayamaz oldum, moralim çok bozulmuştu, ağrılar ve sürekli eve kapanıp kalmak işkenceydi. Beni bu durumda gören çocuklarım ve eşim de çaresizlik içinde bana teselli vermeye çalışıyorlardı. Hayat kalitesi diye birşey kalmamıştı. Çalıştığım okula gidip öğrencilerle uğraşmak bu dönem çok zor oldu. Sürekli izin ve rapor almak zorunda kaldım. Ben gidemediğim için arkadaşlarımda gelmez olmuştu, masada yemek yemek bile bir işkence haline gelmişti. Bel fıtığı ağrısı çekenler ne demek istediğimi çok iyi anlıyorlar. Tam bu günlerde bir yakınım ziyaretime geldi, bel fıtığından ameliyat olalı 4 gün olmuştu. Sapasağlam ayakta, rahat oturup kalkıyor, bana gezmeye bile gelebilmiş, cahil bir insan değilsin niye çevrenin söylediklerini bu kadar kafana takıyorsun, bak bana ne kadar iyiyim şu an dedi. Doktorunun ismini aldım. Doç. Dr. ORHAN ŞEN bu ismi yazdım, arkadaşım yanımdan gider gitmez hemen internette araştırdım. Doktorunuzun bir hastasını görmek bence en iyi referanstır, daha sonra hastaneye gittiğimde de tedavi ettiği hastalarını gördüm herkes aynı şeyi söylüyor. Ben Antakya da oturuyorum, doktor ise Adana Başkent Hastanesinde çalışıyordu. Ben öğretmenim ve zaten çalışamadığım için raporluydum, adanaya gittim, kendisine ulaştım. Hayatım bundan sonra nasıl değişti anlatamam, ilk muayenede bile güleryüzü, bilgisi, hastasına moral verişi bana huzur ve güven verdi, birlikte çalıştığı personel ile uyum içinde, Buna ameliyat olduktan sonra kendim bizzat şahit oldum. Ne zaman ihtiyacım olsa ona ulaştım yeterki bir kez hastası olun. Sonra ne gerekiyorsa en iyi şekilde yapıyor zaten. Daha önceki çektirdiğim MR lara baktı, ameliyat olman gerekiyormuş neden olmadın dedi. Sağlık konusunda güven çok önemli, güvenemedim o yüzden bu kadar acı çektim dedim. Mr ve tahlillerim üzerinden uzun zaman geçtiği için tekrar yapıldı, ameliyat olmam gerektiğini açıkladı, ameliyat ve sonrasında olacakları açıkladı, sorduğum sorularıma ve kafama takılan tüm konularda aydınlattığı için kendisine güvendim ve ameliyat oldum. Ameliyattan sadece 2 gün sonra evde istediğim gibi dolaşıp ailemle masada yemek yedim, bu size basit gelebilir ama uzun zaman bundan mahrum olan bir kişi için ne demek bilemezsiniz. Şimdi hayatıma yeniden döndüm, başta da söylediğim gibi acısız bir gün yaşamak nasılmış unutmuştum, şimdi ise ayaktayım ne istersem yapabiliyorum, hayatımı geri veren doktoruma teşekkür ediyor... [DEVAMI..]

 

 ABDURRAHMAN (Hasta)
 IP: 81.215.221.YJ

30-04-2009

 TavsiyeNo: 22804

ben orhan beyi nasıl tanıdım bende bel fıtığı vardı ve bir yıl önce [Kurum ismi kapatıldı] hastanesinde ameliyat oldum bir doçent dokturun ismi önemli değil ameliyatan sonra daha kötü oldum ve bir yıl o acıyı çektim [Kurum ismi kapatıldı]daki doktor bey belimi sadece açıp kapamış belki üç ay [Kurum ismi kapatıldı]ya gitim geldim hiç alakasıolmayan ayak filmleri çektirdi ağrı kesici iğne yaptırıyor tanesi dörtyüz tl baktım olacağı yok beni soyacaklardı bıraktım ve doktor aramaya başladım başkente doç orhan şen beyle bir arkadaş vasıtasıyla tanıştım keşke bir yıl önce tanışsaydım orhan beye teşekür ederim beni ameliyat edeli iki ay oldu çok şükür nerdeyse iki ay içinde top oynıyacağım herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum


 f.e. (Hasta)
 IP: 88.227.142.ZJZ

23-04-2009

 TavsiyeNo: 22600

benim oğlum 27 günlükken beyni su toplamaya başlamıştı gaziantepte götürdüğümüz bir doktor acilen beyin ameliyatı yapıp şant takacaktı daha sonra sayın doktoromuz orhan şen beye götürdüğümüzde gereksiz bir ameliyat olduğunu söyledi bi defaya mahsus olduğunu söyledi ve amleiyat etmiyeceğini söyledi oğlumun sağlını önce allaha sonra syın doktorumuza borçluyum oğlum şu anda gayet sağlıklı ve hareketli bir bebek bu konuda rahatsızlığı olan hastalara ve özellikle bebeklere doktorumuzu tavsiye ediyorum ve teşşekkür ediyorum

 

 Semra Adıgüzel (Hasta)
 IP: 88.232.140.YBJ

14-04-2009

 TavsiyeNo: 22223

Selamlar, Öncelikle tüm hastalara acil şifalar. Bu yıl bizim için çok zordu, babamın sağlık durumundan dolayı. Babam iki ay boyunca acı çekti sol bacağında dayanılmaz ağrılar oldu. Nerdeyse yürüyemez duruma gelmişti. Önce fıtık başlangıcı dedi doktor, fizik tedavi gördü 15 gün ama hiç bir değişiklik olmadı ağrılarında. Ameliyattan da korkuyorduk fıtık ameliyatının riski var diye, özellikle de babam hem kalp hem de diyabet hastası.Ama artık dayanacak gücü kalmamıştı ve [kurum ismi kapatıldı-site editörleri] hastanesine başvurduk. Ameliyat günü belli oldu. Kalp doktoru riskin normal insandan biraz daha fazla olduğunu söyledi. Buna rağmen babam ameliyat olmak istedi. O riski kabul etti. Babam ameliyata alındı, fakat ameliyatı gerçekleşmedi ameliyattan çıkarıldı. Açıklamaları şu oldu.Ameliyattan çıkamaz bu hasta. Anestesininin yüksek risk görmesi vs. kalbinin zayıf olması. Sonuçta babam ameliyat olamadı. Biz ailece Başkent Hastanesinde çok başarılı olduğunu bildiğimiz Doç. Dr. Orhan Şen ile görüştük. Doktorumuz gerekli incelemeleri yaptı. BU ameliyatın mümkün olduğunu, buna benzer ameliyatları daha önce yaptığını ve başarılı olduğunu anlattı. Kabul ettik başka çaremiz yoktu. Ne babamın o ağrılara dahayanacak gücü kalmıştı ne de bizim babamı o halde görmeye. Ayrıca babam ameliyat olmadığı takdirde felç olma olasılığı yüksekti. Orhan Bey ameliyatı çok başarılı bir şekilde gerçekleştirdi ve babam bir haaftada nerdeyse eskisinden daha iy hale geldi. Şu an kontrolünüde oldu ve bir ay oldu ameliyat olalı. Çok şükür şu an hiç bir sorunu yok. Önce Allah'ın izniyele sonra da Orhan Bey'in sayesinde çok büyük badire atlattık.Biz Orhan beye ne kadar teşşekkür etsek az. Şİmdi dularımızda.Biz ailece Orhan Beyin başarısına tanık olduk ve benzer şikayetleri olan hastalara da kesinlikle tavsiye ediyoruz. Herkese sağlıklı yaşamlar.

 

 NURTEN YILDIRIM (Hasta)
 IP: 88.224.11.YLJ

24-03-2009

 TavsiyeNo: 21457

Beyin ve sinir cerrahı Doç. Dr. Orhan Şen'e Ben Çorum'da oturan Nurten Yıldırım. Dayanılmaz boyun, sırt, omuz ve sağ kol ağrılarım sonucunda Çorum'da çektirdiğim MR'da büyük bir boyun fıtığı bulgusu ortaya çıktı. Fizik tedavisi ile giderilemeyeceği , ameliyat olmam gerektiğini ve bunu bir beyin ve sinir cerrahının yapabileceğini belirttiler. Bir yıl önce çok kötü durumdaki bel fıtığı sorunu olan yeğenimi ameliyat eden ve şu anda çok rahat ve sağlıklı hale getiren Adana Başkent Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahı Doç. Dr. Orhan Şen için Adanaya gittim. Yapılan muayene tetkikleri sonucunda ameliyata karar verildi. Ameliyat olmamda Orhan Şen'in güler yüzlü , sevecen , ameliyat sırasında ve sonrasında olabilecek olumlu ve olumsuz herşeyi çok açık olarak anlatmasının , gelişen yeni yöntemlerle başarı oranının yüzde olarak yüksek olduğunu ameliyat sonrası iyileşme zamanı içinde kendisinin söylediklerini yaptığım takdirde korkacak hiç bir şeyin olmadığını söyleyerek benim üzerimde çok olumlu , güven veren bir intiba bıraktı. internette yaptığım araştırmada kendisinin uluslararası konferanslara katılan ve dünyadaki gelişen tıbbi yenilikleri takip eden birisi olması beni çok rahatlattı. Ameliyat sonrasında hastasını takip etmesi, ilgisi , iyileşme süreciyle ilgili herşeyi anlayana kadar bir eğitimci gibi anlatması kendisini herzaman telefonla veya email yoluyla aradığımda yardımcı olmasından dolayı teşekkür ediyorum. NURTEN YILDIRIM ÇORUM

 

 ömer özüişçi (Hasta)
 IP: 88.226.248.FD

24-03-2009

 TavsiyeNo: 21431

Sayın hocamı annemin beyin ameliyatı için araştırmalarım sonucunda tanıdım ve insani düşüncelerine bilgisine güvenerek annemin ameliyatını yaptırdım.Herşeyden önce herşeyin maddiyata dönüştüğü dünyamızda hastaların bir para makinası olarak görülmeye başladığı bir ortamda gerçekten insani yönünden hastaları ile kurduğu dostane ilşkiden ve herşeyden önemlisi hastalarına kazandırdığı öz güvenden çok etkilendim.Allah birdaha böyle bir olayla karşılaştırmasın ama birdaha beyin cerrahine ihtiyaç duyarsam canım kadar değerli annemi emanet ettiğim gibi yine Orhan hocama giderim ve diğer hastalarada ( Çevremde ki hastalara sözlü olarak zaten tavsiye ediyorum ) gönül rahatlığı ile Orhan beyi tavsiye ederim. Ömer ÖZÜİŞÇİ

 

 Veli Başcı (Hasta)
 IP: 88.227.130.WD

20-03-2009

 TavsiyeNo: 21310

Beyin Cerrahı Sayın Doç.Dr. Orhan Şen Bey'i sol kolumdaki uyuşma ve güç kaybı nedeniyle başvurduğum Adana Yüreğir Başkent Hastanesinde tanıdım. Tanıdığım sıralarda Yardımcı Doçentti. Beni muayene etti filim istedi filim neticesinde kesin boyun fıtığı teşhisini koydu. Kesin ameliyat olmam gerektiğini, aksi taktirde daha da ilerleyerek felç gibi telafisi mümkün olmayan bir hal alabilir dediyse de, ben inanmak istemedim. Hiç bir menfaati olmadığı halde beni ameliyata ikna etmek için doktorluktan öte insanlık adına büyük ilgi gösterdiği halde ameliyat olmaya cesaret edemedim ve hastaneden ayrıldım. Orhan Şen Bey'in dediği gibi hastalığım her geçen gün kötüye gidiyordu bunun üzerine arayış içerisine girdim birden fazla doktora muayene oldum. Ancak teşhis aynıydı. Gittiğim doktorlar maddi bir menfaatleri olamayacağını anladıklarında da ilgi yok denecek kadar az idi. Böyle olunca da cesaretim sıfır oldu. Hal böyle iken o günlerde Yr. Doç. olan Doçent olmak içinde çalışan Orhan Şen Bey'e tekrar geldiğimde hastalığımın ilerlemiş olmasından dolayıda çok müteessir olduğunu hissettim. İlk muayeneye geldiğimde de gördüğüm gibi o dürüstlüğü, çalışkanlığı, bilgisi, temizliği, titizliği, inancı ve her şeyden önce bir insan evladı olarak benim ile yine ilgilenmesinden dolayı bana bir cesaret geldi bende bir inanç ve güven belirdi, ameliyata karar vermemi sağladı ve başarılı bir ameliyattan sonra evvel allah sonra Beyin Cerrahı Sayın Doç. Dr. Orhan Şen Bey'in sayesinde eski sağlığıma kavuştum. Bu duruma benden daha çok Sayın Orhan Şen Bey'in sevindiğini de hissettiğim için boyun ve bel fıtığı gibi bir rahatsızlığı olan kişilerin fazla zaman kaybetmeden Beyin Cerrahı Sayın Doç Dr. Orhan Şen Bey'e müracaat etmelerini tavsiye ediyorum.

 

 nurten (Hasta)
 IP: 94.120.49.YD

18-02-2009

 TavsiyeNo: 20132

mehabalar,bende yaklaşık 10 yıldır boyun ağrısı vardı.ne zaman boynumda ağrı olsa gittiğim beyin cerrahi uzmanı veya FTR uzmanı bana fibromiyalji der,bir kaç ilaç yazar ve beni gönderirlerdi.flim,mr veya başka bir tetkik istemiyecekmisiniz dediğimde buna gerek olmadığını,bu hastalıkla yaşamayı öğrenmem gerektiğini söylerlerdi.Taaki 2 ay öncesine kadar bu böyle devam etti.bir gece kolumda ve omzumda çok şiddetli ağrı ve uyuşukluk ile uyandım.içtiğim ağrı kesicilerin ve kas gevşeticilerin hiç biri artık ağrımı dindirmiyordu.sabah olur olmaz doğru beyin cerrahi uzmanına gittim.kolumda dayanılmaz ağrılar,kuvvet kaybı,parmaklarımda ödem ,uyuşukluk ve his kaybı olduğunu doktoruma söyledim.buna rağmen bana yine flim yazmadı.sadece ilaç ve 1 hafta istirhat verdi.Ama nafile! ağrının şiddeti gün geçtikçe arttı.yatak ve uyku bana haramdı artık.Tek çare beni muayene eden doktora ulaşıp bir an evvel mr çektirmekti.Gittiğim doktora hasta yoğunluğu yüzünden ne hemen randevu alabildim, ne de telefonla ulaşabildim. kendime başka bir doktor bulup,mr istettim ve fizik tedavi aldım.10 gün bu şekilde sabahlara kadar acı içinde kıvranarak geçirdim.Baktım olmayacak, bize en yakın ildeki bir profesörün muayenehanesine gittim.MR sonucumu görür görmez boyun fıtığından acil ameliyat olmam gerektiğini,10 gün bile vaktimin olmadığını ve felce doğru gittiğini söyledi.ben bunun şaşkınlığını yaşarken,16 milyarlık bir ameliyat ücreti karşısında bir kez daha şok oldum.çaresiz ve umutsuzca doktorun yanından ayrıldım.daha ne yapacağıma karar veremediğim bir anda ,tanıdığım bir kadın doğum uzmanı aracılığıyla sevgili doktorum Doç.Dr.ORHAN ŞEN İle tanıştım.Orhan beyin güler yüzü,hastalığım ve ameliyat ile ilgili kafamda hiç bir soru işareti bırakmadan tek tek açıklaması,konuya hakimiyeti, kendine olan güvenini bana yansıtabilmesi ve en önemlisi beni bir obje gibi değil,bir insan olarak görmesi beni her anlamda rahatlattı.Ameliyatımı kendisi hiç bir ücret almadan yaptı.Ben sadece hastaneye çok cüzi bir para yatırdım.operasyon çok başarılı geçti.doktorum bana cep telefonunu verdi.her an ulaşma şansım var.Hikayemi ayrıntılı bir şekilde yazmamın sebebi,sağlık çalışanı olmama rağmen çektiğim sıkıntılar ve gittiğim doktorların ilgisizliği ve yetersizliği yüzünden neredeyse genç yaşta yatağa bağımlı bir birey olarak yaşamımı sürdürecektim.Allaha çok şükür ki,Saygıdeğer doktorum sayesinde hayata yeniden bağlandım.Orhan beyi herkese şiddetle tavsiye ederim.LÜTFEN AMELİYAT OLMAKTAN KORKMAYIN!GEÇ KALMAKTAN KORKUN.Eğer beyin cerrahi ile ilgili bir şikayetiniz varsa kendinizi tereddütsüz emanet edebileceğiniz yegane doktorlardan biri.Allah onu ve onun gibi doktorları bizlerden mahrum etmesin.