Hasta Öyküleri

BEL FITIĞI'NDA HER YAŞ GRUBU İÇİN ÇÖZÜM : PROF. DR. ORHAN ŞEN

Niğde'de yaşayan 78 yaşındaki Abdurrahman Yavuzdeğer, bir süre önce ayak topuğundan başlayan ve yukarı doğru çıkan şiddetli ağrılarla karşı karşıya kalmıştı. Ağrılar sebebiyle yaşam kalitesi gitgide düşüyor ve hastamız ağrılarla başedemez bir duruma geliyordu. Önce bir FTR uzmanına gitmeye karar verdi ; hiçbir fayda göremedi. Sonra bir Ortopedi Uzmanına görüneyim dedi ; "Sizde Bel Kayması var" diyerek yanlış teşhis koymuşlardı. Hastamız, ağrıları günden güne artarken, daha önce akrabalarından bazılarını başarılı ameliyatlarla iyileştiren Prof. Dr. Orhan Şen'i hatırlayarak soluğu tecrübeli profesörün yanında aldı. Muayene sürecini Abdurrahman Bey şöyle anlatıyordu : "Muayene esnasında Orhan Bey, benim şikayetlerimi daha ben söylemeden anlatmaya başladı, adeta vücudumu okumuştu.." Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, gerekli tetkik ve muayenelerin ardından "Bel Fıtığı" teşhisini koyarak hastamızın ameliyat olmasına karar verdi ve ameliyat başarıyla tamamlandı.

"ANCAK BİR EVLAT, ANNESİYLE BU KADAR İLGİLENEBİLİRDİ.."

 

67 yaşındaki Fatma Gökçe'nin birçok rahatsızlığı bulunuyordu.
Daha önce kalp ve safra kesesi operasyonları geçirmişti. Şeker, kolesterol ve mide rahatsızlıkları da bulunmaktaydı.
Tüm bunlar yetmezmiş gibi " Bel Fıtığı" ve "Omurilik Daralması " sorunlarıyla karşı karşıya kaldı.
Evde bile yürüyemez hale gelmişti ve dışarı çıkamıyordu.
Bu büyük sıkıntılardan sonra araştırma yapmaya başladılar ve sonunda Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e ulaştılar.
Başarılı bir ameliyatın ardından iyileşme sürecinde Orhan Şen'in birebir ilgisi ve gece-gündüz ayırt etmeksizin yapmış olduğu takibin sonunda eski sağlığına kavuştu Fatma Hanım.
Bugün sapasağlam karşımızda duran ve kendi deyimleriyle "ikinci baharlarını yaşayan" mutlu çift sevinçlerini şu sözlerle dile getirdi : "Ancak bir evlat annesiyle bu kadar ilgilenebilirdi. Orhan Şen her an oğlumuz gibi bizimle ilgilendi. Kendisine minnettarız..  "

BELDE KANAL DARLIĞI SEBEBİYLE ADIM ATAMIYORDU, PROF. DR. ORHAN ŞEN İLE HAYATA TUTUNDU

7 yıl öncesiydi..
Adıyaman'da yaşayan Ömer Kara, yürüyemiyordu ve adeta çöküp kalmıştı.
Belde Kanal Darlığı ( Lomber Dar Kanal ) problemiyle karşı karşıyaydı.
Gaziantep'e gitti, olmadı.
Ankara'ya gitti, olmadı..
Birçok yere yönlendirdiler, olmadı..
Felç veya sakat kalma riskinden bahseden doktorlar, ameliyata yanaşmamışlardı.
En sonunda Ömer Bey'e, Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'i tavsiye ettiler ve hastamız soluğu Adana'da aldı.
Prof. Dr. Orhan Şen, hastamızın acilen ameliyat olmasına karar vermişti.
Birçok doktorun yanaşmak dahi istemediği ameliyat başarıyla tamamlandı.
Aradan geçen 7 yıl boyunca Ömer Bey, hayata eskisinden de sağlıklı şekilde dönebilmişti.
Bir düşünelim..
Adım atamayacak bir haldeyken, bu ameliyatın ardından traktörünü yeniden kullanabilmenin ve balyozla kendi taşlarını kırabilmenin Ömer Amca'ya verdiği mutluluğu düşünelim..
Tüm bu zorlu süreci ve Orhan Şen'in kendisine pozitif yaklaşımını bir an olsun aklından çıkarmayan Ömer Bey, işte bu mutluluğu tam 7 yıl sonra Orhan Şen'e yaptığı bir ziyaretinde şu sözlerle dile getirdi: " Ben Orhan Hocam'ı çok seviyorum, canım kadar çok seviyorum..." 

2 AMELİYAT GEÇİRDİ İYİLEŞEMEDİ, BELDE KANAL DARLIĞI SORUNUNDAN PROF. DR. ORHAN ŞEN İLE KURTULDU

Mersin'in Aydıncık ilçesinde yaşayan Fatma Hanım, Belde Kanal Darlığı rahatsızlığı nedeniyle daha önce 2 ameliyat olmuş ancak hiçbir fayda görememişti. 
Öyle ki; artık başka bir doktora gitmek dahi istemiyordu çünkü güveni sarsılmıştı.
Aydıncık'ta yaşayan ve daha önce Prof. Dr. Orhan Şen tarafından sağlığına kavuşturulan iki hasta aracılığıyla tecrübeli cerraha ulaştı Fatma Hanım. 
Bu hastalardan birine, acilen ameliyat olması önerilmesine rağmen hastanın Prof.Dr. Orhan Şen tarafından ameliyat olmadan iyileştirildiğini öğrenen Fatma Hanım'ın içinde bir umut ışığı doğmuştu ve soluğu Adana'da aldılar ailecek.
Prof. Dr. Orhan Şen, yapmış olduğu muayane ve incelemelerin ardından, Fatma Hanım'ın durumunun ciddi olduğunu ve ameliyat olması gerektiğini kendisine en doğru şekilde iletti.
Bu güven verici konuşmanın ardından Fatma Hanım, ameliyat olmaya karar verdi ve zorlu ameliyat ameliyat başarıyla gerçekleşti.
Ameliyatın üzerinden sadece 1 ay geçmiş olmasına rağmen önceki ağrılarından kurtulan ve günde 2 km yol yürüyebilecek duruma gelen Fatma Hanım, mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi :
"Ben, Orhan Şen ile tanışmadan önce iyi olacağıma inanmıyordum ve ameliyat olmaktan da korkuyordum. Prof. Dr. Orhan Şen benim rahatsızlığımı ve şikayetlerimi benden önce bana söyledi ve ameliyatın ardından iyileşeceğime beni inandırdı. Şimdi evimde ailemle, çocuklarımla daha mutluyum ve huzurluyum. Allah ondan razı olsun.."

BEL AĞRILARINDA DOĞRU TANI İÇİN : PROF. DR. ORHAN ŞEN

Bir sabah bel bölgesinde hissettiği şiddetli ağrılarla uyanan Hasan Can, bu ağrıların Bel Fıtığı sebebiyle olduğunu düşünmüştü. Hastamız; ayakta duramıyor, oturup kalkamıyor ve çocuğunu kucağına dahi alamıyordu. Bu zor koşullar altında Hasan Bey, soluğu Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'in yanında aldı. Tecrübeli cerrah, ilk muayenenin ardından ağrıların sebebinin "Fıtık" olmadığını tespit etti ve doğru bir Fizik Tedavi süreciyle hastanın sağlığına kavuşabileceğini belirtti. Bu süreçte gerekli görüşmeleri hastamız için bizzat yapan Orhan Şen, hastamızı en doğru şekilde yönlendirerek sağlığına kavuşmasını sağladı. Bu sürecin öncesinde ayakta durmakta dahi güçlük çekerken şimdi sapasağlam karşısınızda olan Hasan Bey, mutluluğunu ve yaşadığı bu süreci sizlerle de paylaşmak istedi. Bir kez daha geçmiş olsun Hasan Bey..

FELÇ KALIRSIN DEDİLER, HAYATİ RİSKİN VAR DEDİLER ORHAN ŞEN İLE YAŞAMA TUTUNDULAR

71 yaşındaki Firdevs Aköz, bir süre önce yere düşmesi sonucunda acilen hastaneye kaldırıldı. Hastaneye gittiklerinde hastamızın elleri ve ayakları tutmuyordu. Boynunda kırık olduğunu söylediler. 1 hafta yoğun bakımda kaldı Firdevs Hanım.. Doktorlar çözüm olarak ağız bölgesinden girilecek bir operasyonla çivileme yapacaklarını ve gerekirse arka bölgeden de ekstra bir operasyon yapabileceklerini söylediler. Bunlarla birlikte hastamıza hayati riskin bulunduğunu ve felç kalabileceğini belirttiler. Oldukça üzülen ve endişelenen aile, başka bir hastaneye gittiklerinde yine aynı çözüm önerisiyle karşılaştılar. Bu süreçte hastamıza Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen önerilince soluğu başarılı cerrahın muayenehanesinde aldılar. Orhan Şen, felçlikten ve ölüm riskinden bahseden, çivileme öneren meslektaşlarının aksine buna hiç gerek olmadığını, basit bir cerrahi müdahaleyle hastamızı sağlığına kavuşturabileceğini söyledi. Aile oldukça şaşkın ve mutluydu. Operasyon başarıyla gerçekleşti.. Prof. Dr. Orhan Şen bir kez daha doğru tanıyla ve doğru müdahaleyle bir hastanın belki de tüm yaşantısını olumlu yönde değiştirecek bir başarıya imza atmış oldu. Firdevs Hanım şu anda sağlıklı ve mutlu. Ağlayarak geldikleri muayenehaneden gülerek çıkmanın mutluluğunu kızıyla birlikte bizlerle paylaşıyorlar.

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

PROF. DR. ORHAN ŞEN İLE BOYUN FITIĞI VE OMURGA KIRIĞI'NDA YAŞ KAÇ OLURSA OLSUN ENDİŞEYE YER YOK

Mersin'de yaşayan Engin Bey 1 yıldır sol kolunda yoğun şekilde ağrı ve uyuşma hissediyordu. Eliyle hiçbir şeyi tutamamaya başladığında doktora gitmeye karar verdi. Gittiği doktorlar kendisine boyun fıtığı ameliyatı olması gerektiğini ancak bu ameliyatın çok zor olduğunu ve felç kalma riskinin olduğunu belirttiler. Engin Bey endişelenmişti ve gittiği doktorlara güven duyamadığı için durumunu ertelemeye ve araştırmaya devam etti. Bu süreçte Engin Bey'in 83 yaşındaki anneannesinin belinin kırılmasıyla hastane hastane dolaşmaya başlayan aile, hiçbir doktorun, yaşından dolayı ameliyatı yapmak istememesi sonrasında tavsiye üzerine Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e ulaştı. Orhan Şen'in : "83 yaşında da olsa ben bu ameliyatı yapıp, anneannenizi iyileştireceğim." demesi ve ameliyatı başarıyla gerçekleştirmesi aileyi çok mutlu etti. Engin Bey ise endişe ettiği ve sürekli ertelediği boyun fıtığı ameliyatına, Orhan Şen'e duyduğu güvenle birlikte karar verdi. Sadece 1 ay içinde ameliyattan önceki tüm şikayetleri son bulan hastamız şimdi çok sağlıklı ve ailecek çok mutlular. Biz de anneanneye ve torununa tekrar geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

 

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

PROF. DR. ORHAN ŞEN : HİDROSEFALİ'DE BAŞARININ SIRRI:

37 yaşındaki Ayşe Gümüşkaya'ya bundan 15 sene önce Hidrosefali tanısı konuldu ve acilen ameliyat olması gerektiği söylendi. Oldukça şaşıran hastamıza, ameliyat olmadığı taktirde gözlerini kaybedeceği ve bazı organlarının da zarar göreceği söylendi. Bir tanıdıkları vasıtasıyla, karar vermeden önce Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e muayene olmaya karar verdiler. Başarılı cerrah, muayene sürecinin ardından hastamızın belki de bütün yaşantısını etkileyecek şu cümleleri söylemişti : "Ameliyat olmanızı gerektirecek bir durum yok. Size buradan kocaman bir ışık veriyorum, yolunuza endişe etmeden devam edebilirsiniz." Ayşe Hanım, hem şaşırmış hem de çok mutlu olmuştu. İstanbul'da yaşamını sürdüren hastamız, kontrollerine orada devam etmek zorundaydı. Ne yazık ki yanlış tanılarla kendisini ameliyat etmek isteyen doktorlar, bu kez yine karşısındaydılar ve hastamızın ameliyat olması gerektiğini yinelediler. Ayşe Hanım da soluğu yeniden Adana'da, Prof. Dr. Orhan Şen'in yanında aldı. Orhan Şen, kontrollerin ardından hastamıza yıllar önce kurduğu o cümleleri yineledi : "Size yeniden bir ışık veriyorum, ameliyat olmanızı gerektiren bir durum kesinlikle yok, lütfen yolunuza bu şekilde devam ediniz." Ayşe Hanım, şimdilerde evli, 2 çocuk annesi ve ameliyat olmadan 15 yıldır sağlıklı bir şekilde yaşamına devam ediyor. Bize de bir kez daha Prof. Dr. Orhan Şen'in şu sözlerini hatırlatmak düşüyor : "SAĞLIKTA BAŞARININ SIRRI: DOĞRU TANI.."

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

ORHAN ŞEN'İN DOĞRU TANISI BİR ANNE'Yİ PLATİNSİZ AMELİYATLA OĞLUNU İSE AMELİYATSIZ İYİLEŞTİRDİ

Birkaç hafta önce İskenderun'da bel ağrıları nedeniyle gittiği doktorlar, Suat Hanım'ın Bel Fıtığı'ndan ameliyat olması gerektiğini ve bu ameliyatta kendisine "Platin" takmaları gerektiğini söylediler. Aile, bir karar vermeden önce arkadaşlarının da tavsiyeleri üzerine Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e muayene olmak üzere Adana'ya geldi. Orhan Şen, yaptığı muayenenin ardından böyle bir tedavi yönteminin gereksiz olduğunu, platin takılma işlemi olmadan da Suat Hanım'ı bir ameliyatla sağlığına kavuşturabileceğini belirtti. Ve ameliyat başarıyla gerçekleşti. Ameliyattan önce yürüyemeyen, oturamayan ve yemeğini dahi yiyemeyen Suat Hanım, Orhan Şen ile sağlığına kavuştu ve artık her işini kendisi halledebiliyor. Suat Hanım'ın oğlu Sezer Sakallı da bir süredir bel ağrıları hissedince İskenderun'da gittiği doktorlar bu ağrıların Bel Fıtığı'ndan kaynaklandığını söylediler. Sezer Bey, soluğu yeniden Prof. Dr. Orhan Şen 'in yanında aldı. Orhan Şen ise bu ağrıların Bel Fıtığı'ndan kaynaklanmadığını söyleyerek Sezer Bey'in doğru tedavi tedavi yöntemiyle iyileşmesi için bizzat ilgilenip kendisini yönlendirdi ve onun da ağrılarından kurtulmasını sağladı. Şimdilerde anne & oğul gayet sağlıklılar ve doğru tanılar sayesinde sağlıklarına kavuştukları için çok mutlular.

 

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri

PROF. DR. ORHAN ŞEN'İN DOĞRU TANISI, BİR HASTAYI DAHA AMELİYAT OLMAKTAN KURTARDI

Mardin'de yaklaşık 1 ay önce şiddetli baş ağrıları nedeniyle hastaneye giden Ahmet Yıldırım'a doktorlar: "Ameliyat olmalısın." dediler. Bu durum karşısında oldukça endişelenen hastamız, bir yakınını arayarak durumu izah ettiğinde, kendisine Adana'da Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen'e muayene olması tavsiye edildi çünkü başarılı Profesör, daha önce ailelerinden bir hastayı tedavi edip sağlığına kavuşturmuştu. Hemen Adana'ya hareket ettiler. Prof. Dr. Orhan Şen, gerekli tetkik ve incelemelerin ardından "Ameliyatlık herhangi bir durum olmadığını" tespit etti ve Ahmet Bey'i doğru branşlara bizzat yönlendirerek ilaç tedavileriyle sağlığına kavuşmasını sağladı. Boş yere ameliyat olmak zorunda kalmayan hastamız şu anda çok sağlıklı ve mutlu. Sağlığını doğru ellere emanet etmenin güveniyle yaşamını sürdürmekte. Biz de kendisine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

Diğer tüm hastalarımızın videolarına ve hasta öykülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Videolar : http://www.orhansen.com/hasta-videolari

Hasta Öyküleri : http://www.orhansen.com/hasta-oykuleri